Benjamin Šeško se je s 13. zadetki v letošnji sezoni prebil že na šesto mesto lestvice strelcev, kjer prepričljivo vodi Harry Kane. Foto: EPA

Rdeči biki so tako potrdili četrto mesto, saj imajo pred zadnjim krogom štiri točke naskoka pred črno-rumenimi.

Šeško je na Red Bull Areni v igro vstopil v sodnikovem dodatku prvega dela. Po uri igre je izenačil na 1:1 po natančni podaji Mohameda Simakana, ko je z z 12 metrov z desnico neubranljivo meril pod prečko. To je bila že šesta zaporedna tekma z golom Šeška, skupno je zdaj v sezoni pri 13 zadetkih.

Leipzig se je znašel v zaostanku v prvem polčasu, potem ko je Nicolas Seiwald v 36. minuti z glavo poslal žogo v lastno mrežo po predložku Miloša Veljkovića z desne strani.

Köln je bil še v 87. minuti zanesljivo v drugi ligi, a se je čudežno rešil z zmago nad Unionom iz Berlina. Po zmagi Mainza kozličkom vseeno zelo slabo kaže pred zadnjim krogom. Foto: EPA

Velika vrnitev Kölna
Köln je na dramatični tekmi v zadnjih minutah s 3:2 premagal Union Berlin in še ohranil upe na obstanek v Bundesligi.

Kozlički se krčevito borijo za obstanek in nujno potrebujejo zmagi v zadnjih dveh krogih. Še v 86. minuti je Union vodil z 2:1, potem pa sta Steffen Tigges (87.) in Damion Downs v 93. minuti poskrbela za veliko vrnitev Kölna. Oba sta bila natančna z glavo.

Rezervna postava Borussie Dortmund popolnoma nemočna z Mainzu
Na večerni tekmi je trener Dortmunda Edin Terzić popolnoma premešal začetno postavo. Po zmagi v polfinalu Lige prvakov v Parizu je Borussia vse misli usmerila na 1. junija na Wembleyju, ko bodo skušali prvič po 28. maju 1997 postati evropski prvaki.

V Mainzu je nastopila rezervna zasedba črno-rumenih, v začetni postavi je od tekme s Parižani ostal le branilec Nico Schlotterbeck.

Motivirani gostitelji so to izkoristili in že uvodne pol ure zadeli trikrat, uspešna sta bila Leandro Barreiro in dvakrat Jae-sung Lee.

Šeško spet zadel

Union Berlin ima vseeno usodo v svojih nogah
Mainz je zdaj skočil na 15. mesto, ki še zagotavlja neposreden obstanek v ligi, ima pa 32 točk. Na 16. mestu je Union Berlin s 30 točkami. S 27 točkami je Köln 17. mestu in se lahko v zadnjem krogu reši le še na mesto, ki prinaša kvalifikacije za Bundesligo. Potrebuje zmago v Heidenheimu in hkrati poraz Uniona na domačem igrišču proti Freiburgu.

Holstein Kiel prvič v Bundesligi
V Nemčiji zadnji mesti neposredno vodita v drugo ligo, 16. mesto pa v dodatne kvalifikacije.
V naslednji sezoni bo Holstein Kiel prvič igral med elito. V predzadnjem krogu druge lige je remiziral s Fortuno iz Düsseldorfa (1:1). Gostje bodo zelo verjetno igrali v dodatnih kvalifikacijah za Bundesligo.

Narobe svet v Hamburgu - St. Pauli med elito, HSV ostaja drugoligaš
St. Pauli je ugnal Osnabrück s 3:1 na razprodanem stadionu Millerntor v Hamburgu in se po 13 letih vrača med elito. Mestni tekmec Hamburger SV je znova razočaral in bo še sedmo leto zapored igral v drugi ligi.

Leverkusen vrnil Bochumu za zadnji poraz
Prvak Bayer Leverkusen nadaljuje niz tekem brez poraza, tokrat je na gostovanju pri Bochumu slavil s 5:0 in že 50. v sezoni ostal neporažen. Sredi tedna so se farmacevti skorajda čudežno rešil iz izgubljenega položaja in v sodnikovem dodatku zadel za 2:2 proti Romi v polfinalu evropske lige, kar je bila na evropski ravni rekordna 49. tekma brez poraza v nizu. Bochum ni bil dorasel tekmec in na koncu se je končalo s petardo v njegovi mreži. Prav Bochum je bil sicer zadnji, ki je premagal Leverkusen, v zadnjem krogu prejšnje sezone je slavil s 3:0.