Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Ko Živa in Žarko na tleh najdeta skrivnosten pisan predmet, morata ugotoviti, čemu služi. Je to klobuk? Papirnata ladjica? Zastava? S pomočjo prašičkov ugotovita, da je to pravzaprav zmaj, a ga ne znata spraviti v zrak.
Oddaja Dobro jutro je oddaja gledalcev. S svojimi svetovalnimi, izobraževalnimi, razvedrilnimi in informativnimi vsebinami sledimo željam gledalcev vseh starostnih skupin. V večurnem živem in dinamičnem jutranjem programu, ki je na sporedu vsak delovni dan, se prepleta studijski del z aktualnimi vklopi v živo z različnih koncev Slovenije. Raziskujemo teme, ki se dotikajo vsakdanjega življenja ljudi, in ponujamo najrazličnejše vsebine: od zdravstvenih, pravnih in kuharskih nasvetov, svetovanj o medosebnih odnosih, receptov iz domače lekarne do predstavljanj osupljivih življenjskih usod, vrtičkarskih in prehranskih nasvetov in atraktivnih nagradnih iger. Oddaja poteka tudi v sodelovanju z RTV centrom Koper in RTV centrom Maribor, s čimer v živi program vnašamo še več lokalnih vsebin.
Oddaja Dobro jutro uvaja sodobne televizijske formate s poudarkom na kakovostnih vsebinah in je upoštevajoč delež televizijskih gledalcev med najbolje gledanimi oddajami nacionalne televizije. V letu 2014 so ustvarjalci oddaje prejeli eno najprestižnejših slovenskih medijskih priznanj: strokovnega viktorja za najboljšo zabavno TV-oddajo.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
V Dnevno sobo prihajata Lara Romih, predsednica Zveze aktivov svetov staršev Slovenije in Andrej Škraba, inštruktor matematike. Pred vrati je namreč čas ocenjevanj ob koncu šolskega leta in veliko učencev in staršev doživlja bitko z ocenami zelo stresno. Kako jim malo olajšati napetosti in o vzrokih zanje v oddaji z voditeljico Mojco Mavec.
Jože in Meta sta si omislila družinski izlet s kolesi. Meta je v naravi pripravila tekmovanje v pregovorih. Otrokom se priključi Dare, ki se zagleda v Dano in sproži Zarjino ljubosumje. Polona in Blaž sta vesela, da bosta sama preživela nekaj romantičnih uric doma, vendar se otroci drug za drugim začnejo predčasno vračati z izleta.
Fotografiranje je danes postalo sestavni del našega življenja. Fotografiramo svoje bližnje, pomembne dogodke, hrano, sebe. In tako nastanejo sebki, jazki, svojki, fotografski avtoportreti. Selfiji! Selfije popravljamo, olepšujemo in iz njih odstranimo vse, česar ne maramo. Nekaterim se tako zdijo izraz naše samovšečnosti, drugi vidijo v tem priložnost za samopromocijo, spet tretji način, kako se za trenutek iztrgati iz neusmiljenega kolesja časa in minljivosti. Selfiji kot fenomen mlajših in starejših ter krik novodobnega imperativa biti navzoči in videni.
Je prodaja tako rekoč še zadnjih slovenskih živilskih podjetij v tuje roke ogrožanje suverenosti in varnosti države? Po Mercatorju, Perutnini Ptuj, Drogi Kolinski, Pivovarni Laško Union, Ljubljanskih mlekarnah, Žitu, Fructalu in blagovnih znamkah Argeta, 1001 cvet, Barcaffe, Cockta, Zlato polje, Gorenjka, Alpsko mleko, Lučka, Zala, Sola so v lasti tujih podjetij – hrvaških – pristale še Panvita in Celjske mesnine. Kakšno vlogo je pri tem imela politika in ali je prišlo v ozadju prevzemov tudi do oškodovanja javnih sredstev?
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
Igralka Joanna Lumley obišče Pariz, Rim in Berlin, a se ne ustavi zgolj ob očitnih Eifflovem stolpu, Koloseju in Brandenburških vratih. Veličastnim mestom zleze pod kožo in razkrije njihove različne obraze.
3. del: Berlin
V tretjem delu spoznamo Berlin. Joanna nam predstavi njegovo mračno zgodovino, življenje v času berlinskega zidu in holokavsta, po drugi strani pa spoznamo tudi sodobni Berlin. To je danes mesto, ki ne obsoja in je pravo igrišče za odrasle: od ženske motoristične skupine do kulture istospolnih.
