Atletika - Arhiv

Guček v finale s slovenskim rekordom

EP v atletiki Guček v finale s slovenskim rekordom

10.6.2024

Slovenski atleti so vse nastope četrtega dne evropskega prvenstva v Rimu opravili v dopoldanskem delu. Matic Ian Guček se je z državnim rekordom uvrstil v finale teka na 400 metrov ovire. Anita Horvat se je prebila v pofinale teka na 800 metrov.

Neja Filipič v zadnji seriji do sedmega mesta, Lia Apostolovski deveta

EP v atletiki Neja Filipič v zadnji seriji do sedmega mesta, Lia Apostolovski deveta

9.6.2024

Neja Filipič je tretji dan evropskega prvenstva v Rimu v finalu troskoka zasedla sedmo mesto s 14,12 metra. Lia Apostolovski je v finalu skoka v višino končala na devetem mestu z 1,90 metra.

Olimpijski prvak Jacobs ubranil evropski naslov na 100 metrov

EP v atletiki Olimpijski prvak Jacobs ubranil evropski naslov na 100 metrov

8.6.2024

Drugi dan evropskega prvenstva v Rimu je Marcell Jacobs navdušil gledalce na olimpijskem stadionu. Z 10,02 je ubranil naslov najboljšega sprinterja stare celine. To je bila tretja zlata medalja dneva za Italijo in peta skupno.

Šutej ne bo branila brona s prejšnjega evropskega prvenstva

EP v atletiki Šutej ne bo branila brona s prejšnjega evropskega prvenstva

8.6.2024

Tina Šutej je dan po zmagoslavju Kristjana Čeha drugi dan evropskega prvenstva v atletiki v Rimu odpovedala nastop v kvalifikacijah v skoku s palico, so sporočili iz slovenske reprezentance.

Čeh: Ob zadnjem metu mi je ploskal ves stadion

Evropski prvak Čeh: Ob zadnjem metu mi je ploskal ves stadion

8.6.2024

"Danes je bil najdaljši met 68 metrov, to je bilo dovolj za zmago, tako da sem res zadovoljen s tekmo," je po zmagi na evropskem atletskem prvenstvu dejal novopečeni evropski prvak Kristjan Čeh.

Čeh prvič postal evropski prvak in nagnal strah v kosti tekmecem pred Parizom

EP v atletiki Čeh prvič postal evropski prvak in nagnal strah v kosti tekmecem pred Parizom

7.6.2024

Kristjan Čeh je naslovu svetovnega prvaka pred dvema letoma v Eugenu dodal še zmago na evropskem prvenstvu v Rimu. V drugi seriji je z metom 68,08 metra prevzel vodstvo in nihče ga ni več prehitel. Svetovni rekorder Mikolas Alekna je osvojil le bron.

Kristjan Čeh z drugo daljavo v večerni finale diska

EP v atletiki Kristjan Čeh z drugo daljavo v večerni finale diska

7.6.2024

V Rimu se je začelo evropsko prvenstvo v atletiki in to za Slovenijo izredno uspešno. Napredovala sta sprinterja na ovirah Nika Glojnarič in Filip Jakob Demšar, Kristjan Čeh pa je že s prvim metom prišel do druge daljave kvalifikacij (65,64).

Uvodni dan bojev v Rimu Kristjan Čeh po medaljo v metu diska

EP v atletiki Uvodni dan bojev v Rimu Kristjan Čeh po medaljo v metu diska

6.6.2024

Evropsko prvenstvo v atletiki bo že uvodni dan postreglo z disciplino, v kateri ima Slovenija največ možnosti za medaljo, saj bo v metu diska nastopil Kristjan Čeh. Če bo uspešen v kvalifikacijah, ga po 21. uri čaka finale.

Le Karsten Warholm izstopa, v drugi vrsti vse bolj opazen Matic Ian Guček

Intervju Le Karsten Warholm izstopa, v drugi vrsti vse bolj opazen Matic Ian Guček

6.6.2024

"Morda je bil SP do 20 let najpomembnejša tekma v karieri. Začel sem drugače razmišljati, zavedal sem se, da sem sposoben več," je temelje svojega napredka za MMC pojasnil Matic Ian Guček, ki na 400 metrov ovire pridno popravlja državne rekorde.

Svetovni rekorder v cestnem teku zaradi dopinga šest let brez tekmovanj

Atletika Svetovni rekorder v cestnem teku zaradi dopinga šest let brez tekmovanj

5.6.2024

Kenijec Rhonex Kipruto, svetovni rekorder v cestnem teku, prihodnjih šest let ne bo smel tekmovati zaradi dopinških prekrškov. Prepoved nastopanja se bo iztekla maja 2029.

