Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Mariborska zasedba Toti big band letos praznuje dva jubileja. 30-letnico glasbenega ustvarjanja in 80 let njenega dirigenta Edvarda Holnthanerja. Ob tej priložnosti so sinoči pripravili koncert v dvorani SNG Maribor. V Centru Rog smo si ogledali modno revijo študentov NTF z naslovom Povezovanja, v branje pa ponujamo knjigo Neže Zajc Samoten svet, ki je izšla pri Celjski Mohorjevi družbi. Več pa tudi o dobitniku nagrade skupine OHO.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Celestinca prvič povabi prijateljico Marjanko, da prespi pri njej. Ernesta prosi, naj ji pomaga pripraviti vse za lep večer. Želi si, da bi bilo vse popolno, in prosi prijatelja, da se skupaj igrata. Ali bo uspelo vsakemu v tej igri najti svoje mesto?
Sredina jutra se pričnejo s pregledom dnevnega tiska in aktualne teme, ki jo postavljamo V središče. V pravnih nasvetih gostimo odvetnike in odvetnice, ki odgovarjajo tudi na vaša vprašanja, za vse udeležence v prometu svetujemo v prometnih minutah. Pogledamo tudi, kaj je novega v svetu, knjige, filma in zabave ter vam podamo predloge za dobre knjige. Razreševali bomo tudi vsakdanje življenjske dileme, terenska ekipa bo delila vrtne nasvete. Vaša sredina družba sta Špela Močnik in David Urankar, jutro z nami je dobro jutro!
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Naši pogovori doma, v družbi, službi, med znanci in prijatelji se pogosto vrtijo okoli otrok, vzgoje, odnosov v družbi in pri tem radi rečemo: danes je vse drugače. Pa je res?
So drugačni otroci, bi morala biti drugačna naša vzgoja, medsebojni odnosi?
Kako o tem razmišlja klinični psiholog in oče štirih otrok dr. Aleksander Zadel in kako njegova hči 23-letna Zala? Kako je z vzgojo v teoriji in kako v praksi?
Polona in Blaž iščeta varstvo za Miška in se pogovarjata z več kandidati, vendar nobeden ne ustreza. Miško sprva ne prenese misli, da bo moral v vrtec, a se kmalu premisli. Gorazd navdušeno pripoveduje o svoji novi punci. Leon v hišo na skrivaj pripelje mačka, vendar ugotovi, da ga ne bo mogel obdržati za zmeraj.
Poslovil se je Kostja Gatnik, slikar, ilustrator, fotograf, stripar, oblikovalec. Prejel je Prešernovo nagrado, pa tudi Levstikovo nagrado za življenjsko delo, in sicer za impozanten opus otroških ilustracij, ki jih pozna več generacij. Med njimi so Avtozaver, Jure Kvak Kvak in Gal v galeriji. Ustvaril je znameniti strip Magna Purga, oblikoval Tribuno, ovitke gramofonskih plošč, plakate, logotipe in oglaševalske ilustracije. Manj znano je njegovo slikarsko udejstvovanje. Sprva je ustvarjal psihedelične slike, nato se je posvetil tehniki air brusha, naposled pa se je v zavetju svojega ateljeja vrnil h klasičnemu slikarstvu.
Kaj bi se zgodilo, če bi zdravnikom in zdravnicam, zaposlenim v javnem sektorju, prepovedali delo pri zasebnikih, zakaj ni samoumevno, da zdravniki in zdravnice, ki so zaposleni v javnem sektorju, delajo samo v javnem sektorju, in zakaj so čakalne vrste čedalje daljše, bo pojasnila dr. Bojana Beović, predsednica Zdravniške zbornice in profesorica na Medicinski fakulteti. Kaj bi ob pogledu na Gazo "rekla" konvencija o preprečevanju in kaznovanju zločina genocida, zakaj je sprejetje resolucije o genocidu v Srebrenici dvignilo toliko prahu in ali je Slovenija zamudila zgodovinsko priložnost za priznanje Palestine, pa bo pojasnil dr. Danilo Türk, nekdanji predsednik Slovenije, diplomat in profesor mednarodnega prava.
Prisluškovanja, tožbe, pregoni, politični pritiski in strankarski prevzemi. To so grožnje neodvisnemu novinarstvu, javnim medijem in demokraciji. Julian Assange, ki je razkril zločine ameriške vojske, na londonskem sodišču bije dolgoletno bitko proti izročitvi ameriškim oblastem. Kako svobodni in neodvisni so še mediji? Kako nacionalisti in populisti uničujejo javne medije?
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
V tridelni dokumentarni seriji nas britanska igralka Joanna Lumley popelje po svoji domači državi Veliki Britaniji.
3. del:
V tretji epizodi si ogleda osupljivo pokrajino v Walesu, ki so jo ustvarili viktorijanski rudarji skrilavca, in spozna valižanskega opernega pevca, nato prepotuje grofije južne Anglije. Obišče kmetijo, kjer že več kot dvesto let pridelujejo jabolčnik, razišče Pečino sv. Mihaela in posestvo Knepp, nekdanjo komercialno kmetijo, ki so jo v duhu ohranjanja vrst prepustili naravi. Pot sklene z glasbenikom skupine Southlanders.
