Pietro Piller Cottrer - zlati poljub.

30-letni Piller Cottrer, ki to sezono v tej disciplini na tekmah svetovnega pokala nikoli ni stal na odru, je tako prvič postal svetovni prvak, malce presenetljivo pa je tudi srebro njegovega rojaka Fulvia Valbusa. Bronasto medaljo je osvojil mladi Norvežan Tore Ruud Hofstad. Žensko tekmo na 10 km je dobila Čehinja Katarina Neumannova. Več tukaj.

Le kdo bi stavil na Italijane?
Italijani so zadnjo zmago na svetovnih prvenstvih slavili leta 1995 po zaslugi Silvia Faunerja. Piller Cottrer je doslej na svetovnih prvenstvih najvišje posegel leta 1997, ko je bil v italijanski štafeti 4 x 10 km tretji. Trikratni zmagovalec letošnje sezone Francoz Vincent Vittoz je bil šele šesti

Brodar v skladu z možnostmi
Nejc Brodar je začel zelo hitro in je imel na prvem merjenju (1,8 km) 23. čas. Na koncu je osvojil 54. mesto: "Šel sem na vse ali nič. Nisem niti zadovoljen niti razočaran. Uvrstitev ni dobra, zaostanek pa je majhen. To je ena najtežjih prog, res ne vem, zakaj so šli prireditelji v takšne ekstreme. Ves čas se po progi vzpenjaš, potem se v treh zavojih znajdeš znova na začetni točki in se spet prične vzpon."