Slovenci gredo v Rim po vsaj eno medaljo in pet finalov

Atletika Slovenci gredo v Rim po vsaj eno medaljo in pet finalov

4.6.2024

Cilj za zdaj še 23-članske slovenske odprave na evropskem prvenstvu v atletiki v Rimu od 7. do 12. junija je najmanj ena medalja. Kristjan Čeh bo branil srebro, bronasta s prejšnjega EP-ja Tina Šutej pa še ne ve, ali bo nastopila. Prenosi na TV SLO 2.

Mišmaš Zrimšek odpovedala nastop na EP-ju, Tina Šutej zelo vprašljiva

Atletika Mišmaš Zrimšek odpovedala nastop na EP-ju, Tina Šutej zelo vprašljiva

3.6.2024

Maruša Mišmaš Zrimšek (3000 m zapreke) je zaradi poškodbe odpovedala nastop na evropskem atletskem prvenstvu v Rimu med 7. in 12. junijem. Vprašljiv je tudi nastop Tine Šutej v skoku s palico. Šutej se je namreč v nedeljo poškodovala na treningu.

Guček šesti na Diamantni ligi v Stockholmu

Atletika Guček šesti na Diamantni ligi v Stockholmu

2.6.2024

Matic Ian Guček je bil na atletski Diamantni ligi v Stockholmu šesti v teku na 400 m z ovirami (49,13). Sedmi sta bili preostali slovenski predstavnici, v skoku v višino Lia Apostolovski z 1,86 metra in Neja Filipič v troskoku s 13,74 m.

Seville v domačem Kingstonu z 9,82 do izida sezone

Atletika Seville v domačem Kingstonu z 9,82 do izida sezone

2.6.2024

Jamajčan Oblique Seville je na atletskem mitingu srebrne svetovne serije v Kingstonu z 9,82 zmagal v teku na 100 metrov in postavil najboljši izid sezone na svetu. Drugi je bil svetovni prvak Noah Lyles (ZDA) z 9,85.

McLaughlin Levrone izid sezone popravila za več kot sekundo

Atletika McLaughlin Levrone izid sezone popravila za več kot sekundo

1.6.2024

Ameriška atletinja Sydney McLaughlin Levrone je na mitingu v Atlanti v teku na 400 metrov z ovirami s časom 52,70 postavila najboljši izid sezone. To je bil sicer njen prvi uradni nastop po skoraj dveh letih.

Čeh v Oslu zaostal več kot pet metrov za izjemnim Alekno

Diamantna liga Čeh v Oslu zaostal več kot pet metrov za izjemnim Alekno

30.5.2024

Mikolas Alekna je imenitno formo v letošnji sezoni potrdil tudi na mitingu Diamantne lige v Oslu. Svetovni rekorder je edini presegel 70 metrov v metu diska (70,91 m). Kristjan Čeh je zasedel peto mesto, v tretji seriji je vrgel 65,12 metra.

Na evropsko prvenstvo 24 slovenskih atletov

Atletika Na evropsko prvenstvo 24 slovenskih atletov

30.5.2024

Na seznamu za evropsko prvenstvo v atletiki v Rimu od 7. do 12. junija je kar 24 Slovencev. Med 12 atleti sta Kristjan Čeh in Matic Ian Guček, med 12 atletinjami pa Tina Šutej, Anita Horvat, Maruša Mišmaš in Lia Apostolovski.

Guček kljub napakam izboljšal državni rekord in ima tretji evropski izid sezone

Atletika Guček kljub napakam izboljšal državni rekord in ima tretji evropski izid sezone

28.5.2024

Matic Ian Guček je na mitingu zlate serije v Ostravi izboljšal svoj slovenski rekord v teku na 400 m ovire. Tekel je 48,37 in najboljšo znamko popravil kar za 29 stotink.

Čeh v Estoniji vrgel 67,92 m: To je dober znak, da se moja forma stopnjuje

Atletika Čeh v Estoniji vrgel 67,92 m: To je dober znak, da se moja forma stopnjuje

26.5.2024

Svetovni in evropski podprvak Kristjan Čeh je na ekipnem atletskem prvenstvu Estonije v Talinu v metu diska zmagal z metom 67,92 m, ki ga je dosegel že v prvem metu. Kot je povedal, se njegova forma stopnjuje.

Kenijka Beatrice Chebet prva atletinja pod 29 minutami

Rekord na 10.000 m Kenijka Beatrice Chebet prva atletinja pod 29 minutami

25.5.2024

Kenijka Beatrice Chebet je na mitingu Diamantne lige v Eugenu popravila svetovni rekord v teku na 10.000 metrov, v cilj je prišla v času 28 minut, 54 sekund in 14 stotink.