Roglič je zelo zadovoljen. Foto: EPA

Precej je izgubil tretji kandidat za skupno zmago Jonas Vingegaard, ki je na desetem mestu zaostal minuto in 18 sekund. Nosilec rdeče majice Sepp Kuss je bil trinajsti, minuto in 29 sekund za Ganno, kar je zanj zelo dober izid.

Američan je zadržal majico vodilnega. Pred Marcom Solerjem ima 26 sekund naskoka, tretji je zdaj Evenepoel (+1:09). Roglič se je prebil na četrto mesto in za Evenepoelom zaostaja za 27 sekund, za Kussom 1:36. Vingegaard je sedmi (+2:22).

Analiza kronometra z Bogdanom Finkom

119 Fink: Roglič je kronometer odpeljal zelo dobro

Cesta v Valladolidu je bila večinoma ravninska, malo po šestem kilometru je karavano čakal kratek klanec (dolžina dobrih 500 metrov, povprečni naklon 7,1 odstotka), preostali del trase pa je bil podoben palačinki.

Na polovici Roglič celo hitrejši od Evenepoela

Evenepoel je skupaj z Ganno pred etapo veljal za velikega favorita, a na koncu je v boju kandidatov za skupno zmago lahko bolj zadovoljen Roglič, ki je v bitki z Belgijcem izgubil le 20 sekund. Slovenec je bil po prvem vmesnem času (12,5 km) celo za sekundo hitrejši od Evenepoela, na drugem mestu (19,5 km) je za njim zaostajal za devet sekund, do cilja pa jih je izgubil še enajst.

Lani je 23-letni Belgijec v edini vožnji na čas (30,9 km) na Vuelti končal 48 sekund pred slovenskim asom, ki je bil drugi.

Jumbo Visma ima v ognju tri žezla

Roglič zadovoljen s kronometrom v Valladolidu

"Zelo sem trpel, a sem zadovoljen. Bilo je že veliko huje, zato se ne pritožujem nad današnjim razpletom. Remco je svetovni prvak v vožnji na čas. Vedno je zelo hiter, sam pa sem čutil, da sem vozil dobre številke. Šel sem na polno in sem zadovoljen," je za Eurosport dejal 33-letni Kisovčan. O hierarhiji v ekipi je bil diplomatski. "Sepp je še vedno tisti, ki je v najboljšem položaju. Je v rdečem," je še na kratko dejal Roglič.

Športni vodja ekipe Jumbo Visma Marc Reef se zaveda, da ima v ognju tri žezla. "Moramo videti, kako bo v gorah. Primož je bolje opravil delo v vožnji na čas, a prihajajo visoke gore, ki so bolj Vingegaardov teren. O hierarhiji znotraj ekipe je težko govoriti po vožnji na čas, mislim, da imamo še naprej tri vodje in smo v sijajnem položaju," je še dodal Reef.

Ganna slavil s povprečno hitrostjo 56 km/h

Prvi od favoritov je šel na progo Ganna, ki je s povprečno hitrostjo 56 km/h preizkušnjo končal s časom 27:39. To je bilo dovolj za 28. zmago v karieri, 22. v vožnjah na čas. Pod minuto sta danes zaostala le še Joao Almeida (0:50) in Aleksandr Vlasov (0:52). Juan Ayuso je zasedel sedmo mesto (1:11), Marc Soler osmo (1:12). Jan Tratnik je bil 70. (3:31), Domen Novak 74. (3:34) in Matevž Govekar 135. (4:50).

"Res sem vesel. Sploh po Giru sem si tukaj želel zmage, to je bil moj cilj. Po svetovnem prvenstvu ne vem, ali me je ekipa sploh želela na Vuelti. Toda delali smo trdo že pred Girom in tudi pred Vuelto za Gerainta Thomasa. V ekipi razmišljamo, da bi končal Vuelto," je za organizatorje priznal 27-letni Ganna, ki meri tudi na evropsko prvenstvo v Drentheju.

V sredo bo na sporedu 11. etapa od Lerme do Lagune Negre (163,2 km). Profil etape bo v prvih 157 km pretežno ravninski, zaključek pa bo potekal navkreber in bo dolg 6,5 km s povprečnim naklonom 6,8 %.