Slovenski napad je uspešno vodil Miha Zarabec, ki je bil s šestimi goli tudi najboljši strelec. Selektor Ljubomir Vranješ je tokrat spočil junaka zmage nad Švedsko Deana Bombača. Foto: EPA

Slovenski selektor Ljubomir Vranješ je v ekipo namesto Kristjana Horžena uvrstil Vida Kavtičnika, ki pa zaradi natrgane mišice ni igral. Kako resna je poškodba, bo pokazal pregled z magnetno resonanco. Prav tako nista igrala poškodovani Darko Cingesar in Dean Bombač, ki ga je Vranješ spočil.

Slovenci s polnim izkupičkom iz Göteborga v Malmö

Slovenija je začela v postavi Klemen Ferlin, Miha Zarabec, Jure Dolenec, Blaž Janc, Nik Henigman, Blaž Blagotinšek in Borut Mačkovšek, ki so že v uvodnem napadu dosegli gol za 1:0. A sledila sta dva zadetka Švice, Andy Schmid je poskrbel za vodstvo z 2:1.

Raztrgan in izenačen začetek
Po nekaj zapravljenih napadih na obeh straneh je Dolenec izenačil na 2:2. Obe moštvi sta v uvodnih minutah precej grešili in prikazali dokaj raztrgano igro. Razpoloženi Zarabec je v 14. minuti s svojim tretjim golom vendarle poskrbel za +2 (6:4), malo pozneje pa je Janc v protinapadu povišal na 8:5. Gostujoči selektor Michael Suter je vzel minuto odmora.

Slovenija z delnim izidom 5:0 dotolkla Švicarje

Oster boj na črti: slovenskega
Oster boj na črti: slovenskega "hrusta" Blaža Blagotinška ustavljata dva Švicarja. Foto: EPA

Po njej je sledilo obdobje zapravljenih napadov na obeh straneh. Slovenci bi lahko ušli na +4, tako pa je Schmid na drugi strani v 19. minuti znižal na 8:6. Na slovensko srečo je sledil zadetek Blagotinška za 9:6. Malo pozneje je Dolenec s sedemmetrovke povišal na 10:6, odlični Janc pa je po dveh zaporednih ukradenih žogah kaznoval Švicarje za igro brez vratarja z goloma v prazna vrata za 12:6 v 22. minuti. In ko je Rok Ovniček podobno zabil za 13:6, je moral Suter z novo minuto odmora ustaviti slovenski nalet. Slovenci so v petih minutah razbili Švicarje z delnim izidom 5:0. Polčas se je tako končal s 16:10. Janc in Zarabec sta dosegla po štiri gole.

Zanesljivo vodstvo Slovenije

Zadnjih pet minut tekme Slovenija – Švica

Na začetku drugega polčasa so Švicarji znižali na -4, a je motivirani Zarabec v 36. minuti zadel za 19:13. Selektor Vranješ je premešal postavo, kljub rotacijam pa Slovenija ni popuščala, pač pa je imela tekmo vseskozi pod nadzorom. V 45. minuti je po obrambi Ferlina Igor Žabić dosegel zadetek čez celotno igrišče za 24:17. Slovenci so bili sproščeni in razigrani, zdelo se je, da je tekma odločena.

Švicarji prišli na minus 4
A Švicarji se niso predali. V 50. minuti je Lucas Meister znižal le na -4, tako da je moral Vranješ vzeti minuto odmora. Ta je pomagala, saj sta Dolenec in Šoštarič z goloma znova poskrbela za +6 (27:21). Dvomov o zmagovalcu je bilo tako konec in 6.000 gledalcev v dvorani Scandinavium je čakalo le še na zadnji pisk sirene.

Slovenija v drugem delu proti Norveški, Portugalski, Islandiji in Madžarski ali Danski

Norvežani so v obračunu za prvo mesto v skupini D s 34:28 premagali Portugalce in tako v drugi del tako kot Slovenci prenesli dve točki. Z obema reprezentancama se bo Slovenija 21. oziroma 22. januarja pomerila v Malmöju. EPA

Slovenci tako v Malmö potujejo kot zmagovalci skupine F, drugo mesto so osvojili Švedi, ki so tokrat z 28:26 strli Poljake. Slovenci se bodo v drugem delu pomerili z Norvežani, Portugalci in Islandci, medtem ko bo četrti nasprotnik znan po sredinih zadnjih tekmah v skupini E. V najboljšem položaju so Madžari, ki potrebujejo remi na tekmi z Islandijo, medtem ko mora Danska premagati Rusijo, ob tem pa upati, da Islandija premaga Madžarsko. Prva tekma drugega dela bo na sporedu v petek. Slovenija bo najprej igrala z drugouvrščeno ekipo skupine E, najverjetneje z Madžarsko ali Dansko.