Tradicionalni karierni sejem v Mariboru, ki ga mariborska občina organizira še s šestimi partnerji, letos zaradi epidemiološke slike prvič poteka virtualno. Od ponedeljka do petka poteka sejem za osnovnošolce, teden kasneje pa bo še za srednješolce.

Na virtualnem kariernem sejmu se predstavlja več kot 117 razstavljavcev, najavljenih pa je že več kot 100 dogodkov, kot so spletni seminarji – webinarji, klepetalnice in podobno.

Aleksandra Podgornik, direktorica Štajerske gospodarske zbornice, ki je soorganizatorka sejma, je poudarila pomembnost sodelovanja izobraževalnih ustanov in mladih z gospodarstvom: »Želim poudariti ta pomen sodelovanja na vseh ravneh, z namenom, da se mladi čim lažje odločajo za poklice prihodnosti, ki zahtevajo nova znanja, kot so digitalizacija, krožno gospodarstvo in robotizacija. Mlade je potrebno čim bolj spodbujati k inovativnosti na tehnoloških in družbenih področjih.«

Direktor Območne obrtno-podjetniške zbornice Maribor Aleš Pulko izpostavlja, da bo virtualni karierni sejem na enem mestu mladim omogočil poiskati potencial novih zaposlitev, in da bo v prihodnosti postal stalnica: »Moramo vedeti, da so kadri in kadrovski menedžment tisto, kar je prihodnost vsakega podjetja. V tem času je tudi zelo pomembno, da usmerimo osnovnošolce in dijake k poklicem prihodnosti.«

Ob izobraževalnih ustanovah in podjetjih se predstavljajo tudi druge organizacije, mdr. Mladinski kulturni center Maribor, katerega direktorica Marja Guček je izpostavila tudi pomembnost neformalnega izobraževanja: »Prav skozi neformalna izobraževanja imajo mladi možnost krepiti veščine, ki jih delodajalci pogosto iščejo pri novozaposlenih.«

Če so lani na mariborskem kariernem sejmu, ki je potekal v živo, našteli okoli štiri tisoč obiskovalcev, letos pričakujejo večje število udeležencev, saj bodo vsebine na spletni platformi www.karierni-sejem.si, na kateri bo potekal sejem, dopolnjevane in dostopne še deset mesecev po koncu sejma.

Foto: Radio Maribor/Factumevent
Foto: Radio Maribor/Factumevent