Slovenci so se v četrtem nizu že veselili zmage, a je videoposnetek pokazal milimetrski dotik v bloku in izid je bil izenačen na 24. Francozi, ki so prejšnji mesec zmagali tudi v Ligi narodov, so pred 11.112 gledalci rešili še dve zaključni žogi, dobili četrti niz s 34:32 in izsilili odločilni niz. V njem so bili ves čas v prednosti. Po dveh urah in pol so slavili s 25:21, 22:25, 23:25, 34:32, 15:7.

Prvi niz: 21:25
Tekmo so bolje odprli Francozi, ki so povedli s 7:2. Tudi prvi odmor ni prinesel preobrata. 12:5 je bila najvišja prednost Francozov. Dejana Vinčića je nato zamenjal Gregor Ropret in sledil je preobrat. Slovenci so dobili deset od naslednjih 13 točk in izid je bil izenačen na 15. V končnici si je Francija priigrala tri točke naskoka, kar je zadostovalo za osvojitev prvega niza.

Drugi niz: 25:22
Drugi niz so bolje začeli Slovenci, ki so povedli prvič na tekmi. Prednost treh točk je sredi niza narasla na štiri (15:11), kar je Slovenija prenesla tudi v zaključek. Pri vodstvu 24:20 so gostitelji zapravili dve zaključni žogi, nato pa le izkoristili tretjo za izenačitev v nizih.

Tretji niz: 25:23
Razen samega uvoda so bili Slovenci ves čas v prednosti tudi v tretjem nizu. Vodili so z 19:15, a so Francozi izenačili na 20. V dramatični končnici je Slovenija povedla s 24:22 in izkoristila drugo zaključno žogo za vodstvo z 2:1.

Četrti niz: 34:32
V četrtem nizu je bil scenarij podoben. Slovenija je večinoma vodila, toda Francozi so znova izenačili na 20. Sledila je infarktna končnica. Pri izidu 24:23 so se Slovenci že veselili zmage, toda videoposnetek je pokazal dotik v bloku. Slovenci so v nadaljevanju zapravili še dve zaključni žogi in niz izgubili s 34:32.

Peti niz: 15:7
V petem nizu je Sloveniji uspelo izenačiti na 1:1, nato pa so olimpijski prvaki pobegnili, si priigrali pet točk naskoka in tekmo mirno pripeljali do konca.

Slovenijo v tretjem krogu skupine D v torek čaka še dvoboj z Nemčijo, ki je s 3:0 odpravila Kamerun. V nadaljnje tekmovanje napredujejo najboljši dve reprezentanci iz šestih skupin ter še štiri najboljše tretje.

Izjave po tekmi
Gregor Ropret: Menim, da smo pokazali dobro predstavo. Francozi so trenutno najbrž najboljša ekipa na svetu, v pomembnih trenutkih praktično na podarijo nobene žoge. V obrambi so fenomenalni, vsako točko proti njim si je treba dvakrat, trikrat prislužiti. Kot je proti nekaterim drugim ekipam konec točke, je proti njim začetek. Naporno je igrati proti njim, moraš biti ves čas zbran, nam je to danes uspevalo do petega niza, v katerem nam je zmanjkalo energije. Igrati pet nizov proti olimpijskim prvakom je lep dosežek, na žalost pa nismo postavili pike na i, predvsem v četrtem nizu, ki smo ga imeli pod kontrolo."

Tine Urnaut: Potem ko v ligi narodov nismo igrali v polni postavi, pred prvenstvom pa igrali malo prijateljskih tekem, nismo pričakovali, da bi lahko igrali tako dobro proti najboljši reprezentanci zadnjih let. Čeprav nam manjka zahtevnih tekem, smo igrali odlično. Lahko rečemo, da je bilo milijon stvari pozitivnih. Žal so odločile male stvari. Mi smo v četrtem nizu imeli svoje priložnosti, nismo jih, Francozi so jih, naredili par senzacionalnih obramb in obrnili rezultat v svojo korist. Mislim, da smo danes kljub porazu naredili en velik korak naprej.

Tonček Štern: Nismo razočarani. Prikazali smo dobro igro, vemo, proti komu smo igrali. Dali smo vse od sebe, na koncu nam je zmanjkalo energije, zbranosti. Kakšno lažjo žogo bi zagotovo lahko bolje odigrali, a nič zato, mislim, da smo lahko vseeno zadovoljni. V štirih nizih smo igrali odlično, a vendarle je treba priznati, da so bili Francozi še za odtenek boljši, predvsem pa so imeli več telesne moči.