Ta rekord je moj! Foto: Reuters

Najizkušenejši nogometaš v Ligi NFL je v peti minuti podaljška podal Breshadu Perrimanu, ki je ušel gostujoči obrambi, pretekel 58 jardov in postavil izid tekme. To je bil za Toma Bradyja že rekordna 700. podaja za zadetek v karieri (vključno s končnico). Na tekmi je postal tudi igralec z največ zaključenimi podajami v tem tekmovanju (rekord je odvzel Drewu Breesu).

Tampa Bay je sicer že v zadnji četrtini že vodila s 27:10, Billsem pa je v treh napadih uspelo izenačiti. Josh Allen je podal za dva zadetka, Tyler Bass pa je 22 sekund pred koncem zadel prosti strel, ki je tekmo odpeljal v podaljšek.

Mike Hughes je Kansas popeljal v vodstvo že v prvi akciji tekmi. Ukradel je žogo in pretekel 25 jardov do končne cone. Foto: Reuters

Jezni Chiefsi do polčasa nasuli 35 točk
Kansas City se je znesel nad Las Vegasom z 48:9. Po koncu ogrevanja so se gostje zbrali na sredini igrišča in imeli motivacijski govor na sredini na igrišča, kjer je logo Chiefsov. To je gostitelje izrazito razkačilo, tako so še pred koncem prvega polčasa vodili s 35:0. Patrick Mahomes ni metal veliko, a je bil uspešen (20/24, 258 jardov), zelo uspešni pa so bili po tleh (132 jardov, trije zadetki).

Poškodba Lamarja Jacksona
V derbiju divizije AFC sever je Cleveland presenetil Baltimore in zmagal s 24:22. Gostitelji so v prvem polčasu dosegli tri zadetke in povedli s 24:3. Gostujoči podajalec Lamar Jackson si je poškodoval gleženj, njegova menjava Tyler Huntley je Ravense vrnil na rob preobrata, a za zmago je bilo premalo. Gneča je zdaj v diviziji res velika (Baltimore 8-5), Cleveland, Cincinnati (7-6), Pittsburgh (6-6-1).

Ramsi so spet v igri
V ponedeljkovi tekmi so LA Ramsi v gosteh premagali Arizono s 30:23 in se zdaj povsem vmešali v boj za zmago v diviziji NFC zahod. Za zmagovalce je Matthew Stafford podal za tri zadetke (287 jardov), pri gostiteljih je Kyler Murray sicer zbral več jardov (383), a vrgel dve prestreženi podaji.