Kanadčani imajo po treh krogih osem točk, čeprav ne blestijo. Foto: EPA
Jack Quinn je zadel v osmi seriji kazenskih strelov. Foto: EPA

Kanadčani, ki so v nedeljo premagali Slovenijo s 5:2, so povedli v 8. minuti, ko je zadel napadalec St. Louisa Jake Neighbours. Milan Lucic je moral po četrt ure na kazensko klop zaradi nepravilnega zadrževanja. Peter Cehlarik je izenačil ob prednosti igralca več.

V rednem delu sta mreži mirovali, tudi v podaljšku ni bilo zadetkov, čeprav so bili Kanadčani precej bolj nevarni. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 43:24. Vratar Samuel Hlavaj je zbral 42 obramb.

Pri kazenskih strelih ni bilo odločitve po petih serijah. Richard Panik in Martin Chromiak sta zadela za Slovaško, Cody Glass in Michael Carcone pa za Kanado. Odločitev je padla v osmi seriji, ko je plošček pod prečko pospravil Jack Quinn.

Kanadčani šele po kazenskih strelih premagali Slovake
Švedi so se veselili tretje zmage. Foto: EPA

Batna zagotovil Latviji prvi točki
Na večernem obračunu so Latvijci dosegli prvo zmago. V podaljšku so ukanili favorizirane Čehe, odločilni gol za 4:3 pa je v peti minuti prispeval Oskars Batna. Pred tem so v rednem delu zadeli Rihards Bukarts, Martins Dzierkals in Oskars Cibulskis, za Čehe pa David Nemeček, Dominik Kubalik in Michal Kempny.

Raymond zagotovil Švedski prestižno zmago nad Finci
Finska je pred več kot 12.000 gledalci v Tampereju izgubila proti Švedski z 1:2 po kazenskih strelih. Dve minuti pred koncem druge tretjine je Švede v vodstvo popeljal Oscar Lindberg. Izenačil je Juho Lammikko v 47. minuti. Pri kazenskih strelih je odločitev padla v šesti seriji, ko je bil natančen Lucas Raymond.