Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
3675 epizod
3675 epizod
Če čez dan niste uspeli poslušati radia, imate ob 17ih 30 možnost, da v 15 minutah izveste ključne novice dneva. V primeru izrednih in pomembnih dogodkov, se novinarji oglasijo v živo.
Eno večjih praznovanj na Primorskem pripravlja Javni zavod za turizem Miren Kras, ki napoveduje dober obisk. Zaradi odsotnosti predsednice Zveze svobodnih sindikatov Slovenije Lidije Jerkič bo njen govor prebral generalni sekretar zveze Boštjan Medik. Tudi letos se - kot je napovedal župan Mauricij Humar - v Opatjem selu obeta bogat kulturni in glasbeni program. V oddaji tudi o tem: - Turistični ponudniki ob morju si manejo roke. - Na vadišču Poček prihodnji teden velika vojaška vaja. - Predstava Brezmejno telo se seli na Cerje.
Pred bližajočim se praznikom dela so se tudi letos tradicionalno srečali predstavniki sindikalnih organizacij iz Slovenije in sosednje Furlanije Julijske krajine ter opozorili na položaj čezmejnih delavcev. Čeprav smo že 21 let pod skupno streho Evropske unije, so ti še vedno diskriminirani, nerešena vprašanja pa prispevajo k ohranjanju dela na črno. V oddaji tudi o tem: - V Suhorju so se spomnili na padlega britanskega pilota. - Nadaljevala se bo obnova stavbe na nekdanjem mejnem prehodu Lipica. - V Slovenski Istri brez ginekologa več kot 9 tisoč žensk.
Obalna sindikalna organizacija - KS 90 bo tudi letos, na predvečer praznika dela, pripravila tradicionalno prireditev s kresovanjem na Markovcu nad Koprom. Pohodniki se bodo iz središča Kopra z baklami in ob spremljavi Pihalnega orkestra Koper odpravili proti Markovcu, kjer je malo pred deveto zvečer predviden prižig kresa. Namesto tradicionalnega praznovanja prvega maja na Socerbu koprska občina v sredo, 30. aprila, vabi na Titov trg, na praznovanje 80. obletnice osvoboditve mesta Koper. V oddaji tudi o tem: - Tri ponudbe za gradnjo najemnih stanovanj v Kopru. - Obcestni preprodajalci sadja se ne dajo odgnati. - Živali in prijatelji Bojana Mijatovića na ogled v koprski Meduzi.
V Italiji danes obeležujejo dan osvoboditve izpod nacifašizma. Po državi potekajo številne spominske slovesnosti, v sosednji Furlaniji - Julijski krajini pa je osrednja proslava dopoldne potekala v Rižarni, nekdanjem koncentracijskem taborišču. V oddaji tudi o tem: - V Vipavi se obeta velik projek graditve sončne elektrarne. - Po dveh letih v novogoriški občini višje cene vrtcev. - Letos že 20. jubilejni Festival vrtnic.
Družba 2TDK je objavila razpis za izdelavo projektne in okoljske dokumentacije za vzporedni levi tir železniške proge Divača - Koper. To je eden od korakov do polne dvotirnosti proge, ki se že gradi. Razpis za izvajalca gradbenih del bodo objavili prihodnje leto. Do takrat pa bodo morali rešiti težavo plazenja v dolini Glinščice, kjer bo za dvotirnost potrebno zgraditi še en most. Ostali poudarki oddaje: - Socialna oskrba na domu bo v občini Miren-Kostanjevica dražja. - Koprski kriminalisti so z italijanskimi kolegi prijeli roparja bencinskih servisov. - V Boljuncu bodo spomnili na vlogo žensk v času 2. svetovne vojne.
Med večjimi naložbami Luke Koper je gradnja garažne hiše. Avtomobili, kljub lanskemu padcu prodaje na tujih trgih, poleg kontejnerjev namreč ostajajo strateški tovor Luke. V oddaji pa še: - Tudi v tretje za najem lokala Super Osmica ni prišla nobena ponudba. - Kamp Tura na Gradišču pri Vipavi ima novega najemnika in je že odprt. - Začenja se mednarodni plesni festival Spring Forward 2025.
Ob današnjem dnevu Zemlje so v Zdravilišču Rdečega križa na Debelem rtiču že peto leto organizirali dogodek, ki je namenjen ozaveščanju pomena narave, morja in podnebnih sprememb. Agencija za okolje je ob tem predala v uporabo tudi vremensko postajo, ki se nahaja na kopališču zdravilišča. V oddaji tudi o tem: - Udeležbo na sobotnem pogrebu papeža Franšiška potrdili številni svetovni voditelji, v Sloveniji predvideno tridnevno žalovanje. - Junija bodo v Kopru spet gostili medversko srečanje za dialog in mir. - Izolska Podestatova palača začenja novo poglavje.
