San Francisco zdaj čaka gostovanje pri najboljši ekipi rednega dela – Green Bayu. Foto: AP

Gostje iz Kalifornije so prevladovali večji del tekme, saj so dosegli prvih 13 točk na tekmi in še sredi tretje četrtine so po teku Deebuja Samuela za kar 26 jardov povedli s 23:7. Kazalo je na njihovo gladko zmago.

Dak Prescott se bo še dolgo spominjal zadnjega napada (ki je pomenil tudi konec sezone). Foto: Reuters

Dallas ni znal ustaviti ure
A gostitelji so se v zadnji četrtini le prebudili. Najprej je Greg Zuerlein zadel prosti strel, podajalec Dak Prescott pa je sam stekel v končno cono in znižal na 23:17. Razlika je bila manj od enega zadetka, Dallas je imel v zaključku dva napada za preobrat. Drugič so žogo dobili le 32 sekund pred koncem tekme, izjemno hitro so prekorakali velik del igrišča, Prescott je deset sekund pred koncem prišel 24 jardov do raja, a Dallasu ni uspelo pravočasno ustaviti ure (t. i. spike).

Po petih ničlah pet zadetkov
Kansas je zlahka ugnal Pittsburgh z 42:21. Chiefsi so začeli medlo, saj so zapravili prvih pet napadov (trije punti, prestrežena žoga Patricka Mahomesa in izgubljena žoga, ki so jo Jeklarji pretvorili v vodstvo s 7:0). Nadaljevalo se je z eksplozijo, saj je Mahomes v naslednjih petih napadih vrgel za pet zadetkov. Kansas bo prihodnji teden gostil Buffalo, ki je v soboto pometel z New Englandom.

Mahomes in Kansas lovita tretji zaporedni nastop na Super Bowlu. Foto: Reuters

Malo dela tudi za prvake
Visoke zmage se je veselila Tampa Bay, ki je izločila Philadelphio z 31:15. Zmaga prvakov je še prepričljivejša, kot kaže končni izid, saj so po treh četrtinah vodili z 31:0, Eaglesi pa so ob koncu dosegli dva zadetka, ki sta zgolj lepotno popravila končni izid. Tom Brady je podal za 271 jardov in dva zadetka, svoje število zmag v končnici pa je povišal že na 35. Med podajalci je drugi na tej lestvici Joe Montana (16 zmag?!). Tampa bo prihodnji teden gostila boljšega s tekme LA Rams – Arizona, kar je še zadnja tekma uvodnega kroga končnice.

Ramsi bodo v naslednjem krogu končnice gostovali pri Tampi. Foto: Reuters

Stafford le do prve zmage v končnici
V ponedeljkovi tekmi so LA Ramsi v divizijskem obračunu zlahka ugnali Arizono s 34:11. Gostitelji so že sredi tretje četrtine vodili z 28:0 in tekma je bila odločena. Matthew Stafford je v svoji 13. sezoni tako vendarle prišel do prve zmage v končnici. Podajalec, ki je prejšnjih ducat let igral za Detroit, je vrgel za 202 jarda in dva zadetka, enkrat pa je v končno cono pritekel tudi sam. Na drugi strani je Arizona neuspešno končala sezono, bila je zadnja poražena ekipa (sezono je začela s 7-0 in 10-2). Na zadnjih petih tekmah rednega dela pa je zmagala le še enkrat, ta trend pa se je nadaljeval tudi v končnici.