Ben Roethlisberger je v zadnji četrtini podal za dva zadetka. Med tednom pa so se sicer razširile govorice, da bo to njegova zadnja sezone med Jeklarji. Foto: Reuters

Baltimore je le 12 sekund pred koncem dosegel zadetek, Lamar Jackson je s šestih jardov v končni coni našel Sammyja Watkinsa, ki je znižal na 20:19. Trener Ravensov se je namesto običajnega strela za dodatno točko (in s tem podaljšek) odločil za precej bolj tvegano akcijo za dve točki, ob tem pa je bilo jasno, da se bo tekma končala po 60 minutah. Mark Andrews je bil blizu, da bi ukrotil žogo, a mu je spolzela iz rok.

Daniel Sorensen je potrdil razplet tekme v Kansasu. Foto: Reuters

Kansas tokrat ponesla obramba
V diviziji ACF zahod je Kansas City ugnal Denver z 22:9 in zdaj sam vodi. Napad Chiefsov je bil bolj povprečen, delovala pa je obramba, ki je nasprotnikom ukradla tri žoge, trikrat jih je ustavila pri četrtih poskusih, za piko na i pa je po prestreženi podaji Daniel Sorensen stekel 75 jardov v nasprotno smer in gostitelje sredi zadnje četrtine popeljal v neulovljivo vodstvo z 22:3. Kansas je bil še konec oktobra pri razmerju zmag in porazov 3-4, po peti zaporedni zmagi pa lahko precej bolj realno razmišlja o končnici (morda celo prvem mestu v konferenci).

Detroit po letu dni le zmagal
Po natanko 364 dneh se je prve zmage veselil Detroit, ki je pred svojimi gledalci premagal Minnesoto z 29:27. Gostitelji so prvi polčas dobili z 20:6, Vikingi so v nadaljevanju dosegli tri zadetke in 1:50 pred koncem povedli s 27:23. A Levi so imeli dovolj časa za preobrat, ob izteku časa je po podaji Jareda Goffa zadnje točke dosegel Amon-Ra St. Brown.