Minister za obrambo Borut Sajovic je sprejel župane občin Postojna, Pivka in Ilirska Bistrica. Z njimi se je med drugim pogovarjal o pripravi usklajenega komunikacijskega načrta za dejavnosti na osrednjem vadišču Slovenske vojske Poček in strelišču Bač ter novih dogovorov o uskladitvi interesov glede uporabe in upravljanja vojaške infrastrukture v posamezni občini. V oddaji tudi o tem: - Civilna iniciativa Snežnik nadaljuje boj proti vetrnicam z zbiranjem podpisov. - O prodaji deleža ajdovske občine v Primorski hranilnici Vipava bo odločalo sodišče. - Tantadruja za življenjsko delo bo junija prejel Mirko Vuksanovič.
Včeraj se je na planini Polog na Tolminskem sprožil obsežen plaz v dolžini 200 metrov in širini 70 metrov. Podor se je sprožil na nenaseljenem območju, preventivno je do preklica zaprta dostopna pot do spominske cerkve v Javorci. V oddaji še: - Koprski svetniki obravnavajo 10-milijonsko investicijo v dvigalo na Markovec. - Polona Kovačič bo Park Škocjanske jame vodila s polnimi pooblastili. - Ekološki oljkarji iz slovenske in hrvaške Istre pripravljajo skupno predstavitev.
Občinski svet nima pravne podlage za sprejem sklepa o nezaupnici županu ali za razpis posvetovalnega referenduma o nezaupnici. Tako na vprašanje glede sklepa o referendumu, ki ga je sprejel bovški občinski svet, odgovarjajo na ministrstvu za javno upravo. Svetnik Liste za Posočje Bovec, ki je pobudnica nezaupnice, Jurij Žurej, nasprotno meni, da zakon ne prepoveduje tega referenduma in da je občinski svet najvišji organ občine. V oddaji tudi o tem: - V Valdoltri tisoč dodatnih posegov za krajšanje čakalnih dob. - Na upravni enoti Postojna do določenih storitev z videoklicem. - Pisarna regijskega stičišča nevladnih organizacij Boreo tudi v Ilirski Bistrici.
Minister Matej Arčon se je sestal s predstavniki številnih društev, razvejano dejavnost v mestu pa je spoznal z obiskom Kulturnega doma, Slovenskega raziskovalnega inštituta, Tržaškega knjižnega središča, Dijaškega doma in športnega središča pri Sv. Ivanu. Slovenci so se mu zahvalili za pozornost in finančno podporo, ki jim jo namenja urad ter srečanje izkoristili za predstavitev načrtov, povezanih z utrjevanjem prisotnosti narodne skupnosti na Tržaškem. V oddaji tudi o tem: - Občini Dolina in Koper za ponovno odprtje ceste med Prebenegom in Socerbom. - Številne prireditve ob Solinarskem prazniku. - Na Bonifiki teniški turnir za ženske.
V soboto je na avtocesti od Gabrka proti mejnemu prehodu Fernetiči do poznega popoldneva vztrajal daljši zastoj. Kot je znano, je zaradi del na vipavski hitri cesti tranzitni tovorni promet proti Italiji preusmerjen na Fernetiče, v zastoju pa so obstali tudi številni avtomobili. Težava je trenutno prav ozko grlo na nekdanjem mejnem prehodu. V oddaji tudi o tem: - V Breginju poskusno obratuje nova čistilna naprava. - Objavljeno naročilo za revitalizacijo in obnovo objektov na ilirskobistriški železniški postajo. - Razstava starih turističnih plakatov o razvoju turistične destinacije Portorož.
Ob 80-letnici od konca druge svetovne vojne so na novogoriški gimnaziji pripravili pogovor z evropskimi poslanci iz Slovenije. Tema pogovora so bile tudi aktualne geopolitične razmere in vloga mladih pri oblikovanju evropske prihodnosti. V oddaji tudi o tem: - Na drugem tiru opravljenih že več kot 80 odstotkov del. - Streha bovške športne dvorane nared do prihodnje pomladi. - EMUNI in slovenska podjetja v ustanovitev Evro-sredozemske gospodarske zbornice.
