Cincinnati igra vse bolje, saj se je veselil še četrte zaporedne zmage. Foto: Reuters

Redko se zgodi, da se dve ekipi, ki ne igrata v isti diviziji, med seboj kar trikrat pomerita v istem koledarskem letu, kar se je tokrat pripetilo tema ekipama. Poleg tega je vse tri tekme dobil Cincinnati. 2. januarja je potrdil zmago v svoji diviziji, v finalu konference je nato premagal Chiefse, tokrat pa je po preobratu dobil še obračun 13. tedna.

Bolje so začeli gostitelji, ki so na začetku druge četrtine že vodili s 14:3, a žilavi Chiefsi so po teku Patricka Mahomsa (podaje: 16/27, 223 jardov, en zadetek) ob koncu tretje četrtine povedli s 24:17. Na koncu so se smejali Bengalsi, zadnje točke je po podaji Joeja Burrowa dosegel Chris Evans.

Lamar Jackson velja za najbolj dinamičnega podajalca v ligi. Tokrat ga je ustavila poškodba. Foto: Reuters

Poškodba Lamarja Jacksona
Baltimore je težje od pričakovanj premagal Denver z 10:9. Vzrok za težave je bila poškodba Lamarja Jacksona, ki je že v uvodni četrtini igro zapustil zaradi poškodbe kolena. Nadomestil ga je Tyler Huntley (podaje: 27/32, 187 jardov), odločilne točke je dosegel slabe pol minute pred koncem, ko se je s tekom za dva jarda prebil v končno cono. Časovnica vrnitve dinamičnega podajalca še ni znana, a pri Ravensih zatrjujejo, da bo letos zagotovo še lahko igral.

Garoppolo končal sezono
To pa ne velja za Jimmyja Garoppola. Podajalec San Francisca se je poškodoval na tekmi proti Miamiju, ki so jo gostitelji vseeno dobili gladko s 33:17. Mesto podajalca je zelo dobro prevzel novinec Brock Purdy (25/37, 210 jardov, dve podaji za zadetek, ena prestrežena podaja).

Deshaun Watson je bil izžvižgan, navijačem Clevelanda pa je vseeno podelil nekaj podpisov. Foto: Reuters

Watson izžvižgan
Deshaun Watson
je po kazni 11 tekem neigranja zaradi spolnega napada debitiral v dresu Clevelanda. Naključje je hotelo, da je prvo tekmo igral prav proti Houstonu, katerega član je bil celo kariero. Gledalci so mu žvižgali, Watson ni igral dobro (podaje: 12/22, 131 jardov, prestrežena podaja), Brownsi pa so vseeno zmagali s 27:14. Ključ do uspeha je bila obramba, ki je dosegla kar dva zadetka, enega pa posebna ekipa pri menjavi žoge.

Hurts spet blestel
Philadelphia, najboljša ekipa te sezone, je že pri 11 zmagah. Eaglesi so z dominantno predstavo predvsem v drugem polčasu nadigrali Tennessee s 35:10. Domači podajalec Jalen Hurts (podaje: 29/39, 380 jardov) je zbral tri podaje za zadetek, enkrat pa se je v končni coni znašel še po samostojnem teku.

Brady ob koncu naredil preobrat
V edini ponedeljkovi tekmi je Tampa po preobratu premagala New Orleans s 17:16. Saintsi so vodili praktično celotno tekmo, še pet minut pred koncem s 16:3. Nato je Tom Brady zavrtel kolo časa in ob koncu tekme vrgel dve podaji za zadetek, ki sta prinesli veliki preobrat. Rachaad White je odločilne točke za preobrat dosegel vsega tri sekunde pred koncem tekme, ko je ujel Bradyjevo podajo za šest jardov. Tampa v letos res skromni diviziji NFC jug vodi z razmerjem zmag in porazov 6-6, vsa preostala trojica je pod 50 odstotkov.