Košarka Občutki ob prihodu v reprezentanco enaki kot na prvi šolski dan

Vrzel, ki je nastala pod obročem, bo košarkarska reprezentanca skušala zapolniti z Jordanom Morganom, tretjim Američanom v dresu slovenske izbrane vrste.

Slavko Jerič Vsako poročanje o športu je (lahko pretirana) glorifikacija uspeha

Kaj sporočajo športne zgodbe? Kaj je vredno postaviti na piedestal? In kaj bi bilo najbolje potlačiti v zaprašene zgodovinske knjige?

13

Liga prvakov Simeone: Premagali smo najboljšo ekipo na svetu

Čeprav je Liverpool najbolj dominantna nogometna ekipa v Evropi, je izgubil na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov v Madridu. Seveda pa je povsem drugo vprašanje, ali bo obramba Atletica zdržala tudi v drugih 90 minutah.

45

SP v biatlonu Ob 14.15 moška tekma na 20 kilometrov

Na svetovnem prvenstvu v biatlonu se bo danes ob 14.15 začela moška preizkušnja na 20 kilometrov, v kateri bo največji slovenski adut Jakov Fak.

1

Liga NHL Obramba Kraljev premagana kar šestkrat

Hokejisti Los Angelesa so odlično začeli gostovanje pri Winnipegu, saj je Dustin Brown zadel že v prvi minuti, na koncu pa so spet ostali praznih rok (6:3).

1

Rokomet Ob 17.30 najbolje, kar lahko ponudi slovenski rokomet

Ljubitelji slovenskega rokometa nestrpno odštevajo ure do 17.30, ko se bo začela poslastica 19. kroga Lige NLB. Vodilno Celje bo namreč gostilo prvega zasledovalca Riko Ribnico.

3

Več športnih novic

Tenis Bedene za uvod v Marseillu izločil 17. igralca na lestvici ATP

Aljaž Bedene, ki se je prejšnji teden v velikem slogu prebil v četrtfinale Rotterdama, je uspešno začel turnir na trdi podlagi v Marseillu. V 1. krogu je bil s 4:6, 6:4 in 7:5 boljši od petega nosilca in zmagovalca tega turnirja leta 2018 Karena Hačanova.

11

Hokej Olimpija po dveh porazih prikazala pravi obraz, Jesenice do točke v Asiagu

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so v 3. krogu drugega dela Alpske lige s 5:2 premagali Cortino, kar je njihova prva zmaga v nadaljevanju tekmovanja. Jeseničani so v 52. minuti vodili s 4:2 v Asiagu, na koncu pa klonili po podaljšku.

10

Liga prvakov Atletico ustavil evropskega prvaka, v Dortmundu nov šov Haalanda

Atletico Madrid bo odšel v Liverpool na povratno tekmo osmine finala Lige prvakov s prednostjo z 1:0. Prvo srečanje na Wandi Metropolitano je odločil zadetek Saula Nigueza že v 4. minuti. Borussia Dortmund je z dvema goloma Haalanda z 2:1 premagala PSG.

00:40
Biatlon - svetovno prvenstvo: posamična tekma (M), posnetek iz Antholza, ponovitev
15:05
Biatlon - svetovno prvenstvo: mešane štafete dvojic, prenos iz Antholza
20:25
Nogomet - evropska liga: napoved kola, ponovitev
20:55
Nogomet - evropska liga: Bayer : Porto, šestnajstina finala, prenos iz Leverkusna
22:55
Nogomet na mivki - svetovno prvenstvo, pregled
23:35
Nogomet - evropska liga: vrhunci šestnajstine finala
01:20
Nogomet - evropska liga: Bayer : Porto, šestnajstina finala, posnetek iz Leverkusna, ponovitev
00:20
Nordijsko smučanje - svetovni pokal: smučarski skoki (M), posnetek iz Rasnova, ponovitev
01:55
Alpsko smučanje - svetovni pokal: veleslalom (M), 1. vožnja, prenos iz Naebe
Več novic

Presek dneva

Izbor

Košarka Pod košem Avstrije kraljuje Jeseničan, ki je najboljši posameznik Eurocupa

Slovenija se bo v kvalifikacijah za EuroBasket pomerila z Avstrijo. V Kopru bo evropskim prvakom nasproti stal izjemno zanimiv košarkar, Rašid Mahalbašić, ki ima tudi slovenski potni list.

37

Zlata lisica Metine stopničke skozi objektiv 15 kamer in dve budni očesi

Ko je ekipa MMC-ja konec tedna pokrivala Zlato lisico, smo pod vitranško strmino pokukali tudi v reportažno vozilo in si ogledali ozadje televizijskega prenosa, ki je očem gledalcev nevidno.

10

Pokal Spar Zmagala je ekipa, ki igra bolj moštveno košarko

"Ta trenutek so enostavno boljša ekipa kot mi," je po porazu proti košarkarjem Kopra Primorske v finalu Pokala Spar odkrito priznal kapetan Cedevite Olimpije Jaka Blažič.

26

Vražje Slovenke Veselje v lisičjem brlogu: dolgo smo čakali na to!

"Nisem pogosto ponosna nase, ampak danes vsaj malo sem," je bila Meta Hrovat vesela 3. mesta na Zlati lisici. Ključ do uspeha je bila sproščenost, tudi pred finalom je znala odmisliti pritisk domače tekme.

46

Hokej Olimpija ni bila niti G od "Green machine", Jeseničani so imeli večjo željo

Derbija ne moreš dobiti le z eno dobro tretjino. SŽ Olimpija se je opekla z mlačno predstavo v uvodnih 40 minutah. Jeseničani so se zasluženo veselili prestižne zmage, ki je že njihova enajsta zaporedna v Alpski ligi.

46

Prva liga Camoranesi: Prav je, da se želim sporazumevati v slovenščini

Mesec dni je, odkar so v Sežani kot novega trenerja nogometnega prvoligaša predstavili Maura Camoranesija, nekdanjega zvezdnika Juventusa in italijanske reprezentance. Prihodnjo nedeljo bo dočakal debi v Prvi ligi TS, za uvod se bo pomeril z Bravom.