Kolesarstvo
slice
Roglič v družbi uglednih zmagovalcev Dirke po Algarveju
V zadnji etapi zasedel peto mesto, 19. februar 2017 ob 18:23 Kolesar Primož Roglič se veseli enega izmed največjih uspehov v karieri, saj je zmagal na petetapni Dirki po Algarveju, potem ko je že v petek po kronometru oblekel rumeno majico.
12
Roglič v Algarveju oblekel rumeno majico
24
17. februar 2017 ob 19:33 Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) je v tretji etapi kolesarske dirke po Algarveju, 18 km dolgem kronometru v Sagresu, zasedel tretje mesto in prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi.
Roglič v drugi etapi Dirke po Algarveju le za Martinom
8
16. februar 2017 ob 18:26 Primož Roglič je v drugi etapi Dirke po Algarveju osvojil drugo mesto. Po 189,3 km razgibane etape med Lagoo in Alto da Foio je bil pred članom nizozemske ekipe LottoNL-Jumbo le Irec Daniel Martin.
Armstrongu se ne piše nič dobrega: toži ga ameriška vlada
42
14. februar 2017 ob 09:47 Sodnik Christopher Cooper je ameriškim oblastem dal zeleno luč, da lahko z dopingom osramočenega kolesarja Lancea Armstronga vnovič posadijo na zatožno klop.
Wiggins na smučkah ni tako spreten kot na kolesu
4
13. februar 2017 ob 19:49 Bradley Wiggins si je med snemanjem televizijske serije The Jump zlomil nogo. Britanec je padel med treningom smučarskega krosa in je moral odpovedati udeležbo v šovu.
Mohorič na dirki v Liguriji dokazal, da so noge prave Matej Mohorič (Abu Dhabi) je bil na enodnevni dirki za trofejo Laigueglia osmi: " Izvlekel sem največ, kar sem lahko." Zmagal je Italijan Fabio Felline.
4
Quintana 27. rojstni dan proslavil z zmago na kraljevski etapi Nairo Quintana, ki bo letos nastopil tako na Giru kot na Touru, je pred spomladanskimi klasikami zelo dobro pripravljen. Zmagal je na petdnevni dirki v Valencii.
4
Kittel zahteva, da Grivko dobi polletno prepoved " Kar je naredil Grivko, je sramota za naš čudoviti šport ," je Marcel Kittel komentiral burno dogajanje na 3. etapi Dirke po Dubaju. Primož Roglič tretji v Valencii.
19
Belgijski kolesar Verberckmoes padel na dopinškem testu - njegov trener storil samomor V Belgiji odmeva smrt kolesarskega trenerja ciklokrosa, ki je storil samomor, potem ko so razkrili, da je njegov varovanec Fabio Verberckmoes padel na dopinškem testu.
16
Quintana letos na Giru in Touru Eden najboljših kolesarjev na svetu Nairo Quintana bo letos prvič v karieri nastopil tako na Dirki po Italiji kot na Dirki po Franciji.
11
Ewanu druga etapna zmaga v Avstraliji Caleb Ewan (Orcia) je dobil tretjo etapo kolesarske Dirke po Avstraliji, potem ko je v skupinskem šprintu glavnine ugnal Slovaka Petra Sagana (Bora).
5
Brajkoviča in Kumpa ni bilo v ospredju Drugo etapo kolesarske Dirke po Avstraliji je dobil Avstralec Richie Porte (BMC), ki je prevzel tudi skupno vodstvo.
2
Med elito največ slovenskih kolesarjev doslej Čeprav smo še sredi zime, se je z Dirko po Avstraliji že začelo tudi kolesarsko dogajanje na najvišji ravni. V tem letu bo med svetovno elito nastopalo 13 Slovencev, kar je največ do slej.
7
Dirke po Katarju ne bo, saj ni dovolj pokroviteljev Kolesarji februarja ne bodo mogli preizkusiti svojih nog na Dirki po Katarju in se pripravljati na pomladanske klasike, saj so organizatorji dirko odpovedali.
3
Wiggins profesionalnemu kolesarstvu pomahal v slovo Eden najuspešnejših kolesarjev vseh časov Bradley Wiggins je po poročanju britanskih medijev oznanil konec kariere. Britanec je blestel tako na cesti kot tudi na stezi.
5

Citat za prebrat
link
Gašper Okorn
6
19. februar 2017 ob 21:38 Svojim košarkarjem čestitam za povsem zasluženo osvojen naslov pokalnega zmagovalca. Zaslužili si ga nismo le danes, ampak tudi na obeh četrtfinalih s Helios Sunsi in na polfinalu proti Zlatorogu.