Dvakratna olimpijska prvakinja Urša Bogataj je osvojila 14. stopničke kariere, osmič v karieri je osvojila tretje mesto na tekmi svetovnega pokala. Foto: EPA

Nemka Katharina Althaus (najboljša je bila že v dopoldanskih kvalifikacijah) je imela po prvem skoku pred Uršo Bogataj na drugem mestu le 1,4 točke prednosti. V finalu je zmago s 134,0 m dolgim skokom napadla letošnja dvakratna zmagovalka Silje Opseth.

Vesela sem, da sem danes na tekmi naredila dva kar v redu skoka. Morda je katera druga naredila kakšno napako in vesela sem, da sem lahko zraven najboljših.

Urša Bogataj

Bogataj je pristala pri 133,0 m, a opazno pred zeleno črto. Na koncu je trenutno najboljša Slovenka zaostala za Norvežanko za 2,8 točke, a je bila sočasno še 3,1 točke pred Kanadčanko Abigail Strate. Vse skupaj je že pred zadnjim skokom pomenilo, da je Urša Bogataj izpolnila cilj in poskrbela za prve zmagovalne stopničke Slovenk v sezoni 2022/23.

Na vrhu je bila le še Nemka Althaus, ki je z daljavo dneva 137,0 potrdila drugo zmago zime, s čimer je tudi prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Razplet tekme skakalk za prve stopničke Slovenk to zimo

Tri Slovenke med prvih 12

Nika Križnar je bila po prvi seriji deveta, v finalu je skočila 132,0 metra in prevzela vodstvo ter napredovala na šesto mesto. Ema Klinec je z drugim skokom, dolgim 125,5 m, prevzela vodstvo pred trojico Japonk in pridobila pet mest za končno 12. mesto. Drugi skok se Niki Prevc ni posrečil in je v finalu izgubila dve mesti ter končala kot 28.

"Končno! Vztrajali smo. Res nismo brez težav, a tudi če nismo povsem popolni, smo dokazali, da se lahko borimo za stopničke, ki smo si jih letos tako dolgo želeli. Tudi preostala dekleta so danes pokazala nekaj več, a to niso še 'naši' pravi skoki. Res pa je, da so današnje stopničke obliž na rano. Upam, da bomo zdaj lahko trenirali bolj v miru in se dobro pripravili na silvestrsko turnejo," je po tekmi povedal selektor Zoran Zupančič.

Sledi silvestrska turneja in Ljubno

Smučarke skakalke bodo tekmovanja nadaljevale ob prelomu koledarskega leta, ko jih čaka silvestrska turneja. Najprej z dvema tekmama v Beljaku in nato z dvema tekmama na Ljubnem ob Savinji.

Foto EPA: priprava Nike Križnar na skok