Dennis Schröder je dosegel 26 točk (iz igre 8/15), imel je tudi osem podaj. Foto: EPA
Nemci so seveda vedeli, od kod preti glavna nevarnost, a čeprav jim je Janis Andetokumbo nasul 31 točk, je bilo to premalo. Foto: EPA

Janis Andetokumbo (31 točk, 8 podaj in 7 skokov) je resda izstopal, a ni imel pravih pomagačev, poleg tega je moral pet minut pred koncem po drugi nešportni osebni napaki z igrišča. Nemčija je imela takrat že zajetnih 16 točk prednosti (98:82), najboljši nemški strelec Dennis Schröder (26 točk) je v naslednjem napadu poskrbel za stotico na semaforju, nato pa zadel še trojko (103:82).

V tretji četrtini delni izid 13:0
Največje delo so Nemci opravili v tretji četrtini, ko so skoraj štiri minute zaprli vse poti do svojega obroča in z delnim izidom 13:0 povedli s 77:62. Grki so imeli pri zaostanku 12 točk (92:80) slabih sedem minut pred koncem še nekaj upanja, vendar selektor Dimitris Itudis (dvakratni zmagovalec Evrolige je bil tudi v igri, da bi prevzel Slovence) ni našel pravega recepta za preobrat. V skoku je bilo kar 46:32 za Nemce. Daniel Theis se je izkazal s 13 točkami in 16 skoki.

Finci odlično začeli, Španci pa še bolje končali prvi četrtfinale
V popoldanski tekmi je Španija Finsko premagala s 100:90. Willy Hernangomez je dosegel 27 točk, Juancho Hernangomez 15. Lauri Markkanen, ki je v osmini finala potopil Hrvaško, je z metom iz igre 10/17 zbral 28 točk (in 11 skokov) za poražence. Finska je prevladovala v prvem polčasu (ob odmoru vodstvo z 52:43), s hitro igro in učinkovitim napadom si je priigrala celo 15 točk prednosti, prav v zadnjih izdihljajih druge četrtine je Mikael Jantunen zadel met s svoje polovice igrišča.

Španija (na fotografiji Dario Brizuela - 14 točk), ki ni sodila med glavne favorite 41. evropskega prvenstva v košarki, se je zaradi po odličnem drugem polčasu (dosegla je 57 točk) prebila v polfinale. Foto: EPA

Rudy Fernandez odločil z dvema trojkama
V drugem polčasu je bila slika obrnjena. Izkušena Španija je hitro našla priključek in sledilo je daljše obdobje enakovredne igre. Štiri minute pred koncem so imeli Finci tri priložnosti za izenačenje, a so bili Španci odlični v obrambi. Willy Hernangomez je pod košem blokiral Markkanena, prisilili so tudi Salina v izgubljeno žogo. Z dvema trojkama Rudyja Fernandeza je bila tekma odločena. Finci so izgubili 19 žog, Španci 9.