Rokomet
slice
Gams tik pred koncem preprečil zmago Celja v Velenju
Moštvi ostajata poravnani na vrhu lestvice, 26. april 2017 ob 20:35 V Velenju sta se na derbiju 5. kroga Lige za prvaka Gorenje in Celje Pivovarna Laško v prvem letošnjem dvoboju v državnem prvenstvu razšla z neodločenim izidom 25:25.
10
  • Janc v zadnjem celjskem napadu storil prekršek v napadu
  • Drugi medsebojni obračun 2. junija v Zlatorogu
  • Velenjčani upajo, da bo v četrtem poskusu šlo
    3
    25. april 2017 ob 17:00 V sredo se bodo še četrtič v letošnji sezoni, a prvič v državnem prvenstvu, pomerili rokometaši Gorenja in Celja Pivovarne Laško. Velenjčani so izgubili vsa tri srečanja.
    Krimovke 24. pokalne zmagovalke Slovenije
    5
    23. april 2017 ob 19:50 Krimovke so nesporne vladarice slovenskega rokometa. Po osvojitvi državnega prvenstva so osvojile še pokalno tekmovanje. V finalu so bile boljše od rokometašic ekipe Z'Dežele (33:13).
    Koprčani v Ribnici izvlekli remi
    2
    22. april 2017 ob 21:45 Rokometaši Rika Ribnice so v derbiju 5. kroga Lige za prvaka doma remizirali s Koprom. Moštvi tako ostajata na tretjem mestu izenačeni pri 41 točkah.
    Žreb je Slovenkam namenil Dansko, Češko in Islandijo
    21. april 2017 ob 15:48 Slovenske rokometašice bodo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo naslednje leto v Franciji igrale v skupini 5 skupaj z Dansko, Češko in Islandijo.
    Vse razen slavja Krima bi bilo veliko presenečenje Rokometašice Krima Mercatorja so zanesljivo osvojile naslov državnih prvakinj, konec tedna pa bodo na sklepnem turnirju za pokal Slovenije v Celju naskakovale še drugo letošnjo domačo lovoriko.
    3
    Tudi proti evropskim prvakom brez Zormana in Bombača Selektor slovenskih rokometašev Veselin Vujović je objavil seznam igralcev za kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo proti Nemčiji, ki bosta na začetku maja.
    47
    Beguš nič več trener Ribnice Trener rokometašev Rika Ribnice Robert Beguš je po dveh porazih na finalu Pokala Slovenije ponudil odstop, ki ga je uprava kluba tudi sprejela.
    7
    Foto: Novi stari zmagovalci - Celjani do 20. pokalnega naslova Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zmagovalci 26. Pokala Slovenije. V finalu so bili boljši od Maribora Branika (36:28).
    19
    V finalu rokometnega pokala Celje in po sedmih letih Maribor Rokometaši Celja Pivovarne Laško so proti Gorenju ob polčasu vodili za osem golov, a so se morali vseeno zelo potruditi za vstop v finale Pokala Slovenije. Na koncu‎ je bilo 26:23.
    17
    V soboto polfinalna poslastica med Celjem in Gorenjem V Mariboru bo konec tedna zaključni turnir za Pokal Slovenije. Že na sobotnem polfinalu se obeta prava poslastica, saj se bosta ob 17.30 pomerila Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje.
    2
    Miha Zarabec iz Celja odhaja v Kiel Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po Blažu Jancu za naslednjo sezono ostali še brez enega izmed stebrov ekipe. Iz mesta ob Savinji odhaja Miha Zarabec, ki bo okrepil vrste nemškega Kiela.
    28
    Gajić, Marguč in Blagotinšek brez končnega slavja v Ligi Seha Regionalno ligo Seha so osvojili rokometaši Vardarja. V finalu so premagali dvakratne zaporedne prvake, rokometaše madžarskega Veszprema (26:21).
    9
    Gorenje pred očmi Babića slavilo v Kopru Rokometaši Gorenja so v derbiju 4. kroga državnega prvenstva (Liga za prvaka) s 26:20 zmagali v Kopru, katerega odpor je bil zlomljen v končnici.
    4
    Babić poleti prevzema Gorenje; prihaja tudi Grebenc Nekdanji selektor hrvaške reprezentance Željko Babić bo v prihodnji sezoni vodil rokometaše Gorenja iz Velenja.
    29

Citat za prebrat
    link
    Aurelio De Laurentiis
    12
    26. april 2017 ob 14:42 Lahko kaže name s prstom, kolikor hoče, in se poskuša na tak način opravičiti pred navijači, a oni niso neumni in perfektno razumejo vse skupaj.