Tyrese Haliburton in soigralci so že zgodaj povedli z visoko razliko, ki je New York ni uspel nadoknaditi. Foto: Reuters

Pacersi so slavili tudi na drugem obračunu v Gainbridge Fieldhousu, tako da je rezultat v zmagah pred selitvijo serije v dvorani Madison Square Garden izenačen. Tokrat so oslabljenim Knicksom, ki so pogrešali predvsem stebra obrambe OG Anunobyja, odčitali prav košarkarsko lekcijo. Boljši so bili v vseh elementih igre in si že zelo zgodaj priigrali visoko prednost. Praktično je bil dvoboj glede na stanje na parketu odločen že po prvih četrtini.

Gostitelji so odigrali izjemnih prvih 12 minut, v katerih so z zanje značilno igro povsem nadigrali Knickse. V sedmi minuti so po dveh protinapadih prvič povedli z dvomestno razliko, največ so vodili za 23, po 12 minutah pa je bil rezultat 34:14. Gostitelji so iz igre v uvodni četrtini metali 61-odstotno, medtem ko so Newyorčani le 26-. Polovico domačih točk so dali košarkarji s klopi, gostujoči pa niti ene. Tudi v drugi in tretji četrtini niso popuščali in so prednost le povečevali. Največ je znašala 43. V zadnji je lahko Rick Carlisle odpočil nosilce igre.

Indiana je iz igre metala skoraj 57-odstotno, New York 33-, izza črte pa 45-, medtem ko so gostje sedem trojk zadeli le z 19-odstotno uspešnostjo. Domača vrsta je bila boljša v skoku (52:43), zbrala pa je tudi precej več asistenc (31:18). Šest košarkarjev zmagovite ekipe je zbralo dvomestno število točk, največ 20 Tyrese Haliburton, T. J. McConnell pa je 15 dodal deset podaj. 20 jih je na gostujoči strani dal Alec Burks. Jalen Brunson, ki sicer blesti v letošnji končnici, ni imel svojega dne. Prispeval je 18 točk ob metu iz igre 6/17, od tega 0/5 za tri.

Silovit odgovor prvakov

Nikola Jokić je dosegel 35 točk ob metu 15/26. Foto: Reuters

Denver so po dveh porazih na domačem parketu številni že odpisali, toda prvaki so v Minnesoti odgovorili silovito. Po prepričljivi zmagi na tretji tekmi so vajo praktično ponovili tudi na četrti in se domov vračajo s prednostjo domačega parketa. Nuggetsi so si prednost priigrali že v prvem polčasu in veliko večino drugega dela je bil naskok dvomesten.

Nikola Jokić je 16 od svojih 35 točk dosegel v drugem polčasu, izjemen je bil Aaron Gordon, ki je ob metu 11/12 vknjižil 27 točk. Jamal Murray je 12 od svojih 19 točk prispeval v tretji četrtini.

Minnesoti ni pomagalo niti 44 točk Anthonyja Edwardsa, ki je iz igre metal 16/25.

"Druga tekma v Denverju nas je prebudila. Takrat smo dojeli, da je konec šale," je povedal Murray. "Zdaj je le še serija na dve zmagi," je povedal Jokić. Dodal je, da sta zmagi Volkov na prvi in drugi tekmi v Denverju njegovo ekipo le še okrepili: "Dobili smo udarec, a smo se pobrali in upam, da bomo zdaj lahko branili domače igrišče."

Atlanta imela le tri odstotke možnosti za prvi izbor

Na t. i. loteriji, žrebanju vrstnega reda izbiranja, je glavni dobitek prejela Atlanta, ki bo na prihajajočem naboru izbirala prva. Hawksi so bili pred loterijo na desetem mestu in so imeli le tri odstotke možnosti za prvi izbor. Prvi bodo izbirali prvič po letu 1975. Drugi bo Washington, tretji Houston, četrti San Antonio, ki je lani izbiral prvi, peti pa Detroit, ki je imel najslabši izkupiček v ligi. Nabor bo v Barclays Centru v New Yorku, razdeljen pa bo na dva večera. 26. junija bo potekal prvi krog, 27. pa drugi.

Glede na napovedi bo drugo leto zapored prvi izbor Francoz, saj naj bi bil številka ena še en nadarjeni center Alex Sarr. Med prvimi bodo še trije Evropejci, Sarrov rojak Zaccharie Risacher, srbski organizator igre Nikola Topić in litovsko krilo Matas Buzelis. Iz NCAA-ja bodo med prvimi izbrani branilca Kentuckyja Reed Sheppard in Robert Dillingham ter center Connecticuta Donovan Clingan.