Obračun Srbije in Portorika je pokazal ves nesmisel kvot in kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Portoričani so se uvrstili med 16 najboljših, proti Srbom pa so bili popolnoma nebogljeni. Če bi varovanci Aleksandra Đorđevića igrali na polno vseh 40 minut, bi bila razlika še mnogo višja. Foto: Reuters

Srbi so nadigrali Portoriko kar s 43 točkami razlike (90:47). Dvoma o zmagovalcu ni bilo od samega začetka. Varovanci Aleksandra Đorđevića so si ekspresno priigrali dvomestno prednost in razliko s pol moči samo še večali. V enakomerno razporejeni minutaži je bil najučinkovitejši Nemanja Bjelica z 18 točkami. Nikola Jokič je v 17 minutah vknjižil 14 točk in 10 skokov. Srbija je štiri dosedanje obračune dobila v povprečju za 40,7 točke.

Marc Gasol, na letošnjem SP-ju prvi igralec Španije, je v dobrih 27 minutah igre dosegel le en koš. Foto: EPA

Španija z delnim izidom 14:2 zlomila azzurre
Obračun dneva naj bi bil dvoboj Španije in Italije, ki pa je razočaral. Na obeh straneh je bilo veliko napak, Marc Gasol je šele tik pred začetkom zadnje minute (po petih zgrešenih metih) prvič zadel in Špance povedel v vodstvo z 62:56. Na koncu je bilo 67:60. Prvi strelec Španije je bil Juancho Hernangomez s 16 točkami, pri Italiji, ki je dobre štiri minute pred koncem še vodila s 56:52 (sledil pa je delni izid 14:2 v korist Španije), pa je Danilo Gallinari dosegel 15 točk. Španci so si tako kot Srbi že zagotovili četrtfinale, v nedeljo pa bodo ob 14.30 na medsebojni tekmi obračunali za prvo mesto v skupini.

Poljaki v razburljivi končnici ugnali Rusijo
V skupini I se je v četrtfinale prebila Poljska, ki je po treh zmagah v predtekmovanju z 79:74 ugnala še Rusijo. Poljaki so strli odpor Rusov v razburljivi končnici, potem ko so zaostajali večino tekme. Zadnjo četrtino so dobili s 26:17. Ker je popoldne Argentina premagala Venezuelo (87:67), sta potnika v četrtfinale iz te skupine že znana: Argentina in Poljska.