Cilj 4. etape je znova postregel z napetim koncem. Foto: Reuters
Chris Froome je grdo padel. Foto: EPA
Froome s kolesom skozi znameniti Eurotunel
Še tretja zmaga na Touru za Kittla
Zadnja dva kilometra 4. etape

V šprintu glavnine je bil na koncu dolgo v najboljšem položaju Alexander Kristoff, a je bil nov silovit napad 26-letnega Nemca znova preveč za konkurenco. Poleg Kristoffa se mu je še najbolj približal Arnaud Demare, Kittel pa je bil za oba premočan. Kristoff je bil na koncu drugi, Demare pa tretji. Slabih 20 kilometrov pred ciljem je padel eden od šprinterskih favoritov, Slovak Peter Sagan, a je ujel zaključni šprint in na koncu s četrtim mestom celo za las zgrešil stopničke. V skupni razvrstitvi ostaja na drugem mestu za vodilnim Vincenzem Nibalijem.

"V šprintu nismo nepremagljivi"
To je že sedma zmaga za Kittla na francoski pentlji, ki je v cilju priznal: "Dolgo sem se boril, bilo je zelo težko. Pravzaprav nisem presenečen nad Kristoffom, ki je bil tako blizu. Vedno je bil na seznamu mojih velikih tekmecev. Danes smo lahko videli, da v šprintu nismo nepremagljivi."

Voeckler bežal in bežal, toda ...
V četrti, 163,5 kilometrov dolgi, ravninski etapi z dvema vzponoma četrte kategorije in štartom v Le Touquetu, je tempo kar 145 kilometrov narekoval Francoz Thomas Voeckler, ki se je po uvodnih treh dneh v Veliki Britaniji na domačih cestah očitno odlično znašel. A dobrih 15 kilometrov pred ciljem ga je glavnina ujela in prehitela.

Padec lanskega prvaka Frooma
Kmalu po začetku etape, pet kilometrov po štartu, je padel lanski zmagovalec Chris Froome. Britanca so takoj oskrbeli, hitro je ujel glavnino in tako ni izgubil časa. Utrpel je odrgnine po levi strani telesa (rama, komolec, kolk in koleno), bojijo pa se, kakšno je stanje njegovega zapestja.

Po nameščeni opornici je bilo vse lažje
"Gotovo ga boli, ima odrgnine po levi strani telesa. Poleg tega si je poškodoval še zapestje," je dejala vodja medicinske službe na Touru Florence Pommerie. Športni direktor Froomovega moštva Nicolas Portal je priskrbel opornico, ki so mu jo namestili na roko, tako da je nekoliko lažje nadaljeval vožnjo.

Kaj se bo dogajalo na zloglasnih granitnih kockah?
"Ob koncu dirke se je počutil dobro, vseeno pa mu bomo za vsak primer slikali zapestje," je dejal menedžer Skyja Dave Brailsford. Froome je na podobnem mestu padel že prejšnji mesec na dirki Dauphine. Prava preizkušnja ga čaka jutri, ko kolesarje v peti etapi od Ypresa do Arenberga čaka tudi vožnja po cesti, tlakovani z granitnimi kockami, ki bi kaj lahko premešala vrstni red v boju za rumeno majico.

Sodelujte v nagradni igri Navidezna dirka, v kateri ste v vlogi direktorja moštva!

Na slovenski preblisk še čakamo
Slovenskih kolesarjev tudi danes ni bilo v ospredju. Kristijan Koren (Cannondale) in Simon Špilak (Katjuša) sta današnjo etapo končala na 130. oziroma 151. mestu, skupno pa je Špilak na 69. (+8:37) mestu, Koren pa je 95. (+12:45).

Andy Schleck odstopil
Odstopil je nekdanji zmagovalec Andy Schleck, ki je padel v včerajšnji etapi. "Zelo sem razočaran, a moram vam sporočiti, da ne bom zmogel nadaljevati Toura. Moje koleno je od padca preveč poškodovano. To je zame velik udarec," je sporočil luksemburški kolesar, zmagovalec dirke leta 2010, prek Twitterja. "Desno koleno je preveč poškodovano. Zdaj bo šel v Basel, kjer ga čaka operacija," so sporočili iz njegove ekipe. Dirko je zaradi poškodb ob padcu končal tudi Greg Henderson.