Andre Greipel se je veselil desete zmage v karieri na Touru. Foto: EPA
Greipel se ne predaja v boju za zeleno majico
Greipel potrdil premoč v šprintu
Zadnji kilometer 15. etape Toura

Njegov rojak John Degenkolb je skušal v zaključku 15. etape v Valencu švigniti mimo, a mu je malce zmanjkalo. Tretje mesto je zasedel Norvežan Alexander Kristoff.
Peter Sagan
, ki je bil v ubežni skupini, je zasedel četrto mesto, a ima še vedno 44 točk naskoka pred Greiplom v točkovanju za zeleno majico. Slovak je dobil tudi vmesni šprint 75 km pred ciljem.
V vročini je uspešno varčeval z močmi
"Celotna ekipa je poskrbela za to, da sem se do zaključka etape vozil v zavetrju, tako da sem v tej vročini porabil čim manj moči. Na svojo ekipo sem zelo ponosen, saj mi je pripravila odlično izhodišče za šprint, ponosen pa sem tudi nase, kajti v zaključku dirke sem imel zelo močne noge," je po tretji letošnji zmagi na Touru, sicer že svoji deseti, dejal Greipel, ki je v četrtek praznoval svoj 33. rojstni dan.
Ubežniki brez možnosti
Po vzponu druge kategorije na Col de l'Escrinet je bilo do cilja še 57 km. V begu so bili najprej Thibaut Pinot, Michael Rogers, Lars Bak, Sagan, Adam Yates, Simon Geschke, Ryder Hesjedal, Michal Kwiatkowski in Matteo Trentin. Italijan Trentin je nato sam skušal s pobegom, a 30 km pred ciljem ga je glavnina ujela. Kolesarji Katjuše in Lotta so narekovali visok ritem v glavnini.
Prvi je napad že tri kilometre pred ciljem začel Čeh Zdenek Štybar (Etixx-Quick Step), zmagovalec šeste etape, a je njegov beg trajal le dva kilometra.
Koren na 19. mestu
Edini slovenski kolesar na dirki Kristjan Koren je v cilj prišel v času zmagovalca na 19. mestu, v skupnem pa je napredoval za tri mesta in je zdaj 50.
Policijska zaščita za ekipo Skya
Zaradi sobotnega napada na Chrisa Frooma, ko je nekdo izmed gledalcev vanj vrgel plastični lonček urina, je bila pred današnjim štartom v Mendeju ekipa Skya pod policijsko zaščito, nosilec rumene majice pa je bil nagrajen z glasnim ploskanjem od pravih privržencev kolesarskega športa.
"Gledalci imajo pravico izraziti svoje nezadovoljstvo, vendar morajo spoštovati tekmovalce in varovati njihovo integriteto," je sobotni neljubi dogodek komentiral Christian Prudhomme, direktor Dirke po Franciji.