Petra Majdič še naprej navdušuje. Foto: Reuters
Italijana Zorzi in Pasini
Cristian Zorzi je že na OI-ju v Torinu pritekel zlato Italiji v štafetni preizkušnji, tokrat mu je to uspelo v navezi z Renatom Pasinijem. Foto: EPA
Zlati Finki
Po bronu je vodilna tekačica zime osvojila še zlato v ekipnem šprintu skupaj z Riito Liiso Roponen. Foto: Reuters
Dvojica na robu deseterice

Tokrat so tekači in tekačice nastopili v prostem slogu, kar pa ni bila ovira za svetovno podprvakinjo in Fabjanovo, da se ne bi prebili iz kvalifikacij (4. mesto) naprej. V finalu je Fabjanova v drugi predaji v spustu padla in nabrala velik zaostanek, a je Petri Majdič uspelo prehiteti vsaj Kitajsko. Zlato je osvojila Finska, potem ko je Virpi Kuitunen v silovitem finišu zlomila do tedaj vodilno Marit Björgen in Claudio Künzel. Nemčija je bila druga, Norveška pa tretja.

Zorzi ponovno mož odločitve
Razburljivi finale moških ekip, v katerem se je v zadnjih 200 m udarilo šest tekačev, je po izjemnem finišu Cristiana Zorzija pripadel Italiji, ki je šele po fotofinišu ugnal Vasilija Ročeva in Rusijo. Bron potuje na Češko, ki je bila tretja že pred dvema letoma v Oberstdorfu.

Polom severnjakov
Skandinavci so presenetljivo ostali brez kolajn, saj so Norvežani zaradi padca Toreja Arneja Hetlanda zasedli šele sedmo mesto, že v predtekmovanju pa so izpadli prav tako favorizirani Švedi. Ambiciozni Nemci so le za desetinko zaostali za odličjem. Slovenska moška ekipa na Japonskem ni nastopila, saj je v Saporu od tekačev le Nejc Brodar.

Ekipo za šprint sestavljata dva tekmovalca, ki izmenoma vsak po trikrat odtečeta šprintersko daljavo. Ta disciplina je bila šele drugič na sporedu svetovnih prvenstev.

Ženske:
1. FINSKA 16:20,9 Roponen/Kuitunen 2. NEMČIJA +0,7 Sachenbacher Stehle/Künzel Nystad 3. NORVEŠKA 3,1 Jacobsen/Björgen 4. ŠVEDSKA 19,6 5. KAZAHSTAN 21,9
... 9. SLOVENIJA 1:03,6 Majdič/Fabjan

Moški:
1. ITALIJA 17:50,6 Pasini/Zorzi 2. RUSIJA isti čas Morilov/Ročev 3. ČEŠKA +0,7 Šperl/Kožišek 4. NEMČIJA 0,8 5. POLJSKA 0,9