Hokej - Arhiv

Čehi ob koncu strli Dance, Nemci razbili Latvijce

SP v hokeju Čehi ob koncu strli Dance, Nemci razbili Latvijce

15.5.2024

Gostitelji letošnjega SP-ja v hokeju so malce trepetali. Danska je na začetku zadnje tretjine izenačila na 3:3, a nato se je napadu Češke le odprlo in na koncu so po zaslugi sedmih različnih strelcev slavili s 7:4 ter se začasno povzpeli na vrh skupine A.

Boston z zmago na Floridi ostaja v igri

Liga NHL Boston z zmago na Floridi ostaja v igri

15.5.2024

Hokejisti Bostona so z zmago v gosteh podaljšali sezono. V Sunrisu so z 2:1 premagali Florido in izid v seriji znižali na 3:2. Medtem je Edmonton z zmago s 3:2 nad Vancouvrom v polfinalu Zahoda izenačil na 2:2.

Avstrija z noro zadnjo tretjino do točke proti Kanadi

SP v hokeju Avstrija z noro zadnjo tretjino do točke proti Kanadi

14.5.2024

Na SP-ju elitne divizije v hokeju na Češkem je Kanada šele v podaljšku s 7:6 premagala Avstrijo, potem ko so slovenski severni sosedi zadnjo tretjino dobili z 0:5 in izenačili 49 sekund pred koncem. Po 15 sekundah dodatka je odločil kapetan John Tavares.

Ničuškin suspendiran za pol leta, Colorado pa doživel polom z Dallasom

NHL–končnica Ničuškin suspendiran za pol leta, Colorado pa doživel polom z Dallasom

14.5.2024

Prvi golgeter končnice Valerij Ničuškin je padel na testu za droge, s čimer je kršil pogoje rehabilitacijskega programa, zaradi česar je suspendiran za vsaj pol leta. Njegov Colorado je bil nato doma nemočen proti Dallasu (1:5), ki je povedel s 3:1.

Slovaki v podaljšku premagali Američane

SP v hokeju Slovaki v podaljšku premagali Američane

13.5.2024

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Pragi je bila Švica po napetem obračunu boljša od Češke z 2:1 po kazenskih strelih. Slovaška je v skupini B v Ostravi premagala ZDA s 5:4 po podaljšku.

Šivic znova v Tivoliju – prevzel bo strokovno vodenje mladih selekcij

Liga ICEHL Šivic znova v Tivoliju – prevzel bo strokovno vodenje mladih selekcij

13.5.2024

Vlogo strokovnega vodje mladih selekcij hokejskega kluba Olimpija bo prevzel Mitja Šivic. 44-letnik je bil prvi trener Olimpije v Ligi IceHL. Trenutno je glavni trener slovenske reprezentance do 20 let in pomočnik selektorja članske reprezentance.

Florida po tretji zaporedni zmagi na pragu finala Vzhoda

Liga NHL Florida po tretji zaporedni zmagi na pragu finala Vzhoda

13.5.2024

Hokejisti Floride so v Bostonu prišli do ključne zmage v polfinalu Vzhodne konference Lige NHL. Panterji so zmagali s 3:2 in povedli v seriji s 3:1. Vancouver je slavil v Edmontonu s 4:3 in si povrnil prednost domačega ledu.

Josi in Hischier v zadnji minuti odločila goleado z Avstrijci

SP v hokeju Josi in Hischier v zadnji minuti odločila goleado z Avstrijci

12.5.2024

Danska je na lanskem svetovnem prvenstvu presenetila Kanado s 3:2, kar pa je bila budnica za domovino hokeja, ki je nato osvojila naslov prvakov. Tokrat Danci niso bili kos razigranemu Connorju Bedardu, ki je poskrbel za slavje Kanadčanov s 5:1.

Brady Skjei podaljšal upanje Caroline; Dallas v zmagah vodi z 2:1

NHL Brady Skjei podaljšal upanje Caroline; Dallas v zmagah vodi z 2:1

12.5.2024

Hokejisti Caroline so se v polfinalu Vzhodne konference izognili izpadu, New York Rangerse so ugnali s 4:3. Na Zahodu je na tretji tekmi polfinala Dallas s 4:1 premagal Coloradu in v seriji povedel z 2:1.

