Jan Drozg je v 4. minuti Slovenijo popeljal v vodstvo, potem ko je bil le nekaj sekund prej izključen Milan Lucic. Drozg je dosegel tudi drugi slovenski zadetek, ko je v 55. minuti postavil končni rezultat. Foto: Reuters
Sorodna novica Risi po 18 letih lovijo prvi obstanek med elito

"Dober občutek, doseči dva zadetka. Igrali smo sproščeno, škoda pa, da nismo nadaljevali tako kot v prvi tretjini, ko smo jih kar malo presenetili. Vedno moramo tako začeti, pa seveda držati tak ritem do konca. Včeraj nismo bili pravi, danes pa smo vedeli, kaj narediti," je povedal Drozg. Zadovoljen pa je bil tudi selektor Matjaž Kopitar: "Začeli smo pogumneje, nismo se ustrašili nasprotnika. Po včerajšnjem porazu nismo delali panike, v podzavesti smo vedeli, da tako slabo ne more biti." V slovenski reprezentanci je bil odličen tudi vratar Luka Gračnar: "Dobro smo se zoperstavili in po včerajšnji tekmi se nam je uspelo psihološko pripraviti na Kanado. Dolgo smo imeli aktiven rezultat, le na koncu nas je malo zmanjkalo. To je lepa popotnica za naprej."

Jan Drozg hitro unovčil "power play"

"Power play" unovčili po desetih sekundah
Slovenija (v vratih je bil namesto Krošlja Luka Gračnar) se je 24 ur po visokem porazu s Švico (7:0) odločno in samozavestno lotila tekme in v 4. minuti presenetila favorizirane tekmece. Milan Lucic je moral zaradi spotikanja na klop, Slovenija pa je že po desetih sekundah unovčila številčno prednost, potem ko je bil, čeprav je imel na hrbtu dva kanadska hokejista, pred golom spreten Jan Drozg (podajalca Jeglič in Verlič).

Trije zadetki Kanade v drugi tretjini

Izenačil Michael Carcone
V osmi minuti je bil po napaki kanadske obrambe Robert Sabolič sam pred vrati Devona Levija, ki je strel ubranil. Po 15 minutah je moral na kazensko klop Tyler Toffoli, Slovenija je sprožila nekaj nevarnih strelov, toda vodstva ni povišala. Izid se ni spremenil tudi po 17. minuti in obojestranski izključitvi (Kuralt; Quinn), ob koncu prve tretjine in v uvodni minuti druge pa je bila slovenska obramba na veliki preizkušnji, ko je bil izključen Miha Zajc. Ko so bile moči na ledu znova izenačene, je Kanada izpeljala uspešen napad, po podaji Weegerja je zadel Michael Carcone.

Zadetki v zadnji tretjini

V drugi tretjini 21 strelov Kanade več
Ritem Slovencev je padel, 27-kratni svetovni prvaki pa so vse bolj prevzemali pobudo. V drugi tretjini so občutno nadstreljali Slovence (23:2), povedli pa v 28. minuti. Gračnar je prvi strel vrhunsko ubranil, pri poskusu Pierra-Oliverra Josepha pa je bil nemočen. Po izključitvi Drozga (preveč igralcev na ledu) je Kanada v 39. minuti povišala prednost na 3:1, pred golom se je dobro znašel Milan Lucic za svoj prvi zadetek na SP-jih.

Kopitar: Videli smo, da se lahko kosamo tudi s Kanado

Drozg kaznoval napako kanadskega branilca
V zadnji tretjini se je Slovenija ubranila ob dveh izključitvah (Pance v 43. in Ograjenšek v 50. minuti), klonila pa ob izjemni akciji MacKenzieja Weegarja (kanadski branilec je z golom in podajo že pri šestih točkah in je najučinkovitejši igralec SP-ja) ob izteku 54. minute. Minuto pozneje je zadel še Jack McBain, zadnjo besedo na tekmi pa je imel spet Jan Drozg. Izkoristil je veliko napako Justina Barrona in postavil končni izid. Drozga so izbrali tudi za najboljšega igralca slovenske izbrane vrste. Pri Kanadi je bil najboljši strelec prvega gola Carcone. Razmerje v strelih je bilo na koncu 51:24.

Slovence v ponedeljek čaka dan premora, v torek pa tretja tekma z Norveško.

Drozg dvakrat zatresel mrežo Kanade, risi pa močno popravili vtis po uvodnem polomu