Charles De Ketelaere je bil junak srečanja v Bergamu. Foto: Reuters

Prvi polčas je v celoti pripadel gostiteljem, ki so ves čas pritiskali na vrata Rimljanov, si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, zadeli so tudi dva gola. Že za uvod sta nevarno zapretila Gianluca Scamacca s strelom na odbito žogo in Berat Djimsiti, ki je poskusil z glavo, a je mreža Rome tedaj še obmirovala. Zatresla se je v 18. minuti, ko je s sijajno potezo vratarja Mileta Svilarja s strelom v desni kot ukanil Charles De Ketelaere.

Takole je De Ketelaere dosegel zmagoviti zadetek. Foto: Reuters

Že nekaj trenutkov pozneje je isti igralec prednost povišal na +2, potem ko je z nizkim strelom po sredini gola po podaji Teuna Koopmeinersa še drugič premagal srbskega vratarja, rojenega v Belgiji.

De Ketelaere je bil strah in trepet Romine obrambe, ves čas ji je povzročal sive lase, s soigralci si je priigral dovolj priložnosti, da bi Atalanta lahko na odmor krenila z veliko višjo prednostjo, a je ostalo pri 2:0. Zadnjo veliko priložnost prvega dela je zapravil Mario Pašalić, ki je po podaji v kazenski prostor silovito sprožil, a žogo poslal za las mimo leve vratnice.

Svilar je imel tudi v drugem polčasu veliko dela, v 52. minuti je njegove dlani ogrel Ederson, po slabi uri igre ga je skoraj premagal še Ademola Lookman. Kdor ne da, dobi – in Roma je kmalu zatem izenačila.

Potem ko je veliko priložnost zapravil Tammy Abraham v 64. minuti, je dve minuti pozneje v polno vendarle zadel Lorenzo Pellegrini. Ta je zaostanek prepolovil z 11 metrov z natančno odmerjenim udarcem v levi kot. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil Marten de Roon.

Lorenzo Pellegrini je z bele točke prepolovil zaostanek Rome in začinil zaključek tekme, v katerem pa Rimljani niso našli izenačujočega zadetka. Foto: Reuters

Roma je iskala izenačujoči zadetek, varovanci Danieleja De Rossija so začeli izvajati pritisk na domača vrata, v 83. minuti se je povsem sam pred golom znašel Romelu Lukaku, ki je streljal po sredini gola, a je vratar Marco Carnesecchi žogo zlahka ukrotil. To je bila tudi zadnja omembe vredna priložnost Rimljanov na tekmi.

Romo do konca sezone Serie A čakata še domača tekma z Genoo in gostovanje pri Empoliju, medtem ko se bo Atalanta pomerila še z Leccejem v gosteh ter doma s Torinom in Fiorentino.

Udinese do pomembne zmage v boju za obstanek
Nogometaši Udineseja so v 36. krogu Serie A na gostovanju pri Lecceju zmagali z 2:0 in se tako dva kroga pred koncem postavili v precej položaj v boju za obstanek.

Videmčani, pri katerih je Jaka Bijol igral vso tekmo, Sandija Lovrića pa ni bilo zaradi poškodbe, so povedli v 36. minuti z golom Lorenza Lucce. Prednost so gosti podvojili v 85. minuti, strelec je bil Lazar Samardžić.