Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ko je Napoleon umiral na otoku Sv. Helena, so se, če gre verjeti zgodovini, njegove poslednje besede glasile: "Francija, vojska ... Josephine." A cesarjeve prioritete so bile nanizane po ravno obratnem vrstnem redu od naštetega, teoretizira Ridley Scott.
Mineva okroglih 30 let od začetka Impro lige, najstarejšega tekmovanja v športnem gledališču na Slovenskem. V sklopu programa se je zvrstilo že več kot tisoč enkratnih predstav brez predhodnega besedila ali scenarija in s sodelovanjem občinstva.
Kot hommage Ljubljani v Galeriji Vžigalica gostijo retrospektivo italijanskega umetnika in performerja Giovannija Morbina z naslovom Hibridizakcije, od 1995 do danes. Delo v prestolnici v 90. letih je pomembno vplivalo na njegovo mednarodno kariero.
V središču Firenc je stoletja visel relief device Marije, ki je nastal pred več kot 600 leti. Šele leta 2009 so ga pripisali Donatellu in do pred kratkim je bilo to še zadnje znano delo tega renesančnega kiparja, ki je bilo v zasebni lasti.
Lačni, bosi in slavni je naslov dokumentarnega filma Benjamina Krežeta o Trboveljskem slavčku, mladinskem pevskem zboru iz 30. let preteklega stoletja, ki so ga sestavljali revni knapovski otroci brez glasbene izobrazbe, a so kljub temu osvojili svet.
Britanski premier Rishi Sunak je v zadnjem hipu odpovedal snidenje s svojim grškim kolegom Kiriakosom Micotakisom, ki naj bi ga odpoved zelo razburila, saj je na srečanju želel načeti temo vrnitve partenonskih kipov, ki jih hrani Britanski muzej.
Hobotnica banana mišmaš je naslov razstave, ki obiskovalce Galerije Kresija skozi preplet risbe, ilustracije, animiranega filma, prostorske postavitve in družabne igre popelje v zakulisje nastajanja istoimenskega animiranega filma Milanke Fabjančič.
Z odprtjem Paviljona miru in sožitja na dvorišču Pokrajinskega arhiva Maribor se je sklenil projekt Naj dvorišče ne bo parkirišče, sicer del programa Živa dvorišča in društva Hiša!, ki se osredotočata na kulturno obujanje skritih kotičkov Maribora.
Fasciniranost z grdim, morbidnim in mrakobnim kot podstat (ali, bolje, ena od podstati) knjige, napisane v tako imenovani avtofikciji, morda ni prvo, na kar pomislimo ob tem; problem z avtofikcijo je namreč pogosto prav mesto umestitve filtra.
Leta 1962 je Ljubljana za vedno izgubila Jakopičev paviljon, ki je svoj čas v mestu predstavljal osrednji prostor za razstavljanje likovnega ustvarjanja.
Celovečerec Hanne Slak govori o uspešni dirigentki Nini, ki mora nekega dne prekiniti vaje za pomemben koncert, ker je imel njen Lars nenavadno nesrečo. Za pet dni se zatečeta na zapuščen otok, kjer poskušata med sabo znova vzpostaviti odnos.
Nobelovec Kazuo Ishiguro je v romanu Klara in sonce ustvaril distopični svet (ne tako oddaljene) prihodnosti, v katerem se izgubljajo socialni stiki, ljudje so odtujeni drug od drugega.
Pred več kot stotimi leti je France Stelè naredil prve pomembne strokovne korake spomeniškovarstvene službe pri nas, slikar Matej Sternen pa je bil ob tem njegova desna roka za reševanje slikarskih spomenikov.
Neveljaven email naslov