Tenis - Arhiv

Novi val zavzel vrhova teniških lestvic

Tenis Novi val zavzel vrhova teniških lestvic

10.6.2024

Novak Đoković se je moral po 39 tednih umakniti z vrha lestvice ATP. Srb, ki je bil skupaj na prvem mestu 428 tednov, je teniški prestol prepustil Janniku Sinnerju.

Alcaraz novi španski kralj peska

Roland Garros Alcaraz novi španski kralj peska

9.6.2024

Carlos Alcaraz je z izjemno predstavo v četrtem in petem nizu prvič osvojil Roland Garros. V napetem finalu je po štirih urah in 19 minutah ugnal Alexandra Zvereva s 6:3, 2:6, 5:7, 6:1 in 6:2.

Iga Swiatek v velikem slogu do četrtega naslova v petih letih

Roland Garros Iga Swiatek v velikem slogu do četrtega naslova v petih letih

8.6.2024

Iga Swiatek je v velikem slogu še četrtič osvojila Roland Garros. V finalu je s 6:2 in 6:1 odpravila presenetljivo finalistko Jasmine Paolini. Obračun je trajal le uro in osem minut.

Alcaraz po več kot štirih urah dobil poslastico proti Sinnerju

Roland Garros Alcaraz po več kot štirih urah dobil poslastico proti Sinnerju

7.6.2024

Carlos Alcaraz je v polfinalu Rolanda Garrosa izločil Jannika Sinnerja z 2:6, 6:3, 3:6, 6:4 in 6:3. Španec se je prvič uvrstil v finale na pariškem pesku. V finalu se bo srečal z Alexandrom Zverevom, ki je ugnal Casperja Ruuda z 2:6, 6:2, 6:4 in 6:2.

Iga Swiatek za svoj četrti Roland Garros v soboto z Jasmine Paolini

Tenis Iga Swiatek za svoj četrti Roland Garros v soboto z Jasmine Paolini

6.6.2024

Iga Swiatek je tretje leto zapored finalistka Odprtega prvenstva Francije v tenisu. V polfinalu je s 6:2 in 6:4 premagala Coco Gauff. V sobotnem finalu jo čaka Jasmine Paolini, ki je s 6:3 in 6:1 premagala Miro Andrejevo.

Zverev četrtič zapored v polfinalu na pariškem pesku

Roland Garros Zverev četrtič zapored v polfinalu na pariškem pesku

5.6.2024

Alexander Zverev je po dveh maratonskih obračunih pohitel in se po treh urah uvrstil v polfinale Rolanda Garrosa. 27-letni Nemec je premagal Alexa De Minaurja s 6:4, 7:6 in 6:4 in se bo v petek pomeril s Casperjem Ruudom.

Đoković že operiran, boj s časom za olimpijske igre

Tenis Đoković že operiran, boj s časom za olimpijske igre

5.6.2024

Ker si želi nastopiti na olimpijskih igrah v Parizu, se je Novak Đoković po umiku z Rolanda Garrosa odločil za takojšnjo operacijo meniskusa na desnem kolenu. Predvideva se tritedenski počitek, kar pomeni, da bi izpustil Wimbledon, a bo nared za OI.

Đokovićeva poškodba hujše narave, ogrožena tudi Wimbledon in OI

Tenis Đokovićeva poškodba hujše narave, ogrožena tudi Wimbledon in OI

4.6.2024

Srbski teniški as Novak Đoković je moral zaradi težav s poškodovanim kolenom pred četrtfinalom končati nastope na Odprtem prvenstvu Francije.

Dva razloga za veselje Jannika Sinnerja

Roland Garros Dva razloga za veselje Jannika Sinnerja

4.6.2024

Nova številka ena svetovnega tenisa Jannik Sinner je v prvem četrtfinalu moškega turnirja v Rolandu Garrosu s 6:2, 6:4, 7:6 izločil Grigorja Dimitrova. Njegov nasprotnik v polfinalu bo Carlos Alcaraz, ki je Stefanosa Cicipasa premagal s 6:3, 7:6 (3), 6:4.

Železni Đoković drugič zapored dobil klasiko na pariškem pesku

Roland Garros Železni Đoković drugič zapored dobil klasiko na pariškem pesku

3.6.2024

Novak Đoković se je po napornem nočnem dvoboju proti Lorenzu Musettiju pošteno potil tudi v osmini finala Rolanda Garrosa. Po štirih urah in 39 minutah je prvi igralec sveta premagal Francisca Cerundola s 6:1, 5:7, 3:6, 7:5 in 6:3.

