Domžalčani so pobudo prevzeli v drugi polovici uvodne četrtine, ko so si že priigrali dvomestno prednost. Na odmor so odšli s štirimi točkami naskoka. Krka je izenačila na začetku drugega polčasa, a do drugega vodstva na tekmi po izidu 2:0 ni prišla.

Helios je ob koncu tretje četrtine povedel za 13 točk, sredi zadnje četrtine že za 20 in srečanje je bilo odločeno.

Pri gostih, ki so igrali organizirano in zbrano, ni bilo izstopajočega posameznika, saj so si točkovni izkupiček v napadu enakomerno razdelili Jan Copot (15 točk, 5 skokov), Perttu Blomgren (14 točk, trojke 3:7), Tibor Mirtič (14 točk 9 skokov), Malcolm Bernard (12 točk, 5 podaj) in Žiga Daneu (12 točk, 8 skokov). Na drugi strani velja iz sivega domačega povprečja izpostaviti le Roberta Jurkovića z 19 točkami in 10 skoki.

V drugem polfinalu se bosta pomerila GGD Šenčur in Cedevita Olimpija. Prva tekma bo v sredo ob 20.00.

V zadnjih dveh sezonah sta v finalu igrala Cedevita Olimpija in Helios, obakrat so bili boljši Ljubljančani, ki so naslov osvojili trikrat zapored.

Helios na prvi polfinalni tekmi visoko premagal Krko

LIGA NOVA KBM, polfinale, prvi tekmi

KRKA – KANSAI HELIOS (0:1)
70:86 (15:24, 18:13, 19:26, 18:23)

Krka: Planinić 5 (1:2), Hamilton 1 (1:4), Stergar 9, Bobnar 4 (2:2), Bačvić 4 (2:2), Cerkvenik 4, Jurković 19 (4:6), Špan 14 (1:1), Škedelj 10 (1:2).

Kansai Helios: Blomgren 14 (1:1), Bernard 12 (3:4), Mirtič 14 (0:1), Nemanič 9, Copot 15, Mahkovic 8 (4:5), Sirc 2 (2:2), Daneu 12.

Prosti meti: Krka 12:19, Kansai Helios 10:13.
Met za tri točke: Krka 6:23 (Špan 3, Stergar, Škedelj, Jurković), Kansai Helios 10:31 (Nemanič 3, Copot 3, Blomgren 3, Bernard).