Belgijke so EP končale neporažene. Foto: BoBo

Belgijske mačke, kakršen je vzdevek košarkaric, so po dveh bronih osvojile tretjo medaljo na evropskih prvenstvih, Španija, ki je najuspešnejša reprezentanca tega tisočletja, pa je v vitrino pospravila 11. kolajno, drugo srebrno.

Emma Meesseman je bila izbrana za najkoristnejšo posameznico prvenstva. Foto: BoBo

Španke so hitro prevzele pobudo in vodile do 36. minute. Priigrale so si tudi dvomestno prednost, potem pa je bila izza črte za prvo belgijsko vodstvo natančna najboljša posameznica turnirja Emma Meesseman. Maite Cazorla je vrnila Španijo v vodstvo, toda naveza Meesseman-Kyara Linskens je poskrbela, da je Belgija minuto in pol pred koncem povedla za štiri. Španke so v končnici zapravile številne napade, Julie Vanloo pa je s črte prostih metov potrdila zmago.

Le štiri Belgijke, ki so zadnjo četrtino dobile z 21:10, so se vpisale med strelke. Meesseman je dala 24 točk, Linskes je 18 dodala 15 skokov, Vanloo jih je zbrala 13, Julie Allemand pa devet. S 14 točkami je bila prva španska strelka Queralt Casas. Belgija, ki je prvenstvo končala brez poraza, je z 38:28 prepričljivo dobila skoka.

Francozinje v boju za bron boljše od Madžark

Tretje mesto je po zmagi nad Madžarsko (82:68) zasedla Francija, ki je osmič zapored osvojila kolajno, je pa prvič v desetih letih prvenstvo končala z zmago, saj je bila predtem kar petkrat v nizu srebrna. Silovito so Francozinje začele dvoboj in že uvodno četrtino dobile za 18. Najvišja razlika je znašala 23. 11 francoskih košarkaric se je vpisalo med strelke, z 20 točkami pa je bila prva strelka Mamignan Toure. Medtem ko so Francozinje s klopi dale 41 točk, so Madžarke le dve. Prva njihova strelka je bila z 21 točkami Virag Kiss.

Na tekmi za peto mesto je Srbija z 78:62 ugnala Nemčijo. Prvih šest reprezentanc si je zagotovilo mesto v kvalifikacijah za olimpijske igre. Slovenija je domači EP po treh porazih sklenila na 15. mestu.