Alex Harvey je ob koncu svetovnega prvenstva nordijcev v Lahtiju Kanadi priboril zlato medaljo. Foto: EPA
false
Tekmovalci v akciji. Foto: EPA
Silovit šprint Harveyja na koncu maratona na 50 km

28-letni Kanadčan je slavil več kot zasluženo, na cilj pa je prišel s časom 1:46:28,9. Za konec SP-ja v Lahtiju je Harvey svoji državi priboril prvo medaljo, in to zlato, zanj pa je to peta medalja na svetovnih prvenstvih.

Tik za Harveyjem se je znašel Rus Sergej Ustjugov (+0,6), trojico najboljših pa zaokrožuje Finec Matti Heikkinen (+1,4).

Slovencev ni bilo na štartu te preizkušnje.

Razočarani Norvežani
Največ so pričakovali v norveškem taboru, Martin Johnsrud Sundby je bil med vodilno trojico vse do konca, a se je moral zadovoljiti z le petim mestom. Zmagovalec iz Faluna 2015 Peter Northug je osvojil osmo mesto. Norvežanom tako ni uspelo ponoviti uspeha svojih kolegic - norveške smučarske tekačice so na kraljevski tekaški disciplini na 30 kilometrov v prosti tehniki zasedle prva štiri mesta, prva je bila Marit Björgen.