Veterani Didier Dinart, Joel Abati, Cedric Burdet na eni strani in mladi levi Nikola Karabatić, Daniel Narcisse, Luc Abalo na drugi, so naposled tam, kjer jim je glede na prikazano igro v zadnjih letih tudi mesto - na vrhu. Foto: EPA
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić se je takole znašel v primežu Sverreja Jakobsona. Kljub ostrim prijemom je Kara prerešetal islandsko mrežo. Foto: EPA
Sigfus Sigurdsson
Sigfus Sigurdsson je s sklonjeno glavo obsedel na parketu. A Islandci nimajo razloga za razočaranje, saj so presegeli vsa pričakovanja. Foto: EPA

Galski petelini so tako evropskemu (2006) in svetovnima naslovoma (1995, 2001) dodali še največjo lovoriko. Osem igralcev zmagovite ekipe (Bertrand in Guillaume Gille, Didier Dinart, Joel Abati, Olivier Girault, Thierry Omeyer, Daniel Narcisse in Jerome Fernandez, ki se je poškodoval v predtekmovanju) se je povzpelo na evropski, svetovni in olimpijski prestol.
Odpor Islandcev hitro zlomljen
Severnjaki so držali korak le na začetku tekme, nato pa so jim ob granitni francoski obrambi 6-0 oziroma 5-1, ki ji je poveljeval vratar Omeyer, pošle moči. Prednost Francozov je že v 1. polčasu narasla na +7 (14:7; Luc Abalo v 25. minuti).
V nadaljevanju zmaga "trikolorov" ni bila ogrožena niti za trenutek. Nasprotno, po golu Abaloja je semafor kazal že 21:12 (40.). Prvi strelec tekme je bil Nikola Karabatić (8).

Hrvati vodili, pozneje popustili
V boju za bronasto medaljo so Španci premagali Hrvaško s 35:29. Branilci naslova so sicer dobili polčas (14:12), a je nato Ibercem uspel preobrat. Hrvate so zlomili v zadnji četrtini tekme, ki so jo dobili za 5 golov.