Tenis

Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Po avtocestah zgoščen promet, pred mejnimi prehodi čakalne dobe

Šport

Dirka po Franciji Neverjetni Alaphilippe na kronometru hitrejši od Thomasa in še trdneje v rumenem!

Pred natanko stotimi leti so na Dirki po Franciji prvič predstavili rumeno majico, ki je dala vodilnemu Julianu Alaphilippu nadnaravne moči, da je zmagal v kronometru in pri tem za 14 sekund ugnal branilca naslova Gerainta Thomasa.

90

Prva liga Prva liga: Aluminij - Triglav 1:1

Nogometaši Aluminija in Triglava odpirajo drugi krog državnega nogometnega prvenstva. Obe moštvi sta z zmagama začeli novo sezono. Aluminij je slavil v Sežani, Triglav pa v Mariboru.

6

Prva liga Zahovič zaradi nešportnega vedenja tri tekme "na hladnem"

Namestnik disciplinskega sodnika Nogometne zveze Slovenije Bojan Kitel je športnemu direktorju Maribora Zlatku Zahoviču zaradi nešportnega vedenja na tekmi s Triglavom izrekel tri tekme prepovedi.

73

Evropska liga Rožman: Upravičili smo vlogo favorita, zdaj pa prihajajo milijonarji

Dva od treh slovenskih predstavnikov nadaljujeta pot v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Domžale in Olimpija sta upravičila vlogo favorita, Mura pa je imela med vsemi tremi najtežje delo in je pričakovano končala evropsko pot.

19

Nogomet Po šokantnem izpadu Hajduk hitro odpustil trenerja

Vodstvo hrvaškega nogometnega prvoligaša Hajduka iz Splita je odpustilo trenerja Sinišo Oreščanina. Vzrok je bil četrtkov šokanten izpad v 1. krogu kvalifikacij evropske lige, ko je hrvaškega predstavnika izločila Gzira United iz Malte.

Košarka Cedevita Olimpija pod obročema upe polaga v Mikaela Hopkinsa

Cedevita Olimpija nadaljuje ekspresno sestavljanje zasedbe za novo sezono. V Ljubljano prihaja ameriški krilni center Mikael Hopkins, ki je nazadnje nosil dres bolgarskega Balkana.

26

Več športnih novic

Plavanje Plavalci pogrešajo sonce in modro nebo, v nedeljo gre zares

Slovenski plavalci že odštevajo dneve in ure do prvih nastopov na svetovnem prvenstvu v Gvangdžuju v Južni Koreji. V nedeljo ponoči po slovenskem času bo led prebila Neža Klančar.

Nogomet Prvič "levi iz Terange" ali drugič "puščavske lisice"?

Kdo bo novi nogometni prvak Afrike, bo znano po finalnem obračunu v Kairu, kjer se bosta drugič na afriškem pokalu narodov 2019 pomerila Senegal in Alžirija.

1

Športni SOS Najbolje plačani športniki so v Ligi NBA

Plače najboljših igralcev v severnoameriških ligah so se v zadnjih 30 letih dvignile za več kot tisoč odstotkov.

Tenis Rafter se še vedno zbuja sredi noči in misli, da je osvojil Wimbledon

V sredo je bil v Umagu prav poseben večer. V ponovitvi epskega finala Wimbledona 2001 sta se v ekshibicijskem obračunu srečala Goran Ivanišević in Patrick Rafter.

39

Nogomet Milanič zadovoljen z odzivom na Triglav in potrdil, da Zahovića dolgo ne bo

V nasprotju s sobotnim večerom je bil sredni večer v Ljudskem vrtu veliko mirnejši, saj so Mariborčani že po pol ure povratne tekme z Valurjem potrdili napredovanje v 2. kvalifikacijski krog Lige prvakov.

29

Kolesarstvo Roglič z Jumbo Vismo dogovorjen za pogodbo do leta 2023

Najboljši slovenski kolesar Primož Roglič bo po za zdaj še ustnem dogovoru član nizozemskega moštva Jumbo Visme vse do konca sezone 2023. Zasavskemu "orlu", ki ga konec poletja čaka Vuelta, bi se zdajšnja pogodba iztekla z letom 2020.

69

Košarka Slovenska delegacija v Münchnu ostala z dolgimi nosovi

Veliko pomembnega se v povezavi s košarko dogaja tudi v pisarnah in ponedeljkovo razpoloženje v Münchnu ni bilo tako prešerno kot pred sedmimi leti, ko je Slovenija dobila izvedbo EuroBasketa 2013.

25

Formula 1 Vettlova kriza, ki se vleče že skoraj leto dni

Pred leti je bil eden najzanesljivejših dirkačev v formuli ena, v zadnjem obdobju pa se napake nanj med dirkami kar lepijo. Sebastian Vettel je zabredel v krizo, ki ji ni videti konca.

84

Dirka po Franciji Vetrovna loterija obdarila branilca naslova Toura. Kaj lahko iztiri britanski vlakec?

Kaj bi dali Thibaut Pinot in četverica kapetanov, da bi bil prvi prosti dan na 106. Dirki po Franciji v ponedeljek in ne šele v torek. Mistral v Albiju je omogočil ešelone, po katerih je Tour v starih tirnicah - vse je pod nadzorom Skyja. Ups, Ineosa.