Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Z novim vladnim odlokom vlada je od sobote omogočeno tudi delovanje knjižnic v Gorenjski, Koroški, Obalno-kraški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski, Savinjski in Zasavski statistični regiji.
Na dogajanje na območju nekdanje tovarne Rog, kjer so več let živeli in ustvarjali pripadniki avtonomne skupnosti, dokler ni območja v torek v posest prevzela Mestna občina Ljubljana, so se odzvali tudi v Slovenskem centru PEN.
V regijah z ugodnejšo epidemično sliko se galerije in muzeji danes pospešeno pripravljajo na ponovno odprtje. Nekateri sicer obiskovalcev še ne bodo sprejemali v soboto, ampak šele v ponedeljek.
Po daljši bolezni je umrla hrvaška igralka Mira Furlan. Ikona jugoslovanskega filma in gledališča je ob izbruhu vojne odšla v ZDA, kjer je s serijama Babylon 5 in Skrivnostni otok njena kariera vzcvetela na novo. Stara je bila 65 let.
Za posledicami srčnega napada je umrla prevajalka, književnica in publicistka ter ambasadorka slovenske literature v Italiji Jolka Milič. Stara je bila 94 let.
Boj z rakom je izgubila Nathalie Delon. Francoska igralka, ki je bila znana po svojem šarmu, je zaslovela z vlogo v filmu Bledolični ubijalec (1967), v katerem je nastopila z Alainom Delonom, svojim takratnim možem. Stara je bila 79 let.
Vesna Mikolič v svoji novi knjigi Izrazi moči slovenskega jezika celovito in interdisciplinarno obravnava pojem moči slovenskega jezika.
Vlada je na današnji seji sprejela odlok o začasni prepovedi ponujanja kulturnih in kinematografskih storitev, s katerim so kot izjeme od prepovedi dodane knjižnice, muzeji in galerije v statističnih regijah z ugodnejšo epidemiološko sliko.
Dr. Pavel Turner (1842-1924) svetovljan ter mecen študentov in umetnikov, od Keleie do Celja, dediščina diplomata in egiptologa, prvi doktor znanosti Univerze v Mariboru
Izraz 'diafanije' je množina priložnostno prevzete in podomačene grške besede diapháneia, ki pomeni prosojnost.
Prvi pogled na peto samostojno knjigo kraškega ustvarjalca Davida Terčona Vračanje v gnojnico sanj dokazuje, da je mogoče zgolj v črno-beli tehniki oblikovati kakovostno knjigo. Oblikoval jo je David Terčon.
Ob razmerah pri nas, ko smo že nekaj mesecev v prisilni zapori brez kakšnih opaznejših rezultatov ali celo sledov izboljšanja bolezenskega stanja, gre lahko prihodnje razmišljanje glede na zakladnico filmske zgodovine v dve smeri.
Zakaj naj bi Vzhodne Nemce o tržnem gospodarstvu poučeval animirani film, zakaj so likvidirali tudi ne neuspešne obrate, zakaj je od tega imel korist Helmut Kohl … 30 let nemške monetarne unije.
Obdobje, ko so domačini v novomeškem Mačkovcu krompir posadili še v stari Jugoslaviji, negovali so ga pod nemškim rajhom in izkopali pod italijansko okupacijo, se predstavlja na zgodovinski razstavi, ki gostuje na gradu Rajhenburg.
Požig slovenskega Narodnega doma v Trstu leta 1920 je bil začetna iskra v pogromu nad drugačnimi. Majda Širca v dokumentarcu Požig "v času, ko se zgodovina z neznosno lahkostjo pozablja in preoblači", osvetljuje to večplastno zgodovinsko dogajanje.
Kakšna je bila stolnica brez kupole, kakšna ljubljanska predmestja, ki so danes del mestnega središča, kakšna ljubljanska elita konec 18. stoletja … To nam prikazujejo dela slikarja Janeza Andreja Herrleina, razstavljena v Mestnem muzeju.
"Dela Marka Vogriča sicer ne spadajo v kontekst vojne ali dokumentarne fotografije, čeprav so tesno povezana z dogajanjem prve svetovne vojne. So torej sad procesa, ki zaobjema avtorjevo ustvarjanje, raziskovanje in intelektualno poglobitev."
Junija 1919 je bilo bojev za severno mejo konec. V njih je uvodoma briljiral samoiniciativni slovenski general Rudolf Maister, medtem ko so se v Ljubljani obotavljali. Vojaško je bila zgodba končno dobljena, a Korošci so na referendumu izbrali Avstrijo.
23. maja je minilo sto let od smrti feldmaršala Svetozarja Borojevića pl. Bojne, vrhovnega poveljnika soške fronte med prvo svetovno vojno. Društvo Soška fronta 1915–1917 je ob tem pripravilo slovesnost v parkovnem spomeniku na Prevalu nad Solkanom.
Neveljaven email naslov