Po prvem polčasu je Španija vodila s 3:0. V 11. minuti je najprej zadel Dani Olmo. Napadalec Leipziga je začel akcijo in podal Gaviju, ta pa se je slabih 20 metrov od vrat odločil, da vrne žogo Olmu. Dvignil jo je prek obrambnih igralcev do soigralca, ki je vtekel v kazenski prostor. Olmo je spretno sprejel žogo z desnico, se obrnil in žogo spravil prek vratarja Keylorja Navasa v mrežo.

Zadetek Olma za vodstvo Španije proti Kostariki

10 minut pozneje je po lepi kombinaciji Sergia Busquetsa in Jordija Albe, ki je podal z leve strani, z nizkim strelom iz prve z notranjim delom stopala z 12 metrov Navasa premagal še Marco Asensio. Kostariški vratar bi lahko bolje posredoval.

Gol Asensia za prednost Španije z 2:0

V 31. minuti je sledil še zadetek Ferrana Torresa z 11-metrovke po prekršku Oscarja Duarteja nad Albo.

Torres z 11-metrovke zadel za 3:0

Tudi v drugem polčasu je Španija nadzorovala potek tekme. V 54. minuti je po lepi samostojni akciji in zmedi v kostariški obrambi Torres zadel še enkrat. Iz obrata je bil uspešen iz bližine z levico.

Torres za 4:0 kaznoval zmedo v kostariški obrambi

V 75. minuti je na 5:0 povišal Gavi. Alvaro Morata je podal z roba kazenskega prostora z leve strani, 18-letni vezist Barcelone pa je mojstrsko zatresel mrežo iz polvoleja s strelom z zunanjim delom stopala z desnico. Žoga se je za črto odbila od notranjega dela vratnice. Gavi je najmlajši Španec, ki je zadel na SP-jih. Hkrati je najmlajši strelec na mundialih po Peleju, ki se je leta 1958 proti Švedski v zgodovino vpisal pri 17 letih in 249 dneh.

Gavi mojstrsko zadel z zunanjim delom stopala za 5:0

90. minuta je prinesla nov gol, po odbiti žogi Navasa je bil iz bližine strelec rezervist Carlos Soler. Dve minuti pozneje je piko na i postavil Alvaro Morata po dvojni podaji z Olmom. Tudi Morata je na zelenico prišel v drugem polčasu. Kostaričani proti vratom Špancev niso sprožili niti enega strela.

Soler v 90. minuti povišal na 6:0
Morata postavil piko na i najvišji zmagi Španije na SP-jih

Svetovni prvaki iz leta 2010 imajo na letošnjem prvenstvu zelo mlado, a tudi zelo nadarjeno reprezentanco. Na lanskem evropskem prvenstvu so v polfinalu po 11-metrovkah izpadli proti Italiji, v Ligi narodov pa so jih v finalu ustavili Francozi.

V nedeljo se bodo na derbiju predtekmovanja pomerili z Nemci.

Sedmica Špancev proti Kostariki
11-23 (E) Spain-Costa Rica( id: 3854585), Tekma v živo, Vse (goli, menjave, kartoni)
11-23 (E) Spain-Costa Rica( id: 3854585), Postave
11-23 (E) Spain-Costa Rica( id: 3854585), Statistika tekme