JOANNA LUMLEY’S GREAT CITIES OF THE WORLD / Velika Britanija / 2021 / Režija: Simon Lloyd
Jasmin B. Frelih je zbudil pozornost že s svojim romanesknim prvencem Na/pol, za katerega je leta 2016 prejel nagrado Evropske unije za literaturo. V oddaji bo predstavil svoj tretji roman Ledeni možje, v katerem skozi prizmo družbenih razmer osvetljuje položaj študenta primerjalne književnosti, ki se želi prebiti iz primeža, ki ga pogojujejo skromne gmotne razmere, v katerih živi. Dogajanje je postavljeno v čas svetovne finančne krize, v obdobje med letoma 2008 in 2012, in avtor se sprašuje, kakšno prihodnost obljublja sodobni svet generaciji milenijcev. Jure Jakob velja za enega izmed najizvirnejših glasov naše sodobne poezije. V svoji sedmi pesniški zbirki Drobne opazke odslikava prizore iz narave, v katerih ima vsak droben detajl globljo razsežnost. Pesnik s posebnim darom opazovanja združuje lepoto pesniškega jezika z bivanjskimi vprašanji. Oddajo bomo sklenili s predstavitvijo knjige Solznice Alenke Koželj. Avtorica se v svoji drugi zbirki kratke proze posveča protagonistkam, ki se spopadajo z odtujenostjo in praznino. Berljive in jezikovno sveže napisane zgodbe nas postavijo v vozlišče partnerskih in družinskih odnosov, pri čemer sta izpostavljeni človeška ranljivost in nezmožnost pristne komunikacije.
- ülésezett az MMÖNK Tanácsa;
- a Petőfi Sándor tanulmányi verseny díjkiosztója;
- a Maribori Területi Levéltár Muravidéki Egységének megnyitója;
- a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Akadémiai Bizottsága Lendván;
- Léphaft Pál Palikatúrák című kiállítása a Bánffy Központban;
- Ernst Fuchs alkotásainak kiállítása a lendvai várban.
Vsebina oddaje:
- zasedal je Svet PMSNS;
- podelitev nagrad literarnega tekmovanja Sándorja Petőfija;
- otvoritev Enote za Prekmurje Pokrajinskega arhiva Maribor;
- Akademski odbor Madžarske akademije znanosti iz Pécsa v Lendavi;
- razstava Pála Léphafta z naslovom Palikature v Centru Bánffy;
- razstava del Ernsta Fuchsa v lendavskem gradu.
V zadnjem Infodromu 12. sezone sta se voditeljici Katji pridružila devetošolca Jaša in Maja. Na igrišču v Kosezah so nam mladi povedali, zakaj je zanje pomembno, kaj tam počnejo in koga lahko srečajo. Novinarka Mateja se je oglasila iz Bruslja, kjer je Evropski parlament, ki bo v prihodnjih mesecih dobil nove poslance. 9. junija so namreč volitve, na katerih bodo volivci poleg tega odločali še o štirih referendumskih vprašanjih. Podrobno pod lupo smo razložili, kaj pomeni, da je referendum posvetovalni in kakšna je njihova vsebina. V Infogromu so se na vroče stolčke usedli voditelji Infodroma in med drugim izvedeli, kdo največkrat zamuja. Otroški poročevalec David pa se je pogovarjal s selektorjem slovenske nogometne reprezentance Matjažem Kekom.
Linda končno prizna, da je naporno skrbeti za Dirka, zato za pomoč prosi Steffena. Ta sicer ugodi njeni prošnji, a ko Dirk začne osvajati Franzi, Steffena začnejo težiti neprijetni spomini.
Nadja je začudena, ko v hlevu sreča domnevnega Borisa. Tim spretno odpravi njeno nezaupanje, vendar Nadja sklene, da ga bo preizkusila ...
Eva Robertu pove, da ne bo mogla živeti z lažjo. Robert nato izgine in Eva se prestraši, da jo je zapustil.
Natascha se pripravlja na nov začetek v Berlinu, Michael pa se obupan trudi, da bi jo zadržal v Knežjem dvoru.
STURM DER LIEBE (XVI.) / Nemčija / 2019-2020
Scenarij: Björn Firnrohr, Claudia Köhler
Režija: Felix Bärwald, Stefan Jonas, Carsten Meyer-Grohbrügge, Udo Müller, Steffen Nowak, Lutz von Sicherer, Alexander Wiedl idr.
V glavnih vlogah: Léa Wegmann, Florian Frowein, Antje Hagen, Sepp Schauer, Dirk Galuba, Joachim Lätsch, Dieter Bach, Lorenzo Patané, Uta Kargel, Melanie Wiegmann, Erich Altenkopf, Jenny Löffler, Sandro Kirtzel, Jennifer Siemann, Julia Grimpe, Anna Lena Class, Franz-Xaver Zeller, Patrick Dollmann, Isabell Ege, Paulina Hobratschk, Lukas Schmidt
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
Poletna vročina. Rija in Krokodil se gresta kopat v bazen. Za kopalce v bazenu obstajajo pravila. Prepovedano je jesti, se potapljati in, ojoj, živali ne smejo v bazen. Rija gre sama plavat. A Rijina napihljiva račka poči. Pa tako rada bi plavala s prijatelji. Plavalna blazina Krokodil ji priskoči na pomoč.
SREČANJE ČLANOV KLUBA GAIA
Tradicionalno srečanje članov kluba Gaia, kluba, ki združuje vrtičkarje, je bilo letos na otoku Krku v zalivskem mestecu Baška. Udeleženci so na strokovnih predavanjih lahko izvedeli kako gnojiti tla, izboljšati rodnost sadnega drevja, kombinirati balkonsko cvetje ali predelati jagode aronije. Srečanja smo se udeležili tudi z ekipo oddaje Na vrtu in pripravili posebno reportažo.