JOANNA LUMLEY'S BRITAIN / Velika Britanija / 2021 / Režija: Mark Bates
V oddaji predstavljamo pestro dogajanje na 77. filmskem festivalu v Cannesu, kjer se je še pred začetkom govorilo o grožnji s stavko festivalskih delavcev in razkritjem seznama spolnih nasilnežev. A največ pozornosti bo namenjene filmom. Greta Gerwig je letos predsednica devetčlanske žirije, ki je med 22 tekmovalnimi filmi izbrala dobitnika zlate palme. Kdo so zmagovalci letošnjega festivala in kdo poraženci, kako sta bila sprejeta ambiciozna projekta filmskih ustvarjalcev Francisa Forda Coppole ali Kevina Costnerja ter kakšni so težko pričakovani novi filmi Cronenberga, Lanthimosa in Sorrentina. Ob obletnici smrti Srečka Kosovela se bomo spomnili njegovega dela, ki je še vedno zelo aktualno, ter predstavili njegovo vez s Trstom. V Rimu smo obiskali Muzej Ara Pacis, v katerem so odprli obsežno razstavo, posvečeno staroveškemu gledališču. Razstava predstavlja gledališče vse od njegovega izvora dalje. Med več kot dvestotimi eksponati iz starogrškega, etruščanskega ali rimskega obdobja največ pozornosti vzbujajo gledališke maske. Razstava pa razkriva tudi zakulisje gledališča in celo igralske kostume iz antike. Pogovarjali smo se tudi z britanskim glasbenikom z imenom Puma Blue. V Kinu Šiška je navdušil z edinstveno mešanico čustvenih, jazzovsko obarvanih melodij, ki jih zaznamuje globoka osebna izpovednost.
- svetovni dan muzejev;
- dejavnosti v Konjeniškem centru Rakičan;
- Dan špargljev v Dolgi vasi;
- Kulinarični popoldan v Prosenjakovcih;
- zaključni koncert Glasbene šole Lendava.
Steffen ne more verjeti, da je Christoph nanj naščuval policijo. Meni, da ga je izdal tudi Paul, zato se na hitro odseli. Samo Franzi je trdno prepričana o njegovi nedolžnosti in mu celo ponudi, naj prenoči na njenem kavču. Ko za to izve Tim, komaj lahko skrije ljubosumje.
Natascha resno misli. V stanovanje gre še po zadnje stvari in Michaelu s težkim srcem izroči ključe. Čeprav Michael ne verjame, da imata še možnost za skupno prihodnost, se Natascha ob Hildegardini pripombi globoko zamisli.
Lucyjin poni se še vedno nenavadno vede in zdi se, da nič ne pomaga. Bela razmišlja, da ga mogoče le muči domotožje po cirkusu. Loti se krašenja ponijevega boksa in medtem odkrije nekaj zanimivega.
Christopha po noči, ki jo je preživel z Ariane, prešine občutek, da je nekaj narobe. Njegova bojazen se uresniči, ko se Ariane naslednje jutro nenadoma pojavi pred njim s kovčki. Jo Christoph lahko še prepriča, da bi ostala?
STURM DER LIEBE (XVI.) / Nemčija / 2019-2020
Scenarij: Björn Firnrohr, Claudia Köhler
Režija: Felix Bärwald, Stefan Jonas, Carsten Meyer-Grohbrügge, Udo Müller, Steffen Nowak, Lutz von Sicherer, Alexander Wiedl idr.
V glavnih vlogah: Léa Wegmann, Florian Frowein, Antje Hagen, Sepp Schauer, Dirk Galuba, Joachim Lätsch, Dieter Bach, Lorenzo Patané, Uta Kargel, Melanie Wiegmann, Erich Altenkopf, Jenny Löffler, Sandro Kirtzel, Jennifer Siemann, Julia Grimpe, Anna Lena Class, Franz-Xaver Zeller, Patrick Dollmann, Isabell Ege, Paulina Hobratschk, Lukas Schmidt
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
Ker je Cofek edini mladiček v družini, se kdaj pa kdaj dolgočasi. Še posebej, kadar sta mama in očka zaposlena z odraslimi stvarmi in se ne moreta igrati z njim. Ko bi le imel bratca ali sestrico ...
Razmršeni Kodrček se baha s svojo urejeno pričesko. A v vetrovnem travnatem skalovju se ne more izogniti sunkom vetra, ki mu razmršijo kodre. Mu bo uspelo spet urediti pričesko, da bo Boti lahko opravil svojo nalogo?
