Matej Stransky je takole dosegel šesti gol za Češko. Foto: Reuters

Kljub izraziti podrejenosti pri strelih (39:18 za Čehe) in prostoru v igri so se Danci dobro upirali. Gol v zadnji minuti druge tretjine in nato zadetek Oscarja Moelgaarda v 45. minuti sta prinesla izenačenje na 3:3. A so Čehi znova povedli že minuto in pol zatem, ko je z drugim poskusom zadel Tomaš Kundratek. Do konca so zadeli še štirje Čehi in le en Danec in tri točke so šle na račun gostiteljev turnirja.

Švica je na večerni tekmi v Pragi premagala Veliko Britanijo s 3:0 in se povzpela na vrh skupine A. Ob razmerju strelov 30:15 so Švicarji hitro prišli do vodstva, zadel je njihov prvi strelec Nico Hischier, sledil je gol Deana Kukana. Vse dvome je v zaključku druge tretjine razblinil Nino Niederreiter. Za prvi in zadnji gol je podal kapetan Roman Josi.

Nemška lekcija Baltom

Kai Wissmann je ob izteku uvodne tretjine prinesel Nemčiji vodstvo z 2:0, a prava nemška eksplozija proti Latviji je še sledila. Foto: Reuters

V Ostravi je Latvija po sedmih osvojenih točkah na treh tekmah doživela boleč padec na trdna tla. Nemčija je začela silovito prek Dominika Kahuna, v drugi tretjini pa so lanski podprvaki natresli kar pet golov in tekma je bila odločena. Ob razmerju strelov 31:21 je bilo na koncu 8:1 za Nemce, pri katerih je dvakrat zadel John Peterka, s čimer se začenja nemški lov za preboj v četrtfinale.

Slovaki so s po dvema goloma v prvi in tretji tretjini odpravili Poljake s 4:0. Lukaš Cingel je dosegel prvi in zadnji gol, Tomaš Tatar je golu dodal še dve podaji.

Tako Britance kot Poljake čaka ogorčen boj za obstanek. Za prve bo ključna zadnja tekma z Avstrijo, za druge pa s Kazahstanom.

Četrtek prinaša štiri nove tekme, a brez kakšnega tradicionalnega derbija.

87. SVETOVNO PRVENSTVO ELITNE DIVIZIJE

Švicarje po uvodnih štirih zmagah v Pragi čakajo še obračuni z Dansko, Kanado in Finsko. Foto: Reuters