Američani napolnili nemško mrežo

SP v hokeju Američani napolnili nemško mrežo

11.5.2024

Po dvakrat so ameriški hokejisti zatresli mrežo Nemčije v vsaki tretjini obračuna drugega dne 87. svetovnega prvenstva. V Ostravi so bili na koncu od svetovnih podprvakov boljši s 6:1.

Bouchard v podaljšku osrečil Edmonton, domači polom Bostona

NHL–končnica Bouchard v podaljšku osrečil Edmonton, domači polom Bostona

11.5.2024

Florida je v Bostonu zmagala s kar 6:2 in prevzela vodstvo v polfinalu Vzhodne konference z 2:1. Edmonton je v podaljšku z golom Evana Boucharda v 66. minuti slavil zmago v Vancouvru s 4:3 in izenačil zahodnokanadski obračun na 1:1 v zmagah.

Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

SP v hokeju Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

10.5.2024

Na Češkem se je začelo svetovno prvenstvo elitne divizije. Najbolj napeto je bilo v O2 Areni v Pragi, kjer je Češka pred 17.413 gledalci premagala Finsko z 1:0 po kazenskih strelih. 65 minut sta mreži mirovali.

Panarin v podaljšku prinesel Rangersom vodstvo s 3:0

NHL–končnica Panarin v podaljšku prinesel Rangersom vodstvo s 3:0

10.5.2024

Carolina je znova nadigrala NY Rangerse. Razmerje strelov v okvir vrat je bilo 47:25, a že tretje zmage in vodstva s 3:0 so se veselili Newyorčani, ki jim je že v 2. minuti podaljška zmago s 3:2 prinesel Artemi Panarin. Dallas je izenačil tudi v hokeju.

Vancouver v petih minutah odločil prvi kanadski obračun

Liga NHL Vancouver v petih minutah odločil prvi kanadski obračun

9.5.2024

S tremi goli v zadnjih desetih minutah so hokejisti Vancouvra v kanadskem polfinalu Zahoda Lige NHL s 5:4 ugnali Edmonton in povedli v seriji z 1:0. Florida je na Vzhodu s 6:1 odpravila Boston in izenačila na 1:1.

Trocheck v 88. minuti osrečil Rangerse; Dallas zapravil vodstvo s 3:0

Liga NHL Trocheck v 88. minuti osrečil Rangerse; Dallas zapravil vodstvo s 3:0

8.5.2024

Hokejisti New York Rangersov so v drugi tekmi konferenčnega polfinala Lige NHL premagali Carolino s 4:3 in v seriji povedli z 2:0. Odločilni gol je sredi drugega podaljša dosegel Vincent Trocheck.

Liga NHL "Petarda" Bostončanov v mreži Bobrovskega

7.5.2024

Hokejisti Bostona so zmagali na prvi tekmi polfinala Vzhoda, potem ko so v gosteh s 5:1 odpravili moštvo Floride, rablja iz lanske končnice Lige NHL.

SP v hokeju Slab začetek in zaključek, a vmes dovolj za elito. Naslednji izziv: Riga in ZOI.

6.5.2024

Tri zaporedne zmage so bile dovolj, da se je Slovenija še devetič prebila v elitno divizijo svetovnega hokeja, a prvič brez zlata na turnirju drugega razreda. Najboljši trije risi v pomlajeni slovenski reprezentanci: 37-letni vratar in 35-letna napadalca.

Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

Liga NHL Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

6.5.2024

Po košarkarjih v Ligi NBA so se v drugi krog končnice uvrstili tudi hokejisti Dallasa v Ligi NHL, ki so na odločilni sedmi tekmi z 2:1 izločili branilca naslova Vegas. Obe dallaški ekipi sta v drugem krogu končnice prvič po letu 2003.

Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

Liga NHL Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

5.5.2024

Hokejisti Bostona so na sedmi tekmi uvodne serije končnice Lige NHL premagali Toronto z 2:1. Odločilni gol je v drugi minuti podaljška dosegel David Pastrnak. Boston se bo v naslednjem krogu pomeril s Florido.

Poraz Slovencev razžalostil Italijane

SP v hokeju Poraz Slovencev razžalostil Italijane

4.5.2024

Slovenski hokejisti so na zadnji tekmi svetovnega prvenstva skupine 1A v Bolzanu z 1:2 izgubili proti Madžarski, ki se je z zmago uvrstila v elitno divizijo. Slovenci so si napredovanje zagotovili že pred zadnjim krogom.