Hokej - Arhiv

Reinhart z golom v podaljšku izenačil izid v seriji

Liga NHL Reinhart z golom v podaljšku izenačil izid v seriji

29.5.2024

Hokejisti Floride so v četrti tekmi finala vzhoda končnice Lige NHL premagali New York Rangers s 3:2, s tem pa izid v seriji izenačili na 2:2. Odločilni gol je v drugi minuti podaljška dosegel Sam Reinhart.

Dallas s hat-trickom Robertsona utišal Edmonton

Liga NHL Dallas s hat-trickom Robertsona utišal Edmonton

28.5.2024

Po desetih tekmah strelskega posta je eksplodiral prvi golgeter Dallasa in s tremi goli poskrbel za zmago Zvezd s 5:3 proti Naftarjem na tretji tekmi finala Zahodne konference Lige NHL. Teksašani zdaj vodijo z 2:1 v zmagah in so na pol poti do finala.

Risi bodo skušali v Stockholmu presenetiti Avstrijce in Francoze

SP v hokeju Risi bodo skušali v Stockholmu presenetiti Avstrijce in Francoze

27.5.2024

Po koncu svetovnega prvenstva elitne divizije v Pragi in Ostravi so slovenski hokejisti dobili tekmece na prvenstvu prihodnje leto. Risi bodo igrali v skupini A na Švedskem.

Florido v podaljšku pokopal nekdanji Panter

Liga NHL Florido v podaljšku pokopal nekdanji Panter

27.5.2024

Z golom Alexa Wennberga v šesti minuti podaljška so hokejisti New York Rangersov v finalu Vzhodne konference na gostovanju s 5:4 premagali Florido in povedli v seriji z 2:1.

Čehi na domačem ledu stopili na vrh sveta

SP v hokeju Čehi na domačem ledu stopili na vrh sveta

26.5.2024

Po 14 letih so češki hokejisti znova svetovni prvaki. V Pragi so v finalu z 2:0 premagali Švico. Mož odločitve je bil David Pastrnak, zmago pa je potrdil David Kämpf. Tretje mesto je zasedla Švedska, ki je s 4:2 ugnala Kanado.

Dallas z energijo sedme tekme izenačil izid v seriji

Liga NHL Dallas z energijo sedme tekme izenačil izid v seriji

26.5.2024

Hokejisti Dallasa so v finalu Zahodne konference Lige NHL premagali Edmonton s 3:1 in izid v seriji izenačili na 1:1. Serija se zdaj seli v Kanado.

Čehi po 14 letih v finalu, Švicarji po kazenskih strelih ugnali Kanadčane

SP v hokeju Čehi po 14 letih v finalu, Švicarji po kazenskih strelih ugnali Kanadčane

25.5.2024

Na krilih izjemne podpore s tribun praške O2 Arene so se češki hokejisti uvrstili v finale svetovnega prvenstva elitne divizije. S 7:3 so odpravili Švede. Za naslov se bodo pomerili s Švico, ki je po kazenskih strelih premagala Kanado (3:2).

Goodrow spravil Madison Square Garden v ekstazo

Liga NHL Goodrow spravil Madison Square Garden v ekstazo

25.5.2024

Hokejisti New York Rangersov so na drugi tekmi finala Vzhodne konference Lige NHL pred svojimi gledalci premagali Florido z 2:1 in izid v seriji izenačili na 1:1. Odločilni gol je v podaljšku dosegel Barclay Goodrow.

McDavid za uvodno zmago Edmontona zadel v 81. minuti

Liga NHL McDavid za uvodno zmago Edmontona zadel v 81. minuti

24.5.2024

Na prvi tekmi finala Zahodne konference Lige NHL je Edmonton v gosteh premagal Dallas (2:3). Odločitev je padla šele v drugem podaljšku, ko je zadel Connor McDavid.

Polfinalna para Kanada - Švica in Češka - Švedska

SP v hokeju Polfinalna para Kanada - Švica in Češka - Švedska

23.5.2024

V polfinalu svetovnega prvenstva elitne skupine v hokeju na Češkem se bosta pomerili Kanada - Švica ter Češka - Švedska. Polfinalna para so določili razpleti četrtfinalnih tekem.

Bobrovski blestel v zmagi Floride v New Yorku

Liga NHL Bobrovski blestel v zmagi Floride v New Yorku

23.5.2024

Hokejisti Floride so dobili prvo tekmo finala Vzhodne Lige NHL. V Madison Square Gardnu so s 3:0 premagali najboljšo ekipo rednega dela New York Rangerse.

NHL: Hiller nič več začasni, ampak stalni trener Kingsov

Liga NHL NHL: Hiller nič več začasni, ampak stalni trener Kingsov

22.5.2024

Podpredsednik in generalni direktor ekipe Los Angeles Kings v Ligi NHL Rob Blake je sporočil, da bo Jim Hiller 30. glavni trener v zgodovini kluba.

Kanada z zmago v podaljšku nad Češko potrdila prvo mesto v skupini

SP v hokeju Kanada z zmago v podaljšku nad Češko potrdila prvo mesto v skupini

21.5.2024

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v hokeju je končan skupinski del. Dylan Cozens je v Pragi v podaljšku odločil obračun Kanade in Češke za prvo mesto skupine A (4:3). V skupini B v Ostravi je bila s sedmimi zmagami najboljša Švedska.

Kanadske upe na Stanleyjev pokal bo nosil Edmonton

Liga NHL Kanadske upe na Stanleyjev pokal bo nosil Edmonton

21.5.2024

S tremi goli v drugi tretjini (2:3) so hokejisti Edmontona dobili bitko za Kanado in na odločilni sedmi tekmi polfinala Zahodne konference izločili Vancouver. Oilersi so edina preostala ekipa iz Kanade, ki ni osvojila Stanleyjevega pokala od leta 1993.

Britanci in Poljaki izpadli iz elitne divizije

SP v hokeju Britanci in Poljaki izpadli iz elitne divizije

20.5.2024

Hokejisti Velike Britanije so izpadli iz elitne divizije. Ostajajo brez točk v skupini A v Pragi. Na odločilni tekmi za obstanek so bili Norvežani boljši s 5:2. Izpadli so tudi Poljaki, ki so na odločilni tekmi v skupini B izgubili proti Kazahstanu z 1:3.

Kanadčani z izjemno igro ob številčni premoči ugnali Švico

SP v hokeju Kanadčani z izjemno igro ob številčni premoči ugnali Švico

19.5.2024

Kanada je na svetovnem prvenstvu elitne skupine v večernem derbiju v Pragi premagala Švico s 3:2 in si zagotovila neposredni obračun za prvo mesto skupine A proti Češki, ki bo v Pragi na sporedu v torek.

Naftarji suvereno izsilili sedmo tekmo v Vancouvru

NHL–končnica Naftarji suvereno izsilili sedmo tekmo v Vancouvru

19.5.2024

Po prvi tretjini v Edmontonu je bilo 1:1, a nato je Vancouver popustil, Naftarji pa so se razigrali in s 5:1 izenačili serijo s Canucksi na 3:3. O drugem finalistu Zahodne konference bo tako odločila sedma tekma v torek ob 3.00.

Finci vodili z 2:0 in 3:2, na koncu pa slavili Kanadčani

SP v hokeju Finci vodili z 2:0 in 3:2, na koncu pa slavili Kanadčani

18.5.2024

Deveti dan SP-ja elite na Češkem je prinesel tradicionalni obračun Kanada – Finska, ki se je končal z zmago svetovnih prvakov s 5:3. Finci so vodili z 2:0 in 3:2, a Kanadčani so v zadnji tretjini prevladali.

Matt Duchene po maratonu Dallas popeljal v finale Zahoda

Liga NHL Matt Duchene po maratonu Dallas popeljal v finale Zahoda

18.5.2024

Hokejisti Dallasa so v drugem podaljšku strli Colorado in se z gostujočo zmago 1:2 prebili v finale Zahodne konference Lige NHL. Odločilni gol je v 92. minuti dosegel Matt Duchene.

Avstrijci nemočni proti razigranim Čehom, Britanci še vedno brez točke

SP v hokeju Avstrijci nemočni proti razigranim Čehom, Britanci še vedno brez točke

17.5.2024

Gostitelji Čehi so na svetovnem prvenstvu elitne skupine v Pragi premagali Avstrijo s 4:0. Velika Britanija je izgubila z Dansko s 3:4 in je blizu izpada.