Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Okolje

Kmetijstvo V vinogradništvo prihajajo pametni sodi in digitalizacija vinogradov

Kmetje bi morali z vidika skrbi za okolje in ekonomike pridelave težiti k učinkoviti uporabi sredstev za gnojenje in zatiranje škodljivcev. Pri tem jim lahko pomaga tudi digitalizacija v kmetijstvu.

5

"Impresivna in nepozabna noč!" Zaradi najmočnejšega Sončevega viharja v zadnjih 20 letih tudi v Sloveniji viden severni sij

Nebo nad nekaterimi kraji v Sloveniji je v noči na soboto znova osvetlil severni sij. Tako je bilo v številnih delih sveta od Tasmanije do Velike Britanije, saj je Zemljo dosegel najmočnejši Sončev vihar po oktobru 2003.

56

Okolje Japonska dovolila ulov brazdastih kitov: Kiti so pomemben vir prehrane

Japonska je pet let po izstopu iz Mednarodne komisije za kitolov (IWC) napovedala, da bo znova dovolila ulov brazdastih kitov, saj so po besedah Tokia kiti pomemben vir japonske prehrane.

34

Uprava za varno hrano ob porastu nedovoljene trgovine s pesticidi opozarja na nevarnost

Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin opaža porast nedovoljene trgovine s fitofarmacevtskimi sredstvi in ob tem opozarja, da je njihova uporaba, če nimajo dovoljenja za promet in uporabo na območju Slovenije, lahko nevarna.

5
Več

Svet živali

Več

Izbor

Okolje Zakaj imamo tako malo vetrnic in kam bi lahko postavili nove?

Slovenija je pri rabi vetrne energije med evropskimi državami popolnoma na repu. Manj vetrnic ima le Malta, ki nima nobene. Pogoji pri nas niso najboljši, a na ministrstvu za okolje, podnebje in energijo nameravajo izkoristiti potencial, ki je na voljo.

378

Svetovni dan meteorologije Anže Medved: V prihodnosti bi se lahko povprečna letna temperatura dvignila tudi za šest stopinj

"Pred leti so nevihte nastajale nad enim delom Slovenije in se niso zelo premikale, zdaj pa nastajajo tako imenovane supercelične nevihte, ki lahko prepotujejo celo Slovenijo in sploh ne izgubijo moči," pravi vremenoslovec Anže Medved.

84

Intervju Strokovnjakinja za vode Barbara Čenčur Curk: "Avtomobilov ne bi smeli prati doma"

"Če je imel stric parcelo, si tam pač postavil hišo. Veliko je bilo črnih gradenj, ki so bile pozneje legalizirane. Ta kaos v prostoru je rakava rana že več desetletij," gradnjo na poplavnih območjih opisuje profesorica naravoslovnotehniške fakultete.

93

Znova porast krivolova Rog kot prekletstvo – v Južni Afriki je bil lani vsakih 17 ur ubit nosorog

V Južni Afriki so divji lovci lani ubili 499 nosorogov, razlog je en sam – njihov rog, ki je na črnem trgu vreden kot zlato ali kokain. "A Afričani se trudijo, da se o cenah ne bi govorilo, da ne bi h krivolovu spodbudili še več ljudi," pravi Eva Tasič.

33

V imenu narave Ljubljansko barje je umetna krajina z veliko biotsko raznovrstnostjo

Janez Kastelic, direktor Krajinskega parka Ljubljansko barje, živi na obrobju Ljubljanskega barja in v mirnosti te krajine uživa tudi takrat, ko ni v službi.

Ugriznimo znanost "Če se bodo pojavili termiti, bo, kot bi otroke spustili v trgovino s slaščicami brez prodajalca"

Zaradi podnebnih sprememb, višjih jesenskih in zimskih temperatur ter dežja namesto snega les v Sloveniji propada 20 odstotkov hitreje kot pred desetletji. Zaradi vse toplejšega podnebja so čedalje večja grožnja tudi termiti.

61

Ptičji priboljški Slovenska raziskovalca odkrila prilagodljivost afriških hijen: zadišali so jim ptiči

Ste vedeli, da hijene niso zgolj mrhovinarji, ampak da po potrebi tudi lovijo predvsem antilope, zebre in druge kopitarje? Zdaj sta slovenska raziskovalca po naključju ugotovila, da so tem živalim zadišali tudi ptiči.

12
Več
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov