Daniel Jones ne bo nikoli pozabil svoje prve tekme v končnici. Foto: Reuters

Daniel Jones je na svoji prvi tekmi v končnici blestel, saj je vrgel za 301 jard in dve podaji, učinkovit pa je bil tudi po tleh. Zbral je dodatnih 78 jardov in pomagal Giantsom k prvi zmagi v končnici po 11 letih. Minnesota je letos blestela v tesnih končnicah, saj je dobila vseh 11 tekem, ki so se končale z največ sedmimi točkami razlike, ta niz pa se je končal v najbolj neprijetnem trenutku.

V nekaj sekundah 24:17 namesto 17:24
Še drugi teden zapored sta se pomerila Cincinnati in Baltimore, spet so zmago slavili Bengalsi, le da je bila tekma tokrat precej bolj izenačena. Gostitelji so zmagali s 24:17, odločilni trenutek pa se je zgodil 11 minut pred koncem. Pri izidu 17:17 je Baltimore prišel le jard do končne cone (in verjetnega vodstva s 24:17), gostujoči podajalec Tyler Huntley pa je izgubil žogo. Do nje se je dokopal Sam Hubbard, zdrvel 98 jardov v nasprotno smer in poskrbel, da so gostitelji povedli s 24:17. Ravensi so imeli še tri napade, v zadnjem so se približali na 17 jardov od podaljška, a so bili neuspešni.

Buffalo je moral garati
Bengalsi bodo naslednji teden igrali proti Buffalu (tekma je bila v predzadnjem tednu prekinjena zaradi nesreče Damarja Hamlina). Buffalo je veliko težje od pričakovanj premagal Miami s 34:31. Začelo se je po domačih željah, saj so Billsi na začetku druge četrtine vodili s 17:0, a jih je Miami ujel še pred koncem polčasa in na začetku drugega prvič povedel s 24:20. Josh Allen je v tretji četrtini podal za dva zadetka in vodstvo s 34:24. Jeff Wilson je 11 minut pred koncem s tekom za jard postavil izid tekme. Miami je imel še dve možnosti, da se s prostim strelom reši vsaj v podaljšek, a mu ni uspelo priti niti na drugo stran igrišča.

Trevor Lawrence si je po zmagi dal duška. Foto: Reuters

Jacksonville se je izkopal iz brezna
Za največjo dramo in preobrat pa je že v noči na nedeljo poskrbel Jacksonville, ki je izločil LA Chargerse z 31:30. Začelo se je popolnoma enostransko. Gostje iz mesta Angelov so v prvem polčasu povedli že s 27:0, domači podajalec Trevor Lawrence pa je vrgel kar štiri prestrežene podaje. A v nadaljevanju tekme se je odkupil, vrgel za štiri zadetke in pet minut pred koncem za znižanje na 30:28. Tri minute pred koncem so gostitelji dobili žogo, Lawrence je žogo pripeljal 18 jardov do končne cone, od koder je ob izteku igralnega časa prosti strel zadel Riley Patterson za res neverjetno zmago.

San Francisco izjemno odigral drugi polčas
Še najmanj dela je imel San Francisco, ki je izločil divizijskega tekmeca z 41:23. Seattle je polčas dobil s 17:16, a gostitelji so drugi polčas začeli z nizom kar 24 točk in suvereno zmagali. 49ersi so edini, ki še ne poznajo tekmeca v konferenčnem polfinalu, v katerem bodo v noči na naslednji ponedeljek gostili boljšega iz dvoboja med Tampo in Dallasom. To je zadnji par uvodnega kroga končnice in bo igral v noči na torek.