Žumanovi iz Ljutomera so ena redkih družin, ki se še vedno preživlja s tradicionalnim lončarstvom; lončarsko vreteno se pri njih neprekinjeno vrti že 150 let. Saša Žuman, predstavnik pete generacije, je lončarsko obrt prevzel leta 1998 in od takrat s svojimi rokami obdelal že okrog 40 ton gline. Njegov namen ni zgolj prodaja lončenih izdelkov, pravi, ljudem želi približati predvsem njihovo uporabnost v vsakdanjem življenju. Pri tem mu pomaga soproga Nina, ki je postala družinska ambasadorka promocije priprave hrane v lončeni posodi; njena tradicionalna prleška gibanica je prejela številna priznanja in certifikate. Saša, sicer ljubitelj adrenalinskih dejavnosti, svoje znanje predaja že šesti generaciji, obiskovalcem pa, poleg delavnice in trgovine, s ponosom pokaže tudi muzej z lončarskimi izdelki njegovih prednikov.
Mladih je trenutno najmanj v zgodovini samostojne Slovenije, saj je v zadnjih 20 letih njihovo število močno upadlo, kar za več kot 30 odstotkov. Vse bolj so individualizirani in pod vplivom stresa, strah jih je, da jim ne bo uspelo dobiti službe in stanovanja, pa tudi nepopravljive škode, ki jo človek povzroča okolju. Prav tako so politično izjemno polarizirani, saj se opredeljujejo predvsem desno ali levo, sredinsko usmerjenih je čedalje manj. To je le nekaj izsledkov ene največjih raziskav o mladih, ki jo je vodil Miran Lavrič, profesor sociologije na mariborski filozofski fakulteti. Z njim se bomo v tokratni oddaji Dnevna soba pogovarjali o mladih. V katero smer plujejo in kako kot družba ravnamo z njimi?
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.
Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
Drama. 1981, Pariz. Na ulicah nočnega Pariza poteka povolilno slavje. Ulice so polne ljudi, v zraku je čutiti spremembe in upanje na boljše čase. Toda za Elizabeth, ki ji je pred kratkim razpadel zakon in je ostala sama z dvema najstnikoma, življenje ni prav nič preprosto. Postala je samohranilka in mora si poiskati delo. Najde ga na nočnem radiu kot asistentka glavne voditeljice. Tam spozna tudi Talulah, mlado, nežno, krhko žensko, ki se pride izpovedat v oddajo. Izkaže se, da mlada ženska nima kam, zato ji Elizabeth ponudi prenočišče. Talulah prvič zares doživi toplino družine, ki sicer ni njena, a je v njej lepo sprejeta. Mama Elizabeth, hči Judith in sin Mathiass so do Talulah obzirni in prijazni, Mathias se celo počasi začne utapljati v Talulahinem pogledu … Tudi po tem, ko dekle nenadoma izgine, preganjana zaradi nepojasnjene, a mračne preteklosti in zamorjena zaradi svojih notranjih demonov, njen duh ostane med njimi. Še več: njena nenadna odsotnost jih še bolj poveže, postanejo samozavestnejši in lažje sprejemajo življenjske odločitve …
LES PASSAGERS DE LA NUIT / FRANCIJA / 2022
Režija Mikhaël Hers / Scenarij Mikhaël Hers, Maud Ameline, Mariette Désert / Igrajo: Charlotte Gainsbourg, Quito Rayon-Richter, Noée Abita, Megan Northam, Emmanuelle Béart, Thibault Vinçon, Laurent Poitrenaux, Didier Sandre …
Tokrat se v oddaji Svetovno ne selimo daleč – le v sosednjo Hrvaško, kjer so nedavno odkrili zanimivo grško-ilirsko čelado iz 5. stoletja pred našim štetjem. Kaj ta razkriva o ljudstvu, ki je vzhodno obalo Jadranskega morja naseljevalo v železni dobi, in kako so tovrstne najdbe povezane s podobnimi v Sloveniji, ki so pomembne za vso evropsko arheologijo železne dobe?
Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
V Slovenskem etnografskem muzeju so odprli razstavo Azija sredi Ljubljane: Življenje Skuškove zbirke. Pripravili so jo v sodelovanju z Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper, Oddelkom za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Inštitutom za arhitekturo in medije Tehniške univerze v Gradcu. V Kinu Šiška je bila predpremiera predstave Flamenko in omara Anje Mejač in Luke Uršiča. V Ljubljani pa se je včeraj začel festival Lezbična četrt. Osrednja tema jubilejnega, desetega festivala je re:ciklaža, saj "reciklira predsodke o lezbični skupnosti".
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
V oddaji Profil Tina Šrot gosti Tijuano Križman Hudernik, baletno solistko v SNG-ju Maribor, ki jo bomo julija spet lahko videli v glavni vlogi Marine v baletu Grk Zorba na 31. Primorskem poletnem festivalu v Avditoriju Portorož. V 20 letih kariere je nastopila v številnih naslovnih vlogah klasičnih in sodobnih baletov, gostovala na prestižnih odrih po svetu in kot asistentka koreografa Edwarda Cluga sodelovala z uglednimi baletnimi ansambli. Dinamično kariero uspešno združuje z družinskim življenjem in ob jubileju intenzivno razmišlja o prihodnosti.
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.