Johannes Bitter je blestel v drugem polčasu in bil izbran za najboljšega igralca tekme na Dunaju. Foto: Reuters

Nemci so v soboto doživeli grenek poraz proti Hrvaški, potem ko so vodili vso tekmo. Izgubili so vse možnosti za polfinale in razočaranje je bilo ogromno. Selektor Christian Prokop je prejemal številne kritike, saj so njegovi varovanci v zadnje četrt ure zadeli le trikrat.

V prvem polčasu je bila Avstrija pred 9000 gledalci v razprodani mestni dvorani na Dunaju enakovreden tekmec. Po vodstvu z 9:7 so izbranci Aleša Pajoviča popustili in ob odmoru zaostajali s 13:16.

Avstrijskemu selektorju Alešu Pajoviču v drugem polčasu ni uspelo zaustaviti Nemcev. Foto: Reuters

Izjemni Bitter zbral 15 obramb
V drugem polčasu je prednost razigranih Nemcev vseskozi naraščala. Johannes Bitter je zaklenil vrata in tudi iz najugodnejših položajev Avstrijci niso zadeli. Zbral je kar 15 obramb, potem ko je po četrt ure igre zamenjal nerazpoloženega Andreasa Wolfa. Pri Nemcih je bil najboljši Timo Kastening s šestimi goli, pri Avstriji pa Nikola Bilyk s petimi. Tobias Reichmann je uspešno izvedel vseh pet sedemmetrovk.

Nemci so si zagotovili tretje mesto v skupini I in bodo v soboto v Stockholmu igrali v tekmi za peto mesto.

Stepančić pokopal Čehe
Hrvaška je z rezervisti z 22:21 premagala Češko. Dobre pol minute pred koncem so slednji prek Vojtecha Patzela izenačili na 21:21, zmagoviti zadetek pa je dosegel Luka Stepančić sekundo pred koncem. Marko Mamić je bil sicer pri Hrvatih najboljši strelec s petimi zadetki, pri Čehih jih je Ondrej Zdrahala dosegel sedem.

Nemci gladko odpravili Avstrijce

Nova gladka zmaga Špancev
Španija je zanesljivo opravila z Belorusijo (37:28). Prvi polčas je bil še izenačen, v drugem pa so branilci naslova povedli tudi za deset golov in že precej pred iztekom časa odločili zmagovalca. Ferran Sole Sala in Angel Fernandez Perez sta za zmagovalce dosegla po sedem zadetkov, Mikita Vailupau pa jih je pri Belorusih zbral osem.