Dallasov lovilec CeeDee Lamb je ujel šest žog in se veselil dveh zadetkov. Foto: Reuters

Dak Prescott je s podajami zbral 296 jardov in dva zadetka, dvakrat se je v končno cono prebil tekač Ezekiel Elliott, Dallas pa je vsestransko igro kronal še z zadetkom po blokiranem puntu. Dallas zanesljivo vodi v svoji konferenci in si lahko med prvimi zagotovi nastop v končnici.

Tampa je po odličnem začetku nekoliko izgubila ostrino. Foto: Reuters

Presenetljiv poraz prvakov
V Dallasovi diviziji je do presenetljive zmage prišel Washington, ki je ugnal branilca naslova Tampo Bay z 29:19. Tom Brady je samo v uvodni četrtini vrgel dve prestreženi podaji. Bucsi so sezono začeli vroče (6-1), zdaj pa so utrpeli drugi zaporedni poraz. Na drugi strani je Taylor Heinicke vrgel eno podajo za zadetek, dveh zadetkov pa se je veselil še tekač Antonio Gibson.

Superman se je vrnil
Za še eno presenečenje je poskrbela Carolina, ki je v gosteh premagala letos vročo Arizono s 34:10. Med Panterje se je sredi tedna vrnil njihov nekdanji podajalec Cam Newton, ki sicer ni igral veliko, v nekaj akcijah je zgolj zamenjal P. J. Walkerja, a pustil neverjeten pečat. V prvem napadu je sam po tleh stekel v končno cono, v drugem pa podal Robbyju Andersonu za visoko prednost 14:0. Vse skupaj je vrgel le trikrat in trikrat tekel, a naredil levji delež za presenetljivo zmago.

Newton je s Carolino enkrat igral na Super Bowlu, osvojil pa je tudi eno nagrado MVP. Foto: Reuters

Chiefsi na vrh divizije
Kansas je v divizijskem obračunu v gosteh premagal Las Vegas z 41:14 in se izstrelil na vrh divizije AFC zahod. Patrick Mahomes je po slabi sezoni odigral najboljšo tekmo, saj je s podajami zbral 406 jardov in žogo petkrat podal v končno cono. "Take tekme so nam že uspevale v prejšnjih sezonah in na začetku te. Majhne razlike, ustvarili so se majhni prostori, žoga se je dobro premikala, napadi so nam tekli," je bil zadovoljen Mahomes.

Jimmie Ward je ob koncu uvodne četrtine prestregel žogo in dosegel zadetek za vodstvo rdečih s 14:0. Foto: Reuters

San Francisco končno zmagal doma
V ponedeljkovi tekmi je San Francisco presenetljivo gladko premagal LA Ramse z 31:10 in se po več kot enem letu veselil domače zmage. Jimmy Garoppolo je podal za dva zadetka, Jimmie Ward pa je v uvodni četrtini prestregel kar dve podaji. Za Ramse je debitiral razvpiti Odell Beckham, ki je z dvema ujetima žogama pridobil skromnih 13 jardov.