Predlogi
Rezultati iskanja
Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.
Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.
V stranki Socialnih demokratov so predstavili kandidata za novega kulturnega ministra, Zorana Pozniča, direktorja Zavoda za kulturo Delavski dom Trbovlje.
V Sindikatu kulture in narave Slovenije (Glosa) kandidatu za ministra za kulturo Zoranu Pozniču priznavajo vodstvene sposobnosti in si želijo, da bi ostal do konca mandata.
Uradno še vedno velja, da bo letošnja podelitev oskarjev šele druga v 91-letni zgodovini prireditve, ki se bo odvijala brez voditelja oziroma povezovalca.
Britanska postpankovska skupina The Cure bo 30-letnico svojega osmega studijskega albuma Disintegration, s katerim se je vrnila k začetkom gotskega rocka, maja v živo proslavila v operni hiši v Sydneyju.
Pred veliko spomladansko razstavo o zgodovini scenografije na Slovenskem lahko to spoznavamo v pregledni strokovni monografiji, ki jo podpisuje Ana Kocjančič.
Društvo arhitektov Ljubljane (DAL) Arhitektura je znova potegnilo črto pod snovanjem svojih članov v zadnjih dveh letih. Svoje delo predstavljajo na razstavi, ko jo danes odpirajo v Veliki sprejemni dvorani Cankarjevega doma.
Potem ko se je razširila novica, da pariški Louvre v svojo razstavo del Leonarda da Vincija ne bo vključil slike Salvator mundi, v muzeju poudarjajo nasprotno. Sliko želimo imeti na veliki Leonardovi postavitvi, pravijo.
Newyorški metropolitanski muzej bo Egiptu vrnil starodaven pozlačen sarkofag, potem ko je javni tožilec ugotovil, da je pridobitev eksponata sporna, saj je bil ta odtujen iz izvorne države.
Cvetje v jeseni, Ples v dežju in Maškarada je le nekaj filmov, zakulisje katerih je s svojim objektivom ovekovečil Edi Šelhaus.
Pesniško zbirko Blaža Lukana Teorija ničesar sestavlja šest različno razvejanih pesemskih poglavij. V najdaljšem poglavju najdemo trinajst pesmi, v najkrajšem sta le dve.
Čeprav se morda na prvi pogled zdi, da je Alita: Bojni angel le še eden izmed izdelkov današnje filmske industrije, ki sledi sodobnim smernicam in v ospredje akcijskih spektaklov potiska vedno več junakinj, pa to pravzaprav ne drži.
Čilski pesnik Pablo Neruda je že v času življenja postal literarni zvezdnik, s poezijo je polnil stadione in prejemal priznanja, med drugimi tudi Nobelovo nagrado za književnost.
Žirija francoske igralke Juliette Binoche je z dodelitvijo zlatega medveda izraelskemu filmu Sinonimi (Synonyms) znova sprejela dvomljivo odločitev, kakršnih je Berlinale v tem desetletju videl že kar nekaj.
Delavci v kitajskem podjetju Calbee (proizvajalec slanih prigrizkov v Hongkongu) so med pošiljko krompirja iz Francije odkrili neeksplodirano ročno granato iz prve svetovne vojne.
Med hojo po cesti je pela na glas, tudi ponoči. Pri trinajstih je napisala satirično pesem o nemškem cesarju Viljemu I. Njene fotografije so se odlično prodajale. V NDR-ju so njeno misel demonizirali, njo pa častili kot mučenico.
18. januarja pred natanko stotimi leti se je začela pariška mirovna konferenca in v petek so se uradno začele prireditve ob praznovanju stote obletnice združitve Prekmurcev z matičnim narodom.