Francozi so zasluženo osvojili tretji naslov olimpijskega prvaka, saj so bili v finalnem obračunu bolj ali manj ves čas v prednosti. Foto: Reuters

Dvoboj je bil bolj ali manj izenačen v prvih 20 minutah, čeprav so bili večinoma rahlo v ospredju Francozi. Toda ti so v zadnjem delu prvega polčasa pobegnili na dva oziroma tri zadetke, pred koncem polčasa pa prvič na štiri za vodstvo 14:10.

Sorodna novica Francozi v treh ekipnih finalih, uspešnejši le Sovjeti leta 1988

Galski petelini so v uvodu drugega polčasa pobegnili tudi za šest zadetkov, toda Danci se niso predali in v 49. minuti prišli na zgolj zaostanek zadetka (21:22). Taka razlika je bila še v 56. minuti (22:23) in tudi v 59. (23:24).

Za nameček je nato še Mads Mensah 49 sekund pred koncem ukradel žogo francoskemu zvezdniku Nikoli Karabatiću, a si je v danskem napadu tudi Mathias Gidsel privoščil napako, žogo je ukradel Ludovic Fabregas, ki je postavil končni izid šest sekund pred koncem.

Pri Franciji je bil s petimi goli najboljši strelec Nedim Remili, pri Danski pa je z devetimi zadetki izstopal Mikkel Hansen.

Španija se veseli četrtega olimpijskega brona. Foto: Reuters

Špancem bron
Španija je v tekmi za bron premagala Egipt s 33:31. Dvoboj so bolje začeli Egipčani, ki so v 10. minuti povedli s 5:3. Španci so izenačili na 5:5, potem pa je bil izid ves čas izenačen vse do 12:12. Zaključek polčasa je pripadel Špancem, ki so na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (19:16). V tem delu je blestel Aleix Gomez, ki je bil nezgrešljiv, vseh šest žog je namreč pristalo v golu.

V drugem polčasu so Egipčani hitro našli priključek in izenačili na 21:21. Španci so večkrat ušli za gol ali dva, Afričani pa so dolgo uspeli izenačiti, zadnjič v 55. minuti, ko je Omar Elwakil izenačil na 28:28. Španci so nato ušli s serijo 3:1, v tej je Alex Dujshebaev zabil dva gola in poskrbel še za četrti španski bron (1996, 2000, 2008).

Francoski rokometaši tretjič olimpijski prvaki

Finale

FRANCIJA − Danska 25:23 (14:10)
Remili 5, Mem in Descat po 3; Hansen 9, Gidsel 6.

Francija: Gerard, Genty, Remili 5, Lagarde 1, Mem 3, Tournat, N. Karabatić 2, Mahe 2, Abalo 2, Guigou 1, L. Karabatić 2, Febregas 2, Descat 3 (1), Porte 2.

Danska: N. Landin, Moeller, M. Landin 2, Saugstrup 2, Svan, Moellgaard, Mensah 1, Toft Hansen 2, M. Hansen 9 (5), Olsen 1, J. Hansen, Andersson, Holm, Gidsel 6.

3Španija

Spodaj si lahko ogledate fotografije s finalne tekme in tekme za 3. mesto. Foto: Reuters