Patrick Mahomes in Justin Herbert sta mlada podajalca, ki krojita vrh Konference AFC. Foto: Reuters

Kansas je prejšnji teden igral lahkotno, podajalcu Patricku Mahomsu je uspevalo praktično vse, kar si je zamislil, podelil je pet podaj za zadetek, Chiefsi pa so dosegli 44 točk. Tokrat so v uvodni četrtini ostali na ničli, pridobili pa so le 13 jardov.

Tekmo si je ogledal Jeff Bezos, lastnik Amazona. Pred kratkim je prišlo do dogovora med tekmovanjem in Amazonom Primom, ki bo naslednjih 11 let lahko prenašal četrtkove tekme. Vrednost posla je 13 milijard dolarjev. Foto: Reuters

Chargersi so tako vodili večji del tekme, dvakrat tudi z desetimi točkami prednosti, zadnjič na začetku drugega polčasa, ko je Justin Herbert (tri podaje za zadetek) podal Miku Williamsu za vodstvo s 17:7. Nekaj trenutkov pozneje je bilo videti, da je tekma odločena, saj je Asante Samuel prestregel podajo Mahomsu, a je posnetek pokazal, da obrambni igralec ni imel žoge v posesti. V nadaljevanju akcije je Mahomes z 41 jardov v končno cono poslal Justina Williamsa.

Izid je bil prvič in zadnjič izenačen na začetku zadnje četrtine, ko je Matt Ammendola zadel lahek prosti strel (19 jardov) za 17:17. Chargersi so napadali za novo izenačenje, bili tik pred končno cono, ko je žogo prestregel Jaylen Watson, pretekel 99 jardov in gostitelje prvič popeljal v vodstvo. Tri minute pred koncem je Ammendola (31 jardov) povišal na 27:17.

Chargersi so 1:11 sicer dosegli zadetek, a niso več prišli do žoge, s katero bi morda lahko izsilili podaljšek.