29-letni Primož Roglič je na Grand Touru osvojil pet etapnih zmag – dve na Dirki po Franciji, tri na Dirki po Italiji. Foto: EPA

Čeprav se je zdelo, da utegne Jumbo Visma na špansko preizkušnjo pripeljati udarni dvojec Steven Kruijswijk-Roglič, se je, kot kaže, odločila le za Nizozemca, ki je nedavno Dirko po Franciji sklenil na 3. mestu, dobro minuto in pol za zmagovalcem, Kolumbijcem Eganom Bernalom.

Dodan, prečrtan, znova dodan

Primož Roglič je bil na spletni strani Pro Cycling Stats, ki ima najažurnejšo bazo kolesarskih štartnih list in statistik, uvrščen na Dirko po Španiji, nato so v sredo njegovo ime prečrtali z dirke, v večernih urah so ga znova uvrstili na seznam nastopajočih.

Vsaj tako je mogoče zaslediti na uradni spletni strani nizozemske ekipe, a podatki o udeležbah na prihajajočih kolesarskih preizkušnjah so zastareli oziroma nespremenjeni od začetka sezone, kar se sicer vidi tudi pri drugih (poškodovanih) kolesarjih, ki naj bi nastopili na bližajočih se kolesarskih preizkušnjah.

Slika, ki kroži po družbenih omrežjih: na uradni spletni strani ekipe Jumbo Visma piše, da bo Kisovčan nastopil na Dirki po Britaniji. Ta bo potekala od 7. do 14. septembra, Vuelta pa je na sporedu od 24. avgusta do 15. septembra. Oktobra naj bi nastopil še na Dirki po Lombardiji. Foto: teamjumbovisma.com

Roglič, novopečeni očka, ki je lansko francosko pentljo končal na 4. mestu, se je letos osredotočil na napad na končno zmago na Dirki po Italiji, a se mu ta zaradi slabega počutja in odsotnosti pomočnikov Roberta Gesinka ter Laurensa De Plusa ni posrečil. Na koncu se je moral zadovoljiti s tretjim mestom, pred njim sta končala končni zmagovalec Ekvadorec Richard Carapaz in Italijan Vincenzo Nibali.

Dirko po Franciji, kjer je njegova ekipa zasijala v polnem sijaju – dobila je tri etape – je Kisovčan izpustil. Na uradni spletni strani naj bi se udeležil Dirke po Britaniji, ki je na sporedu istočasno kot Vuelta.

Toda 29-letnik kljub vsemu ostaja del ekipe, ki se bo spustila v neizprosne boje v Španiji. Na širši seznam za Vuelto je nizozemska ekipa uvrstila naslednja imena: George Bennett, Robert Gesink, Lennard Hofstede, Steven Kruijswijk, Sepp Kuss, Tony Martin, Neilson Powless, Timo Roosen, Taco van der Hoorn in – Roglič. Dva kolesarja bo ekipa sicer še črtala s seznama.

Zeeman na Twitterju potrdil Rogličev nastop

Na družbenih omrežjih se je zgodil pravi preplah, ko so kolesarski navdušenci zagledali, da Roglič na uradni spletni strani ekipe ni uvrščen na Dirko po Španiji. Strasti je nato na Twitterju v večernih urah pomiril športni direktor Jumbo Visme Merijn Zeeman, ki je poudaril, da Roglič BO nastopil na španski pentlji.