Casino Portorož ne bo selil svoje igralnice v središče kraja, v nekdanjo pokrito tržnico v lasti družbe Grafist. Še preden bi posebna komisija finančnega ministrstva lahko uradno odločila o izdaji koncesije za novo lokacijo, je družba vlogo umaknila. Naprodaj je dala parkirna mesta v garažni hiši. Za občino Piran je odločitev Casionoja sprejemljiva, saj si v nekdanji pokriti tržnici želijo vsebin, ki bodo obogatile turistično ponudbo. V oddaji tudi o tem: - Zagotovljen denar za nadgradnjo Onkološkega inštituta, rešitve za paciente iz oddaljenejših krajev še iščejo. - Krajani Lokve so izpostavljeni prahu z gradbišč 2. tira. - Na Goriškem našli jeklenko z bojnim strupom.
Med bolj pričakovanimi dogodki EPK Nova Gorica-Gorica je več razstav svetovno uveljavljenega slovenskega umetnika Zorana Mušiča. Prvo naj bi na Gradu Štanjel odprli to soboto, a so otvoritev prestavili. Zakaj? V oddaji tudi o tem: - Edini delničar Cimosa svoje terjatve pretvoril v kapital, da bi znižal zadolženost. - Pošta Slovenija prodaja poštne poslovalnice v Portorožu in Novi Gorici. - Južnotirolsko in švicarsko podjetje želita v prihodnjih petih letih v smučišče Kanin vložiti 105 milijonov evrov.
V marcu so v bolnico sprejeli mladoletno dekle in ji operirali zdravo namesto poškodovanega kolena. Kako obsežen je bil poseg, ni znano. V izolski bolnišnici so napako priznali in jo obžalujejo. Zaradi primera so že uvedli interni strokovni nadzor. Ta bo zaključen v dveh do treh tednih. V oddaji tudi o tem: - Ankaran: začelo se je glasovanje za projekte v participativnem proračunu. - Evropska prestolnica kulture privablja obiskovalce muzejev. - Subvencije za obnovo fasad v Piranu.
Predstavniki sindikatov in Sveta delavcev v Cimosu so vodstvu podjetja poslali predloge in pripombe na osnutek programa presežnih delavcev, delodajalec pa je na to temo sklical sestanek. Na njem so se dogovorili, da se bo vodstvo do pripomb pisno opredelilo. V sindikatu ocenjujejo, da se bo postopek vključno z odpovednimi roki končal šele proti koncu letošnjega leta. Cimos sicer namerava odpustiti 175 delavcev, od tega 112 v Senožečah. V oddaji tudi o tem: - V Gradišču nad Prvačino bodo začeli graditi kanalizacijski sistem. - Pozeba Primorski prizanesla. - V Kopru testiranje električnega avtobusa za mestni promet.
Po napovedih vremenoslovcev lahko ob koncu tega in v začetku prihodnjega tedna pričakujemo temperature pod lediščem. Temperature, nižje od -1 °C, lahko poškodujejo cvetoče rastline, tiste pod -1,5 °C pa še zaprte cvetove. V oddaji tudi o tem: - V Luciji prenovili in razširili portni park. - Klub koprski študentov se seli v večje prostore. - Štirinajsta etapa dirke po Italiji se bo letos končala v Novi Gorici.
Za devet projektov, ki povezujejo ribištvo, trajnostni turizem, kulturno dediščino, kulinariko in digitalne rešitve, bodo sodelujoči prejeli 1,4 milijona evrov. Tako se je zaključil javni poziv lokalne akcijske skupine za ribištvo, ki deluje na območju štirih občin slovenske Istre. V oddaji boste slišali še: - Na Plavjah se začenja graditev Kompetenčnega centra za oljkarstvo in drugih mediteranskih kultur. - Dobiček skupine Intereuropa je bil lani manjši. - Selitve Casinoja Portorož v središče kraja očitno ne bo.
Na srečanju istrskih županov z ministrico za infrastrukturo in predsednikom uprave Darsa so se dogovorili, da bodo v času sočasne gradnje serminske oziroma bertoške vpadnice začasno ukinili vinjete na hitri cesti med mejnim prehodom Škofije in Koprom. Gre za ukrep, ki bo prihodnje poletje omogočil nekoliko višjo stopnjo mobilnosti v času največjih prometnih obremenitev. Na pobudo poslanke Meire Hot sicer že poteka zbiranje podpisov pod peticijo, naj se obalna hitra cesta izvzame iz vinejtnega sistem. V oddaji tudi o tem: - Občina Piran kljub pravnim zapletom nadaljuje nakup nepremičnine za mestno knjižnico. - Višje cene za plovbo po Soči odganjajo kajakaše. - Optično omrežje tudi na Kobariškem.
Neveljaven email naslov