Dimitrov ostaja uganka za Hurkacza, Moutet malce zastrašil Sinnerja

Roland Garros Dimitrov ostaja uganka za Hurkacza, Moutet malce zastrašil Sinnerja

2.6.2024

Nedeljo je v Roland Garrosu končal Jannik Sinner, ki je imel kar nekaj težav s Corentinom Moutetom. Predtem je Grigor Dimitrov tudi na šestem medsebojnem dvoboju premagal Huberta Hurkacza in se pri 33 letih prvič uvrstil v četrtfinale Pariza.

Đoković po štirih urah in pol strl Musettija

Nočni maraton Đoković po štirih urah in pol strl Musettija

1.6.2024

Novak Đoković je v izjemnem dvoboju 3. kroga Rolanda Garrosa premagal Lorenza Musettija s 7:5, 6:7, 2:6, 6:3 in 6:0. Branilec naslova je bil že v velikih težavah, a se je izvlekel po štirih urah in 29 minutah. Dvoboj se je končal ob treh in sedem minut.

Sinner in Alcaraz stopnjujeta formo, nervozni Rubljov izpadel

Roland Garros Sinner in Alcaraz stopnjujeta formo, nervozni Rubljov izpadel

31.5.2024

Jannik Sinner se je zanesljivo uvrstil v osmino finala Roland Garrosa. V tretjem krogu je izločil Pavla Kotova s 6:4, 6:4 in 6:4. V večernem obračunu je Carlos Alcaraz ugnal Sebastiana Kordo s 6:4, 7:6 in 6:3.

Musetti bo po gladki zmagi nad ljubljencem občinstva Monfilsom izzval Đokovića

Roland Garros Musetti bo po gladki zmagi nad ljubljencem občinstva Monfilsom izzval Đokovića

30.5.2024

Novak Đoković je pod zaprto streho osrednjega stadiona izločil Roberta Carballesa Baeno v 2. krogu Rolanda Garrosa s 6:4, 6:1 in 6:2. To je bila 368. zmaga Srba na turnirjih za grand slam, le še za eno zmago zaostaja za rekorderjem Rogerjem Federerjem.

Tamara Zidanšek se je dobro upirala tretji nosilki

Roland Garros Tamara Zidanšek se je dobro upirala tretji nosilki

29.5.2024

Tamara Zidanšek se je v 2. krogu Odprtega prvenstva Francije v tenisu dobro upirala tretji nosilki Coco Gauff, a porazu ni mogla ubežati. Favorizirana Američanka je zmagala s 6:3 in 6:4. Iga Swiatek je v poslastici dneva stežka ugnala Naomi Osako.

Đoković čez prvo oviro v treh nizih; konec kariere Alize Cornet

Tenis Đoković čez prvo oviro v treh nizih; konec kariere Alize Cornet

28.5.2024

Tretji dan Odprtega prvenstva Francije v tenisu je prinesel prvi dvoboj branilca naslova. Novak Đoković, ki v letošnji sezoni še ni zaigral v nobenem finalu, je na večernem dvoboju s 6:4, 7:6 (3) in 6:4 ugnal 142. tenisača sveta Pierra Huguesa Herberta.

Zverev z imenitno predstavo zanesljivo izločil Nadala

Roland Garros Zverev z imenitno predstavo zanesljivo izločil Nadala

27.5.2024

Alexander Zverev je v poslastici 1. kroga Odprtega prvenstva Francije izločil 14-kratnega zmagovalca na pariškem pesku Rafaela Nadala s 6:3, 7:6 in 6:3. Kralj peska še ni potrdil, da je bil to njegov zadnji Roland Garros.

Tamara Zidanšek po dveh urah do 2. kroga na pariškem pesku

Roland Garros Tamara Zidanšek po dveh urah do 2. kroga na pariškem pesku

26.5.2024

Na igriščih Rolanda Garrosa se je peščeni grand slam začel odlično za Tamaro Zidanšek. Edina slovenska predstavnica v posameznem delu turnirja je premagala Belgijko Alison Van Uytvanck s 6:2, 2:6 in 6:1.

Rafael Nadal

Citat za prebrat Rafael Nadal

25.5.2024

Obstaja velika verjetnost, da bo to moje zadnje Odprto prvenstvo Francije, vendar ne morem reči, da sem stoodstotno prepričan.

Tamara Zidanšek se je prebila v glavni del turnirja

Roland Garros Tamara Zidanšek se je prebila v glavni del turnirja

24.5.2024

Tamara Zidanšek je v zadnjem krogu kvalifikacij Rolanda Garrosa premagala Američanko Hailey Baptiste s 7:5, 1:6, 6:3 in se tako prebila v glavni del edinega peščenega turnirja za grand slam.