Tom Brady še vedno mojstrsko vleče vse niti v napadu. Foto: Reuters

Žogo za jubilejni zadetek je ujel Mike Evans in žogo takoj podaril navijaču. Kmalu pa se je vrnil in ga prosil, da mu vrne zgodovinski pripomoček in ga predal Bradyju. 44-letni zvezdnik je pojasnil: "Ne zbiram ravno veliko stvari. A v tistem trenutku se mi je zdelo prav, da to žogo vendarle shranim. Navijaču se bomo že oddolžili s kakšnim dresom ali čelado."

Navijač je takole vrnil žogo. Foto: AP

Tom Brady je zaključil 20 od 36 podaj, z njimi pa zbral 211 jardov in štiri zadetke. Zdaj jih ima v svoji statistiki 602, petstotico pa so presegli še Drew Brees (571), Peyton Manning (539) in Brett Favre (508).

Patrioti dobili za 41 točk
Najvišje zmage po Bradyjevi eri v Bostonu pa so se veselili pri New Englandu, ki so se poigrali z NY Jetsi s 54:13. Bradyjev naslednik Mac Jones je vrgel dve podaji za zadetek, Patrioti pa so večino dela opravili po tleh, saj sta po dva zadetka dosegla tekača Damien Harris in J. J. Taylor.

Bengalsi spet rjovijo
V derbiju divizije NFC sever je Cincinnati v gosteh prepričljivo visoko premagal Baltimore (41:17), ki je bil letos res suveren. Gostitelji so še na začetku drugega polčasa hitro povedli s 17:13, a to so bile njihove zadnje točke. Bengalsi so ušli v tretji četrtini, ko sta Joeu Burrowu uspela dve dolgi podaji za zadetek. Najprej je v končno cono poslal C. J. Uzomaha (32 jardov), nato pa še Ja'Marra Chasa (82 jardov).

Levi ostajajo brez zmage
LA Ramsi in Detroit so po koncu lanske sezone zamenjali oba podajalca, ekipi pa sta se srečali prvič po tej menjavi. Ramsi so slavili z 28:19. Matthew Stafford je za zmagovalce vrgel 334 jardov in tri zadetke, na drugi strani Jared Goff ni imel tako uspešnega dne (dve prestreženi podaji, en zadetek). Detroit je edina ekipa v ligi, ki je še vedno brez zmage.