Indiana (na fotografiji Pascal Siakam) je na domačem igrišču v letošnji končnici zelo prepričljiva, dobila je vseh šest tekem. A za preboj v finale Vzhoda bo morala v nedeljo zmagati v gosteh. Foto: Reuters

Pascal Siakam je bil s 25 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami najučinkovitejši. Pacersi so bili natančni pri metu iz igre (49/91; 54-odstoten met) in občutno boljši v skoku (47:35). Odločilno prednost so si priborili v drugi četrtini, ki so jo dobili z 32:21.

Brunson je sicer dosegel 31 točk, a večino takrat, ko je bil New York bolj kot ne že obsojen na neuspeh. Foto: Reuters

Potem ko na prejšnji tekmi Indiana ni pokazala prave agresivnosti v obrambi (Knicksi so ji nasuli 121 točk), je bil tokrat trener Rick Carlisle zelo zadovoljen. "Odigrali smo trdo tekmo, kar je bilo nujno. Žoga je bolje krožila, dobili smo skok, kar je v tej seriji pomemben dejavnik."

V tretji četrtini je Indiana povedla s 84:68 in zanesljivo nadzirala tekmo ter v zadnji četrtini vodila tudi z več kot 20 točkami prednosti.

Pri New Yorku je spet izstopal Jalen Brunson z 31 točkami, vendar ni imel dobrega meta (11/26 iz igre), grešil je tudi takrat, ko je bilo to najpomembneje – v prvem polčasu je njegovih zadnjih enajst poskusov zgrešilo cilj. Zaradi poškodbe je manjkal OG Anunoby, ki bi lahko ustavil Siakama. Morda bo pomagal v nedeljo ob 21.30, ko se bo v New Yorku začela odločilna sedma tekma.

Bojan Bogdanović, Julius Randle in Mitchell Robinson do takrat zanesljivo še ne bodo nared.

Indiana v konferenčnem finalu ni igrala od leta 2014, New York od leta 2000.

Danes ponoči (tekma se bo začela ob 2.00) bo spet na delu Luka Dončić. Če bo Dallas dobil šesto tekmo serije proti Oklahomi, si bo že zagotovil finale Zahoda, sicer pa bo odločala sedma tekma (torek ob 2.30).