Daniel Dujshebaev je v končnici drugega podaljška dosegel zmagoviti zadetek. Foto: EPA

Norvežani so četrtfinalni dvoboj s Španci začeli silovito, že v 7. minuti srečanja so ob vodstvu s +4 (6:2) prisilili španskega selektorja Jordija Ribero v minuto odmora. Španci so se takoj pobrali, z igro 3-2-1, tudi 3-3, so z delnim izidom 5:1 izenačili in tudi končno povedli (9:10).

A v igro so se jim nato prikradle napake iz uvodnih minut, kar so Norvežani pridno izkoriščali in na odmor odnesli prednost zadetka (13:12). Izjemno izenačen obračun se je nadaljeval v drugem polčasu, Španci so večji del lovili gol priključka, izid je bil večkrat izenačen.

Na koncu rednega dela tekme so si Norvežani privoščili gromozansko neumnost! 19 sekund pred zadnjo sireno so ob vodstvu za zadetek (25:24) dobili žogo v svojo posest – in jo, namesto da bi tekmo mirno pripeljali do konca, izgubili. Kot blisk so se Španci pognali v napad, sekundo pred koncem je na 25:25 izenačil Daniel Dujshebaev.

Zadnja minuta rednega dela tekme Norveška - Španija

Rezultat je bil izenačen tudi po prvem podaljšku (29:29), v drugem pa se je tekma vendarle prelomila v zadnji minuti drugega podaljška, ko je z devetih metrov silovito zmagoviti zadetek dosegel Daniel Dujshebaev. V zadnjem norveškem napadu na tekmi je Gonzalo Pérez de Vargas ubranil poskus s krila Sebastianu Bartholdu.

Španci se bodo za mesto v velikem finalu pomerili z vročimi Danci, ki so brez kakršnih koli težav odpravili Madžare (40:23). V drugem polfinalu pa se bosta v Stockholmu v pravi poslastici pomerili Švedska in Francija. Švedi, ki so si zmago tlakovali z delnim izidom 7:0 ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa, so s 26:22 ugnali Egipt, Francozi pa so bili po odlični igri v drugem polčasu boljši od Nemcev.