Robert Gesink, ki že devetič nastopa na Dirki po Španiji, je prvi nosilec rdeče majice. Primož Roglič (na fotografiji desno) je skupno drugi. Foto: EPA
 10. MOVISTAR                0:43

"Občutek je odličen, naša zmaga je zaslužena, sam pa sem izjemno zadovoljen, v kakšnem stanju sem na dirki. Res je bilo lepo dirkati danes ob vsej tej množici navijačev in v družbi svojih moštvenih kolegov. Vsak je opravil veliko delo in smo lahko uživali. Gesink je kolesar, ki si še kako zasluži rdečo majico, v veselje mi je vsa ta leta dirkati z njim. Veliko me je naučil, zelo lepo je, da bo lahko na domačih cestah v rdeči majici," je povedal Roglič, pri katerem ni bilo videti, da bi imel še kakšne težave s poškodbo, ki jo je dobil ob padcu na Touru.

Carapaz zaostaja 13 sekund, Evenepoel 14
Z ekipnim kronometrom v Utrechtu (šteje se čas četrtega kolesarja v ekipi) se je torej letošnja Dirka po Španiji tudi uradno začela, razplet pa je zadovoljil ogromno množico gledalcev ob progi, saj je bila po pričakovanju najhitrejša osmerica nizozemske ekipe Jumbo Visma, ki je takoj pokazala, da želi podobno kot na Touru prevladovati tudi na španskem krogu. Drugo mesto je osvojil Ineos Grenadiers (+0:13) z Richardom Carapazom, tretji je bil Quick-Step z Remcom Evenepoelom (+0:14),

Nekateri favoriti že precej zadaj
BikeExchange-Jayco s Simonom Yatesem je bil četrti, peto mesto pa je osvojil UAE Team Emirates z Jaoaom Almeido in Janom Polancem, za katerega je letošnja Vuelta deseti nastop na Grand Tourih. Nekateri kolesarji, ki se spogledujejo z visoko skupno uvrstitvijo, imajo za Rogličem že precej visok zaostanek. Enric Mas, ki je bil lani drugi, je z ekipo Movistar zaostal 43 sekund, Hugh Carthy z ekipo EF Education minuto in 19 sekund ...

Jumbo Visma z zmago na ekipnem kronometru začela Vuelto
Primož Roglič bo poskušal že četrtič zapored zmagati na Dirki po Španiji, ki se bo 11. septembra končala v Madridu. Po petkovem ekipnem kronometru bi lahko rekli, da ima že
Primož Roglič bo poskušal že četrtič zapored zmagati na Dirki po Španiji, ki se bo 11. septembra končala v Madridu. Po petkovem ekipnem kronometru bi lahko rekli, da ima že "pole position" oziroma najboljši startni položaj. Njegovi pomočniki pri ekipi Jumba Visma so Edoardo Affini, Rohan Dennis, Robert Gesink, Chris Harper, Sepp Kuss, Sam Oomen in Mike Teunissen. Foto: EPA
Sorodna novica Kronometra, kopica ciljnih vzponov in kronanje na Rogličevi Sierri Nevadi

Gesinku nagrada za pretekle zasluge
Jumbo Visma - v petkovem večeru je startala zadnja (ob 19.58) - je že na vmesnem času postavila najboljši izid, "čebele" so bile 14 sekund hitrejše od Quick-Stepa. V drugi polovici trase prednost ni več naraščala. Prvi je skozi ciljno črto od osmerice zapeljal Robert Gesink, ki bo tako na sobotni drugi etapi nosil majico vodilnega. Roglič je po prvem dejanju 77. La Vuelte na drugem mestu (in s tem v zeleni majici), v soboto in nedeljo bo njegov glavni cilj, da se na dveh sprinterskih etapah v glavnini mirno in brez padcev pripelje do cilja.

Hvaležen kolegom, da so mu uresničili sanje
Gesink je bil darila kolegov zelo vesel: "Saj ne morem verjeti, res sem hvaležen fantom. Bili so noro močni. To je vsekakor eden od vrhuncev kariere. Seveda sem v tej ekipi pomočnik in zelo lepo od kolegov, da so se mi na ta način zahvalili za trud v preteklih letih. Dirkati jutri v rdeči majici po nizozemskih cestah, to so sanje."

Dež ni krojil kronometra
Robert Gesink je bil ob treh zaporednih zmagoslavjih Rogliča vselej njegov pomočnik pri Jumbo Vismi, skupno je 36-letni Nizozemec že devetič na Vuelti. Na 23,3 km dolgi trasi ekipnega kronometra je bilo skupaj le 74 višinskih metrov in 23 ovinkov, ki bi lahko predstavljali težave ob mokrih cestah, vendar je vreme kljub nekaj črnim oblakom zdržalo.