RAZMNOŽEVANJE SOBNIH RASTLIN
Čeprav se konec maja posvečamo predvsem rastlinam in gredam na prostem, ne pozabimo na sobne lepotice. Razmnožujemo jih na prehodu iz pomladi v poletje, nekatere s semeni, druge hitreje zrastejo iz zelenih delov matičnih rastlin.
CVETOVI ŠPANSKEGA BEZGA V SLADKORJU
V rubriki Dnevnik lastnih izkušenj Ana-Marija Berk tokrat nabira cvetove španskega bezga. Dobro jih je osušila, nato namočila v sladkor. Z njimi izboljša okus in polepša videz sladic...
Pindos, divja in odmaknjena gorska pokrajina na skrajnem severozahodu Grčije, je gobji raj. Katerina Cagaropulu in Ilias Eftimiu sta gobarja, ki gobe sušita, jih vlagata in dodajata krepkim jedem, kot so razne rižote, in celo v tradicionalno grško sladico *gliko tu kutaliu.*
Vse več ljudi išče vnovični stik z naravo. Nekoč zapuščene vasi Pindosa so po prihodu novodobnih gobarjev spet oživele.
ZU TISCH / 2020 / Nemčija / Avtorici: Elke Sasse in Chrysanthi Goula
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.
Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
V oddaji gostimo priljubljeni ansambel Braneta Klavžarja, ki je v narodno-zabavni glasbi aktiven že 43 let. Za prijetno vzdušje v Glasbenem pozdravu skrbijo tudi Veseli svatje, ansambel Roka Žlindre, Trio Vivere ter primorski ansambel Tik-Tak. Osrednja gosta, ki tekmujeta v igrah Je res ali ni res ter Prepoznaj pesem, sta Brane Klavžar in Anita Kadenšek. Voditelja: Andrej Hofer in Sandi Morel.
V tokratni oddaji je izpostavljena zgodba Muzeja na prostem v Rogatcu, ki velja za največji muzej ljudskega stavbarstva na Slovenskem.
Obiskali smo dolenjske vinske gorice, kjer vse bolj izginjajo mali družinski vinogradi s čimer se izgublja tudi kulturna krajina.
Kako živahna je gastronomska scena v Beogradu smo preverili na podelitvi vodnika Gault Millau 2024, ki velja za enega najvplivnejših mednarodnih vodnikov v svetu gastronomije.
V zadnjem delu nogometne magazinske oddaje Pot na EP 2024 bomo spoznali branilca italijanske reprezentance Giovannija Di Lorenza, pot po stadionih bomo končali v Berlinu in izvedeli, kako se na zaključni turnir pripravlja nemška reprezentanca s Tonijem Kroosom na čelu.
Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Bili smo na otvoritvi pomladnega festivala luči Svetlobna gverila, v Hrastniku pa potipali začetni utrip 22. Mednarodnega scenskega festivala Rdeči revirji. V Mariboru smo se udeležili festivala Dnevi knjig z osrednjo gostjo, pesnico Barbaro Korun, v Galeriji Photon pa smo si ogledali ganljivo razstavo Sedem znamenj Gorana Bertoka.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Francoske klasike: Vrtiljak zgodb o nesojeni ljubezni v režiji velikega Maxa Ophülsa
Film je sestavljen kot krožna zgodba o desetih primerih nesojene ljubezni. Prostitutka je zaljubljena v vojaka, ki je zaljubljen v služkinjo, ta pa je zaljubljena v mladega gospodarja hiše, v kateri dela – krožna zgodba se nadaljuje, dokler ne prispemo do grofa, ki je zaljubljen v prostitutko, žensko, s katero se je zgodba začela. Skozi vinjete, ki so povezane v verigi zaljubljenosti in zavračanja, nas vodi vsevedni konferansje, ki dogajanje komentira s sočutjem in ironijo.
Max Ophüls velja za enega najpomembnejših avtorjev evropske klasične oziroma povojne kinematografije; režiser nemškega porekla je ustvaril številne francoske (Užitek, Lola Montés) in hollywoodske klasike (njegovo Pismo neznane ženske velja za temeljno delo v žanru ameriške melodrame). V tem filmu, ki je nastal pozno v režiserjevi karieri, se odraža vsa izjemnost njegovega edinstvenega pristopa: popolna eleganca, učinkovitost in ekonomičnost režije; dinamičnost kamere; globok občutek za živi svet predmetov in podrobnosti, ki kristalizirajo in usmerjajo počutja filmskih likov; ter temeljit in pogosto ironičen vpogled v tragičnost človeške narave.
Izvirni naslov: LA RONDE / Francoski film, 1950 / Režija: Max Ophüls / Scenarij: Arthur Schnitzler (gledališka igra), Jacques Natanson, Max Ophüls / Igrajo: Anton Walbrook, Simone Signoret, Serge Reggiani
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.