Kakšne so možnosti risov za obstanek?
Izpade zadnje moštvo v skupini. Foto: Reuters

Risi so bili večji del tekme enakovreden nasprotnik. Čeprav so imeli Norvežani več strelov na gol (29:18), so imeli tudi Slovenci svoje priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Sredi druge tretjine je Robert Sabolič zadel vratnico, ob koncu tega dela je bil razveljavljen gol Roka Tičarja.

V zadnjih dvajsetih minutah so varovanci Matjaža Kopitarja lovili izenačenje, vendar je vratar Henrik Haukeland ohranil čisto mrežo. Niti obleganje vrat v zadnji minuti s šestimi hokejisti ni obrodilo sadu.

Berg Paulsen popeljal Norvežane v vodstvo

Slovenci so začeli tekmo živahno in bili boljši tekmec v uvodnih petih minutah. Nato je pobuda splahnela, Norvežani so dobivali vse več dvobojev in postajali nevarnejši. Gašperja Krošlja je v 15. minuti premagal Thomas Berg Paulsen, ki je z leve strani poslal plošček v zgornji desni kot slovenskega vratarja. Slovenija je imela v zaključku prve tretjine nekaj priložnosti ob igralcu več na ledu, a brez uspeha. Razmerje v strelih na gol v prvih dvajsetih minutah je bilo 9:5 v korist Norveške.

Razveljavljen gol Tičarja

Začetek druge tretjine je minil v nekoliko podjetnejši igri Norvežanov. Slovenija je vzpostavila ravnotežje ob drugi izključitvi nasprotnika, ko je Sabolič v 31. minuti zadel tudi okvir vrat. Slovenski moment se je nadaljeval tudi po vrnitvi izključenega Norvežana. V 37. minuti je gol dosegel Rok Tičar, a ga je sodnik razveljavil, saj je nekaj trenutkov prej prekršek za izključitev storil Bine Mašić. Ob koncu drugega dela so okvir vrat zadeli tudi Norvežani. Razmerje v strelih na gol v tem delu igre je bilo 12:7.

Zadnja tretjina je postregla z novim odmerkom slovenskih napadov pri poskusu izenačenja in borbene norveške obrambe. Slovenski tekmeci niso izbirali sredstev, veliko strelov so ustavljali tudi s telesom, Slovencem pa je počasi začelo zmanjkovati časa, da bi prišli do podaljška in s tem prve točke na SP-ju.

Razburljivih zadnjih 30 sekund tekme
Sorodna novica Risi po 18 letih lovijo prvi obstanek med elito

"Seveda je razočaranje. Mislim, da smo dobro igrali, stopnjevali smo po začetku, ko je bila prisotna nervoza. Žal smo dobili prepoceni gol, po drugi strani pa smo si priigrali ogromno priložnosti. Norvežani so res garali. Hrabri nas, da igra je, moč je, bili smo boljši, rezultata pa ni. Borba traja dalje, s to zmago danes bi veliko dobili, a nismo mogli dati gola," je za TV Slovenija tekmo ocenil selektor Kopitar.

Slovenci bodo po vrsti igrali še proti Češki (četrtek), Latviji (petek), Slovaški (nedelja) in Kazahstanu (ponedeljek).