Mahomes je ogromno metal (43/68, 446 jardov, zadetek in prestrežena podaja), ključne poteze pa je prinesel kot tekač (63 jardov in zadetek). Foto: Reuters

Gostitelji so dosegli prvih devet točk na tekmi, nato pa so Titansi udarili s 17 zaporednimi točkami (dvakrat se je v končni coni znašel tekač Derrick Henry) in tako v zadnji četrtini povedli s 17:9.

V zadnji četrtini je Chiefsom vendarle uspel preobrat, saj so slabe tri minute pred koncem dosegli zadetek, v končno cono se je s 14 jardov prebil kar sam Patrick Mahomes, ki je nato uspešno v vlogi tekača še izvedel akcijo za dve točki, s čimer je izsilil podaljšek. V tem so žogo prvi dobili gostitelji, porabili so ogromno časa, odločilne tri točke pa je prinesel Harrison Butker (prosti strel je bil dolg 28 jardov). Titansi so žogo še dobili, a jim ni uspel niti en prvi poskus, kar je pomenilo predčasni konec tekme.

Brady še vedno igra odlično. Foto: Reuters

Superveteranu uspel super zadnji napad
Dramatično je bilo tudi v Tampi, kjer so gostitelji prav tako po preobratu premagali Los Angeles Ramse s 16:13. Ekipa z zahoda države je pred zadnjo četrtino vodila s 13:6, še v zadnji minuti pa 13:9. Gostitelji so žogo dobili le 44 sekund pred koncem tekme, ko je Tomu Bradyju uspel odličen napad, v katerem je metal 5/6 za 60 jardov, devet sekund pred koncem pa je za zadetek podal Cadu Ottonu, ki je postavil končni izid.

Legendarni podajalec je s tem kreiral že 55. napad, ki je prinesel tovrstni preobrat ob koncu tekme. S tem je preprečil četrti zaporedni poraz, kar se mu je nazadnje zgodilo leta 2002. "Potrebovali smo to zmago in jo dobili. Borili smo se do zadnjega diha, obramba je igrala res dobro, na koncu smo svoje dodali tudi v napadu. Upam, da nam bo prihodnji teden spet uspelo zmagati, da pridemo do razmerja 5-5," je bil optimističen 45-letni Brady. Bucksi so z razmerjem zmag in porazov 4-5 celo prvi v svoji diviziji, ki je letos res skromna.

Vsi nad polovično uspešnostjo
Prav obratno pa je v diviziji AFC vzhod, ki je dolgo veljala kot ena najbolj skromnih, saj so vse ekipe nad 50-odstotno uspešnostjo. V tej diviziji sta se pomerila NY Jets in Buffalo, nekoliko presenetljivo so zmagali Jetsi z 20:17. Odločilne tri točke je domačim prinesel Greg Zuerlein, ki je v predzadnji minuti zadel prosti strel, dolg 28 jardov.

Ravensi blesteli po tleh
V edini ponedeljkovi tekmi je Baltimore v gosteh premagal New Orleans s 27:13. Največja razlika je bila v teku, kjer so Ravensi zbrali bistveno več jardov (188:48), blestel je tekač Kenyan Drake (93 jardov, dva zadetka).